Služební vlakový vůz modelové železnice v měřítku G (!) pro železniční modeláře v modelářské kvalitě -38660 PIKO Pennsylvania RailRoad PRR #21015 G Scale Conemaugh River Drovers Wood Cupola & Windows Caboose (Waycar).

■ Model unikátního dřevěného služebního vozu založeného na třídě Drovers společnosti Pennsylvania RailRoad PRR, které sloužily od první světové války až do 70. let 20. století. ■ Funkční zadní světla. ■ Možnost dodatečné montáže vnitřního osvětlení pomocí světelného modulu #36136 (použijte sadu osvětlení PIKO #36136 s kuličkovými koly #36167 nebo bez nich). ■ Podobné vozy používané mnoha dalšími železnicemi. ■ Mnoho detailů včetně realisticky odlitých dřevěných desek. ■ Pracovní obrysové světlomety v měřítku G s červenými a zelenými LED čočkami. ■ Pěkně propracované interiéry s posuvnými bočními dveřmi zavazadlového prostoru. ■ Žebříky, střešní lávky s kovovým zábradlím, brzdové kolo, ruční zábradlí, brzdový válec, střešní kouřový zvedák z výroby, a potrubní rozvody. ■ Odolná kovová dvojkolí a elektrické stěrače sběračů. ■ Spřáhla typu hák a smyčka. ■ Výrazné a čisté nápisy a loga. ■ Vytvořeno z neuvěřitelně odolných materiálů odolných proti povětrnostním vlivům. ■ Minimální doporučený poloměr: 600 mm / 23. 6". ■ Délka přes nárazníky 365 mm / 14,4". ■ Lze provozovat samostatně nebo v páru s dalšími položkami a vytvořit tak osobní soupravu PRR. ■ Kompletně sestavené a připravené k použití na železnici v měřítku G. ■ Speciálně soustružená kovová dvojkolí pro obvzláště hladký chod vozu.

Kromě toho, že tyto vozy sloužily jako služební kabiny u nákladních vlaků, poskytovaly také místo k sezení a spaní pro muže, kteří doprovázeli materiál přepravovaný vlakem. Vzhledem k tomu, že potřeba vozů pro přepravu osob později klesala, bylo několik těchto vozů během druhé světové války upraveno pro přepravu menších než nákladních zásilek (LCL) a přepravovalo malé zásilky a expresy na vedlejších tratích.

Pennsylvania Railroad (PRR, právní název The Pennsylvania Railroad Company, známá také jako "Pennsy") byla americká železnice I. třídy, která byla založena v roce 1846 a sídlila ve Filadelfii v Pensylvánii. Byla tak pojmenována, protože byla založena ve státě Pennsylvánie.

Do roku 1882 se Pennsylvánská železnice stala největší železnicí (podle objemu dopravy a příjmů), největším dopravním podnikem a největší korporací na světě. Její rozpočet byl druhý po vládě Spojených států. Korporace dodnes drží rekord v nejdelší historii nepřetržitého vyplácení dividend: akcionářům vyplácela roční dividendy více než 100 let po sobě.

V průběhu let získala, sloučila se nebo vlastnila část nejméně 800 dalších železničních tratí a společností[3]. na konci roku 1926 provozovala 11 640,66 mil (18 733,83 km) železničních tratí; ve 20. letech 20. století přepravovala téměř třikrát více dopravy než jiné železnice srovnatelné délky, například Union Pacific a Atchison, Topeka & Santa Fe railroads. Jejím jediným vážným soupeřem byla New York Central (NYC), která přepravila přibližně tři čtvrtiny tunokilometrů Pennsy.

V roce 1968 se Pennsylvánská železnice spojila se svým rivalem New York Central Railroad a železnice nakonec nesla název Penn Central Transportation Company, zkráceně "Penn Central". Sítě bývalých konkurentů se vzájemně špatně integrovaly a železnice do dvou let vyhlásila bankrot.

1. dubna 1976 se železnice vzdala svého železničního majetku spolu s majetkem několika dalších krachujících severovýchodních železnic ve prospěch nové železnice s názvem Consolidated Rail Corporation, zkráceně Conrail. Samotná společnost Conrail byla v roce 1999 odkoupena a rozdělena, přičemž 58 % systému připadlo společnosti Norfolk Southern Railway (NS), včetně téměř celého zbývajícího území bývalé Pennsylvania Railroad. Americký osobní dopravce Amtrak získal elektrifikovaný úsek hlavní trati východně od Harrisburgu.

Po roce 1976 se železnice nakonec stala pojišťovnou a nyní nese název American Premier Underwriters a je nyní dceřinou společností American Financial Group.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz