Red Sonja Amanda Conner The Black Tower Statue

Red Sonja Amanda Conner The Black Tower Statue
Novinka

Věkové omezení:10
Rok vydání:2018
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:0084821
Související:RED SONJA The Black Tower Black & White Statue
Výrobce: Dynamite Entertainment


Cena 2 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Red Sonja vytvořená podle práce Amanda Connera s názvem Red Sonja: The Black Tower #1 vycházející z tvorby Jasona Smithe je vysoká cca 19/25 cm s detailním zpracováním.

If you love comic book heroines, you undoubtedly love Amanda Conner, whose illustrations have brought the beloved characters Harley Quinn, Vampirella, Power Girl, and (of course) Red Sonja to life!

Dynamite Entertainment proudly brings this fan-favorite comic book artist s vision of the She-Devil with a Sword to three dimensions with this hand-painted, limited edition resin statue!

Based on Conner s cover artwork to Red Sonja: The Black Tower #1, the statue is sculpted by Jason Smith, measures approximately 7 1/2" high, and stands on a 3" wide base.

Including a numbered Certificate of Authenticity and shipping in a full-color display box, the Red Sonja by Amanda Conner Statue reveals our well-armed warrior, ready for action!

This Statue is a Limited Edition Size of TBD Pieces Produced Worldwide.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz