SBB Cargo International AG #193 516-2 HO Limmat Vectron Gottardo Electric Locomotive DCC & Sound

SBB Cargo International AG #193 516-2 HO Limmat Vectron Gottardo Electric Locomotive DCC & Sound
Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:DCL8ZZ
Související:SüdLeasing GmbH #193 524 HO Limmat SBB Cargo International AG 2020 Vectron Gottardo Electric Locomotive DCC & Sound
Výrobce: L.S. Models


Cena 17 493,00 Kč s 21% DPH

kusů

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 17111S L.S.Models SBB Cargo International AG #193 516-2 HO Limmat Vectron Gottardo Electric Locomotive DCC & Sound, Epocha VI.

Vícesystémová elektrická lokomotiva Vectron třídy 193 SüdLeasing GmbH pronajatá společnosti SBB Cargo International AG se 4 pantografy a s přezdívkou Limmat.

■ Skříň lokomotivy a podpěry lokomotivy v novém designu jsou vyrobeny ze zinkového tlakového odlitku. ■ SüdLeasing GmbH Lok v designu SBB Cargo International AG s křestním jménem Limmat/ „Gottardo“. ■ Mnoho samostatně aplikovaných detailů.. ■ Osvětlení kabiny lze ovládat digitálně. ■ Trojice světlometů a dvě červená obrysová světla se mění podle směru jízdy. ■ Digitální dekodér s rozsáhlými provozními a zvukovými funkcemi, které lze ovládat digitálně. ■ Délka přes nárazníky 21,9 cm.

Kvůli rostoucímu objemu dopravy, silné mezinárodní konkurenci a otevření základního tunelu Gotthard musela SBB přemýšlet o nákupu nových vícesystémových lokomotiv. Kvůli dobrým zkušenostem s domácím německým provozem s vícesystémovými lokomotivami od společnosti Siemens se SBB po výběrovém řízení rozhodla dlouhodobě pronajmout celkem 18 lokomotiv Vectron. Lokomotivy jsou dodávány v poutavém designu od poloviny roku 2018.

Vectron je řada lokomotiv společnosti Siemens Mobility, která byla představena na veletrhu InnoTrans 2010 ve čtyřech prototypových verzích: dieselové, vícesystémové a na střídavý i stejnosměrný elektrický pohon. Dieselová verze byla v roce 2018 nahrazena dvourežimovou lokomotivou, která je na elektrifikovaných úsecích trati poháněna elektřinou a na neelektrifikovaných úsecích může být přepnuta do dieselového režimu. Řada Vectron je rekonfigurovatelná a modulární, s uspořádáním kol Bo Bo a je zamýšlena jako nástupce rodiny lokomotiv EuroSprinter. V roce 2018 byla představena cenově dostupnější, základní verze s názvem Smartron.

Lokomotiva Vectron je navržena tak, aby ji bylo možné snadno rekonfigurovat do různých konfigurací specifických pro danou zemi nebo práci; rekonfiguraci na různé bezpečnostní systémy zjednodušují předpřipravené montážní body pro traťové vybavení, modulární skříně pro bezpečnostní vybavení v lokomotivní skříni a stůl strojvedoucího určený pro nejrůznější informační vybavení.

Lokomotivy jsou k dispozici také ve verzi se středním výkonem (5,2 MW nebo 7 000 k) pro regionální osobní a střední nákladní dopravu a ve verzi s vysokým výkonem (6,4 MW nebo 8 600 k). Verze pouze na stejnosměrný proud jsou k dispozici pouze ve středním výkonu. Standardní konstrukční rychlost je 160 km/h (99 mph), kterou lze zvýšit na 200 km/h (120 mph) po doplnění poloaktivních tlumičů výchylky zahrnujících mechanismus řízení podvozku a podvozku.

Hlavní skříň vozidla je samonosná, skládá se z pomocného rámu ze tří podélných prahových desek (středových a bočních), bočních stěn, příčných nosných prvků pro čepy podvozku a pro transformátor a koncových prahových desek. Střecha je třídílná a je odnímatelná, obě kabiny řidiče mají rovněž vyměnitelné čelo. Samostatným dílem je také sekce nárazníku, což umožňuje jeho výměnu v případě poškození při srážce.

V hlavním prostoru lokomotivy je umístěno elektrické zařízení s výjimkou hlavního transformátoru a baterií, které jsou umístěny pod rámem. Všechny elektrické komponenty jsou umístěny na předem určených místech po obou stranách centrální uličky spojující obě kabiny, přičemž každé montážní místo je vyhrazeno pro jeden typ zařízení.

Podvozky přenášejí tažnou sílu prostřednictvím centrálního čepu. Trakční motory jsou pružně podepřeny rámem podvozku a jsou spojeny s redukčními převodovkami namontovanými na dvojkolí pomocí vícenásobné kotoučové spojky. Volitelný je také systém pohonu s plným dutým hřídelem (skládaný kardan). Mechanické brzdění se provádí pomocí kotoučových brzd namontovaných na kolech. Používá se také elektrické rekuperační brzdění.

Lokomotivy mohou pracovat ve dvojité, vícenásobné a tlačné sestavě s dalšími lokomotivami Vectron, Eurosprinter a Eurorunner a také s některými dalšími lokomotivami vybavenými stejným vícenásobným pracovním zařízením. Konstrukce umožňuje také jednokabinovou verzi pro použití v trvalém dvojspřeží lokomotiv nebo pro použití s osobními vlaky se zaslepovacím modulem nahrazujícím jeden z konců kabiny.

V roce 2010 byla uvedena na trh verze s plně dieselovým pohonem. Konstrukce využívá motor MTU 16V 4000 84R o výkonu 2,4 MW (3 200 k).

Na veletrhu Innotrans 2012 byla představena konstrukce elektrické lokomotivy s dieselovým motorem o výkonu 180 kW pro posunovací provoz. V roce 2018 byla představena dvourežimová lokomotiva jako kombinace elektrické a dieselové lokomotivy. Nová lokomotiva má rozchod 1 435 mm a váží 90 tun. Lokomotiva je určena pro provoz na střídavý elektrický systém 15 kV a je vybavena systémem vlakového zabezpečovače PZB. Bez ohledu na provozní režim vyvíjí lokomotiva na věnci kol výkon 2 000 kW. Nádrž na naftu Vectron s pojme 2 500 litrů paliva. Maximální rychlost lokomotivy je 160 km/h.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz