Venatosaurus Bust pravěký svět

Venatosaurus Bust  pravěký svět
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:PRAVĚKÝ SVĚT - sošky, figurky, fosílie, repliky prehistorie
BYSTY
Kód:DMFT07AA
Výrobce: Weta Collectibles
MotivPRAVĚKÝ SVĚT


Cena 14 873,00 Kč s 21% DPH

#pravekysvet


Bysta Venatosaura vytvořená podle filmové předlohy the the 1930 s classic King Kong vycházející z díla Petera Jacksona je vysoká cca 48 cm s detailním zpracováním.

Lethal Venatosaurus packs stalk the jungles of Skull Island on the look out for prey. Ambitious predators, these wily carnivores hunt the mighty Brontosaurus herds that live on the island. When Carl Denham s expedition crosses paths with a pack of hungry Venatosaurus, they are forced to run for their lives or become a meal for the rampaging dinosaurs.

The official collectibles from Peter Jackson s epic retelling of the 1930 s classic film, King Kong. This unique range comes directly from the artists of Weta Workshop, the same team responsible for the creation of Kong s world.

Sculpted By Gary Hunt and Shaun Bolton.

Item Size: approx. 19 inches H (483mm) x 8 inches W (203mm) x 16.5 inches L (419mm) This is a limited edition of 3,000 pieces.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz