Batman The Dawn of Justice Premium Format Figure

Batman The Dawn of Justice Premium Format Figure
Rok vydání:2018
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:HC78026
Výrobce: Sideshow Collectibles
MotivBATMAN


Cena 31 743,00 Kč s 21% DPH

kusů
#batman

Soška Batmana vytvořená podle filmové předlohy Batman v Superman: Dawn of Justice vycházející z grafického návrhu Premium Format Figure series je vysoká cca 51 cm s detailním zpracováním.

Do you bleed? You will.”

Boom! We just can t get enough of Batman v Superman: Dawn of Justice, as Sideshow introduces the Batman Premium Format Figure.

The impressive 20” tall polystone statue is clad in a faux-leather cape and movie-accurate suit with striking details based on Batman s actual costume from the epic film. Ready to take on the son of Krypton, the caped crusader joins Sideshow s Premium Format collection in this dark, powerful recreation of Ben Affleck s likeness from the film.

Don t fear the bat, just bring him home!Size 20" H (508mm) x 14" W (355.6mm) x 15" L (381mm)*

Weight 15.00 lbs (6.8 kg)*

Artists:

Rachel Roubicek (Design) Martin Canale (Design) David Giraud (Sculpt) Walter O Neal (Sculpt) Alfred Paredes (Sculpt) Simon Garcia (Mold & Cast) Chadwick Andersen (Mold & Cast) Bernardo Esquivel (Paint) Tim Hanson (Costume Fabrication) The Sideshow Design and Development Team.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz