CIRI The Child of Prophecy Witcher BISHOUJO Anime Statue

CIRI The Child of Prophecy Witcher BISHOUJO Anime Statue
Věkové omezení:14
Rok vydání:2024
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:CI90R7
Související:Female Geralt of Rivia The Witcher Bishoujo Statue Zaklínač
Výrobce: Kotobukiya
MotivANIME FIGURE


Cena 4 983,00 Kč s 21% DPH

kusů
#animefigure

Soška Ciri 1/7 vytvořená podle komiksové předlohy the Witcher - dark fantasy RPG series by CD PROJEKT RED vycházející z grafického designu the Kotobukiya Marvel Bishoujo collection (Bishoujo je japonský výraz pro krásnou ženu) je vysoká cca 23 cm s detailním zpracováním.

"Presenting the second statue in The Witcher series! The dark fantasy RPG series by CD PROJEKT RED, The Witcher, has joined the BISHOUJO lineup! The second statue features the Child of Prophecy, Ciri! Known to be a descendant of the ancient elves, Ciri stands elegant and dignified. The statue is based on an illustration by Shunya Yamashita that depicts both the grace and strength of this powerful witcher.

As with Geralt, the incredible details of the statue were sculpted by Yoshiki Fujimoto. One of the most noteworthy parts of the statue is the use of different sculpting and painting techniques, such as the wrinkles in the shirt creating a light material, and the heavy, leather-like textures, each adding realism to the statue as a whole. Delve into the world of The Witcher and recreate Ciri and Geralt s journey together by displaying them side by side."

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz