ALYSHA The Angel of Darkness Quarter Scale Statue

ALYSHA The Angel of Darkness Quarter Scale Statue
Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:DC632826
Výrobce: Arh Studios
Motiv1/4 SOŠKY


Cena 34 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#sosky

Soška Angel of Darkness vytvořená podle předlohy the line of mythological statues vycházející z tvorby Maxence Fleureta a Arahom Radjah je vysoká cca 45 cm s detailním zpracováním.

They continue their line of mythological statues with their most impressive piece yet, the Angel of Darkness!

This incredible resin statue shows that the Angel is as deadly as she is alluring, her finely toned body matched to wings that will cover the world in darkness!

Designed and sculpted by Maxence Fleuret, the Angel of Darkness stands 18-inches tall in the 1:4 scale and boasts and impressive 42-inch wingspan!

The Angel of the night and darkness, the immortal ALYSHA is the supreme ruler of all evil spirits who were damned to spent eternity in the blackness and obscurity of the underworld.

Sculpted by Maxence Fleuret and painted by Arahom Radjah, The Angel of Darkness has a fantastic wing span of 40 inches and is a great addition to any mortal or immortal collection!

Age: 16+ Limited Edition: 200

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz