Služební vlakový vůz modelové železnice v měřítku G (!) pro železniční modeláře v modelářské kvalitě -38602 PIKO Denver & Rio Grande Western D & RGW #215 G Scale Pagosa Springs Drovers Wood Cupola & Windows Caboose (Waycar).

■ Model unikátního dřevěného služebního vozu založeného na třídě Drovers železniční společnosti Denver & Rio Grande Western D & RGW, které sloužily od první světové války až do 70. let 20. století. ■ Funkční zadní světla. ■ Možnost dodatečné montáže vnitřního osvětlení pomocí světelného modulu #36136 (použijte sadu osvětlení PIKO #36136 s kuličkovými koly #36167 nebo bez nich). ■ Podobné vozy používané mnoha dalšími železnicemi. ■ Mnoho detailů včetně realisticky odlitých dřevěných desek. ■ Pracovní obrysové světlomety v měřítku G s červenými a zelenými LED čočkami. ■ Pěkně propracované interiéry s posuvnými bočními dveřmi zavazadlového prostoru. ■ Žebříky, střešní lávky s kovovým zábradlím, brzdové kolo, ruční zábradlí, brzdový válec, střešní kouřový zvedák z výroby, a potrubní rozvody. ■ Odolná kovová dvojkolí a elektrické stěrače sběračů. ■ Spřáhla typu hák a smyčka. ■ Výrazné a čisté nápisy a loga. ■ Vytvořeno z neuvěřitelně odolných materiálů odolných proti povětrnostním vlivům. ■ Minimální doporučený poloměr: 600 mm / 23. 6". ■ Délka přes nárazníky 365 mm / 14,4". ■ Lze provozovat samostatně nebo v páru s dalšími položkami a vytvořit tak osobní soupravu PRR. ■ Kompletně sestavené a připravené k použití na železnici v měřítku G. ■ Speciálně soustružená kovová dvojkolí pro obvzláště hladký chod vozu.

Kromě toho, že tyto vozy sloužily jako služební kabiny u nákladních vlaků, poskytovaly také místo k sezení a spaní pro muže, kteří doprovázeli materiál přepravovaný vlakem. Vzhledem k tomu, že potřeba vozů pro přepravu osob později klesala, bylo několik těchto vozů během druhé světové války upraveno pro přepravu menších než nákladních zásilek (LCL) a přepravovalo malé zásilky a expresy na vedlejších tratích.

Denver and Rio Grande Western Railroad (DRGW), často zkracovaná na Rio Grande, D&RG nebo D&RGW, dříve Denver & Rio Grande Railroad, byla americká železniční společnost I. třídy, která začala provoz v roce 1870 jako úzkorozchodná trať o rozchodu 914 mm (3 stopy) vedoucí jižně od Denveru ve státě Colorado, USA. Sloužila především jako transkontinentální přemostovací trať mezi Denverem a Salt Lake City v Utahu a také jako hlavní přepravce uhlí a nerostných surovin.Rio Grande byla ztělesněním horské železnice, jejíž motto znělo Through the Rockies, not around them (Skalistými horami, nikoli kolem nich) a později Main line through the Rockies (Hlavní trať Skalistými horami), přičemž obojí odkazovalo na Skalisté hory Rocky Mountains.

D&RGW provozovala nejvýše položenou hlavní železniční trať ve Spojených státech, přes průsmyk Tennessee Pass ve výšce 10 240 stop (3 120 m) v Coloradu, a proslulé tratě přes Moffatův tunel a Královskou soutěsku (Moffat Tunnel and the Royal Gorge). V době svého největšího rozmachu, v roce 1889, měla D&RGW největší úzkorozchodnou železniční síť v Severní Americe s 1 861 mílemi (2 995 km) tratí propojující státy Colorado, Nové Mexiko a Utah. Společnost D&RGW, známá svou nezávislostí, provozovala až do svého ukončení v roce 1983 vlak Rio Grande Zephyr. Jednalo se o poslední soukromý meziměstský osobní vlak ve Spojených státech, dokud v roce 2018 nezačala na Floridě jezdit společnost Brightline.

V roce 1988 koupila její mateřská společnost Rio Grande Industries společnost Southern Pacific Transportation Company a v důsledku fúze byl pro identitu zvolen významnější název Southern Pacific Railroad. Do roku 1992 pak fungovala Rio Grande jako samostatná divize Southern Pacific. Dnes většinu bývalých hlavních tratí D&RGW vlastní a provozuje Union Pacific Railroad, zatímco několik odboček nyní provozují jako památkové železnice různé železniční společnosti.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz