Samovyklápěcí nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve modelářské kvalitě na přepravu obilnin - NGH- Auscision Models Southern Shorthaul Railroad SSR #1301 HO Australia 100 ton Black Scheme Class BGVF Grain 6-Bay Covered Hopper Car.

■ Samovyklápěcí nákladní vagón australské společnosti New South Wales Government Railways NSWDR ze státu Nový Jižní Wales NSW na přepravu obilnin. ■ Kovové kloubové spojky, leptané žebříky, dveře a střešní chodník. ■ Vzduchové hadice a detailní zpracované potrubí z kovu pod podvozkem. ■ Karosérie a hlavní části z plastu. ■ Vysoce detailní podvozek BK YMC 70T z tlakově litého kovu se samostatně aplikovaným brzdovým zařízením. ■ Vysoce detailní spodní rám a vnitřek výsypky. ■ Samostatně aplikované kovové části. ■ Střecha Ecofab grain. ■ Kovová madla a brzdové potrubí. ■ Model jezdí na kolejivu kódů 70, 83 a 100. ■ Tlakově lité plošiny na koncích vozu. ■ Černěná 36" disková kola (RP25-110) z kovu fungují na všech oblíbených značkách kolejí. ■ Minimální poloměr otáčení je 460 mm.

Výsypný vůz (hopper car US nebo hopper wagon UIC) je typ železničního nákladního vozu používaného k přepravě sypkých komodit, jako je uhlí, ruda, obilí a kolejový balast. Existují dva hlavní typy výsypných vozů: kryté výsypné vozy, které jsou vybaveny střechou, a otevřené výsypné vozy, které střechu nemají.

Tento typ vozu se od vozu typu gondola liší tím, že má na spodní straně nebo na bocích otevírací dveře pro vyložení nákladu. Vývoj výsypného vozu šel ruku v ruce s rozvojem automatizace manipulace s těmito komoditami - s automatizovanými nakládacími a vykládacími zařízeními.

Kryté výsypné vozy se používají pro přepravu sypkých nákladů, jako je obilí, cukr a hnojiva, které musí být chráněny před povětrnostními vlivy. Otevřené výsypné vozy se používají pro komodity, jako je uhlí, které mohou být vystaveny působení povětrnostních vlivů s menšími škodlivými účinky. Železnice po celém světě používají výsypné vozy vždy, když je požadována automatizovaná manipulace s nákladem. "Ore jennies" je převážně označení pro kratší otevřené výsypné vozy, které přepravují taconit na železnici Duluth, Missabe and Iron Range Railway v Minnesotě s pohoří Iron Range.

Rotační vyklápeč vozů (rotary car dumper) umožňuje používat jednodušší a kompaktnější gondolové vozy namísto výsypných vozů (protože není nutné mít šikmé konce). Kryté výsypné vozy se však stále hojně používají.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz