Soška jednoho anděla vytvořená podle předlohy náboženských motivů vycházející z figma edice The Table Museum series (což je řada figurin figma, která se inspiruje světově slavnými uměleckými díly) je vysoká cca 10 cm s detailním zpracováním.

A single figma Angel Statue, just as cute as ever!

The Table Museum is a series of figma figures based on famous works of art that almost anyone would recognize! This product is a single version of the previously released figma Angel Statues, allowing fans to get just one angel for a more reasonable price!

The figure is not based on any specific work of art, and instead takes inspiration from various works allowing anyone to enjoy the cute angel in various different poses. Be sure to enjoy the adorable angel in your collection!

Using the smooth yet posable joints of figma, you can act out various different poses for the angels.

A flexible plastic is used for important areas, allowing proportions to be kept without compromising posability. Optional parts include a bow and arrow, a trumpet and various different hand parts.

An articulated figma stand is included, which allows various poses to be taken.

*The single version only includes one angel figure. *Interchangeable parts and base to recreate the Manneken Pis sculpture are not included with the single version.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz