Stylized Batman Tetsuya Nomura Play Arts Kai Action Figure

Stylized Batman Tetsuya Nomura Play Arts Kai Action Figure
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:010711
Výrobce: Square-enix


Cena 7 843,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Batmana vytvořená podle předlohy figurální řady Play Arts Kai series vycházející z původního grafického návrhu Tetsuya Nomura je vysoká cca 30,6 cm s detailním zpracováním.

From artist Tetsuya Nomura, a unique and stylized BATMAN is born!

Based on a radical interpretation of BATMAN, this figure boasts a second set of arms that extend from the back to shapeshift between a closed “deactivated mode” and a wide-open “activated mode.”

When combined with the included wrist pieces, the figure seems to express emotion through it. The paintwork consists of a rich black and a deep red, with a translucent visor and thick coat of glossy paint which brings out the intensity of this dark hero.

The blades in his arm, an acceleration booster on his chest, and an arsenal of Batarangs stowed in his leg compartment are a sight to behold. The sheer presence that exudes from this figure reflects the impactful creativity that flows out of Tetsuya Nomura.

W 317mm ×D176mm ×H 306mm

Weight: 670g

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz