Southern Pacific SP #3197 Bicentennial Red White & Blue Scheme Class EMD GP40P-2 Passenger Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Southern Pacific SP #3197 Bicentennial Red White & Blue Scheme Class EMD GP40P-2 Passenger Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Diesel-elektrická lokomotiva LIVE - Southern Pacific SP #3197 Bicentennial Red White & Blue Scheme Class EMD GP40P-2 Passenger Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

Diesel-elektrické lokomotivy pro osobní přepravu odvozené od diesel-elektrické lokomotivy General Motors EMD GP40 jsou používány u mnoha osobních železnic v Severní Americe. Pro osobní dopravu byly dovybaveny komponenty pro zajištění páry nebo elektrického napájení přes koncovku (HEP) pro vytápění, osvětlení a elektřinu v osobních vozech. Většina těchto osobních lokomotiv byla přestavěna ze starších nákladních lokomotiv, zatímco některé byly postaveny jako zcela nové modely.

V říjnu 1968 bylo pro Central Railroad of New Jersey (CNJ) postaveno třináct vozů GP40P podle objendávky Ministerstva dopravy státu New Jersey (NJDOT) pro provoz na tratích Raritan Valley Line a North Jersey Coast Line. V roce 1976 byl provoz osobních vlaků CNJ převeden na NJDOT (s tím, že je smluvně provozovala společnost Conrail) a v roce 1983 převzala provoz osobních vlaků ve státě společnost New Jersey Transit. Krátce poté byl parní generátor, který zabíral plochý konec dlouhé kapoty lokomotivy, nahrazen dieselovým generátorem HEP a jednotky byly překlasifikovány na GP40PH. Později byly v letech 1991-92 přestavěny na jednotky GP40PH-2.

Společnost Southern Pacific SP si objednala tři kusy varianty GP40P s označením Dash-2 pro osobní přepravu, ale později přešly na nákladní dopravu, kde jsou stále v provozu, přičemž dvě jednotky přešly k železnici Union Pacific a zbývající k železnici Indiana Harbor Belt.

Stroj GP40 je čtyřnápravová diesel-elektrická lokomotiva vyrobená divizí Electro-Motive EMD společnosti General Motors v období od listopadu 1965 do prosince 1971, která má šestnáctiválcový motor EMD 645E3 o výkonu 3 000 k (2 240 kW). Lokomotiva GP40 je o 3 stopy (0,914 m) delší než její předchůdkyně GP35 s motorem EMD 567D3A a vizuálně se odlišuje třemi 48palcovými ventilátory chladiče v zadní části dlouhé kapoty, zatímco GP35 má dva velké ventilátory a jeden menší mezi nimi. Byla postavena na rámu o délce 55 stop (16,76 m); GP35 na rámu o délce 52 stop (15,85 m) - stejně jako GP7, 9, 18 a 30. Rozdíl v délce je patrný u deseti sloupků zábradlí u GP40 ve srovnání s devíti sloupky u GP35.

Pro 28 amerických železničních společností bylo vyrobeno 1 187 lokomotiv GP40, pro jednoho kanadského dopravce, Canadian National, bylo vyrobeno 16 vozů a pro dva mexické dopravce, Ferrocarril Chihuahua al Pacífico a Ferrocarriles Nacionales de México, bylo vyrobeno 18 vozů. Pro společnost Norfolk & Western Railway bylo postaveno 60 jednotek s vysokými kapotami a dvojitými řídicími stanovišti. Byly postaveny také dvě osobní verze, GP40P a GP40TC, ale na delších rámech pro umístění parních generátorů a zařízení HEP. K 1. lednu 1972 byla řada GP40 vyřazena z provozu a nahrazena řadou GP40-2, která má modulární elektrický systém a několik drobných vnějších změn.

Southern Pacific SP (nebo Espee z iniciál SP) byla americká železniční síť I. třídy, která existovala v letech 1865 až 1996 a fungovala převážně na západě Spojených států. Systém provozovaly různé společnosti pod názvy Southern Pacific Railroad, Southern Pacific Company a Southern Pacific Transportation Company.

Původní Southern Pacific začala v roce 1865 jako pozemková holdingová společnost. Poslední inkarnace Southern Pacific, Southern Pacific Transportation Company, byla založena v roce 1969 a převzala kontrolu nad systémem Southern Pacific. Společnost Southern Pacific Transportation Company byla v roce 1996 převzata společností Union Pacific Corporation a sloučena s její železniční společností Union Pacific Railroad.

The Southern Pacific legacy založila nemocnice v San Francisku, Tucsonu a Houstonu. V 70. letech 20. století založila také telekomunikační síť s nejmodernější mikrovlnnou a optickou páteřní sítí. Tato telekomunikační síť se stala součástí společnosti Sprint, jejíž název vznikl ze zkratky Southern Pacific Railroad Internal Networking Telephony.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz