BMW 3.0 CSL Coupé Hommage R No. 25 Motorsport 2018 M Power LIGHT-UP 1/24 Die-Cast Vehicle

BMW 3.0 CSL Coupé Hommage R No. 25 Motorsport 2018 M Power LIGHT-UP 1/24 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
Kód:BBP16PL
Výrobce: Unspecified


Cena 3 493,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele BMW 3.0 CSL Coupé THommage M POWER N 25 R se světly vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:24 při věrném zachování detailu a kvality zpracování - dodáváno bez 3 kulatých bateriií.

BMW divize M. BMW M GmbH je sportovní divize německé automobilky BMW, zabývající se výrobou sportovních modelů BMW založených na sériových vozech, např. modely M3, M5, X5 M apod. Divize vnikla v roce 1972, aby ulehčila BMW v jejich závodním programu. V 60. a 70. letech slavily vozy ze závodní dílny BMW často úspěch. Označení "M" tradičně znamená upravený motor, převodovku, tlumiče, aerodynamiku, interier a vnější modifikace pro odlišení od svých protějšků. Všechny modely M jsou testovány na okruhu Nürburgring v Německu.

Při založení pracovalo v dílně pouze 8 zaměstnanců, v roce 1988 čítal tým již 400 zaměstnanců, v současnosti je divize plnohodnotnou součástí nabídky společnosti BMW.

Prvním projektem byl automobil BMW M 3.0 CSL. Tento automobil vyhrál sedmkrát evropský titul v závodech cestovních vozů a zvítězil při závodě 24 hodin na okruhu Nürburgring.

V důsledku narůstající poptávky po sportovních vozech, začala divize M koncem sedmdesátých let upravovat a ladit sériové automobily BMW. Prvním vozem s označením M byl automobil BMW M1. Nicméně se jednalo spíše o závodní vůz s civilním čalouněním, než o auto pro každodenní provoz. V roce 1979 však došlo k obratu v cílech divize, nový model M535 byl vysoce výkonný, v té době velmi oblíbený, vůz střední třídy. Ve své době se jednalo o nejrychlejší sériově vyráběný sedan na světě.

BMW 3.0 CSL Hommage vzdává hold bavorskému „batmobilu“. Designová studie BMW 3.0 CSL Hommage byla vzpomínka na legendární model 3.0 CSL z počátku 70. let dvacátého století a nyní je tu dokonce závodní verze tohoto designového cvičení.

Kupé BMW 3.0 CSL Hommage R si především hraje s detaily a to jak na karoserii, tak v interiéru, kde můžete vidět různé retro prvky z původního CSL, přenesené do moderní doby. Příklad? Všimněte si třeba prosvíceného dřeva na palubní desce, původní CLS mělo také dřevěnou přístrojovku. O motoru se nic neví, ale vypadá to (snad) na šestiválec s přeplňováním a plug-in hybridním pohonem. Stejně si ale říkáme, když na společných fotkách vidíme původní originální 3.0 CSL, že staré auto má duši a osobnost. A hlavně historii.

Koncept BMW 3.0 CSL Hommage vzpomíná na legendární odlehčený model ze 70. let, který se jmenoval také 3.0 CSL. Výrazné aerodynamické prvky mu vynesly přezdívku „batmobil“. Auto bylo asi o 200 kg lehčí než „obyčejná“ verze 3.0 CS. Zatímco tehdy se odlehčovalo hliníkovými díly karoserie, dnes BMW použilo hlavně uhlíková vlákna. Studie 3.0 CSL Hommage jezdí na 21" kolech a BMW ji postavilo exkluzivně pro výstavu Concorso dEleganza Villa dEste kompletně od základů nově, nepoužívá ani žádnou současnou platformu, například z BMW M3 a M4. Nic takového. Už to naznačuje, že se sériová výroba skutečně nechystá.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz