Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 96376 PIKO Captrain Polska Sp.z o.o. #EU07-327 HO SNCF White Yellow Front Frame Scheme Class EU07 Electric Locomotive DCC Ready, epocha IV.

■ Elektrická lokomotiva třídy EU07 (novější EP07) společnosti Captrain Polska Sp.z o.o. ve vlastnictví SNCF, pro vnitrostátní a mezinárodní nákladní provoz. ■ NEdigitalizovaný model s digitálním rozhraním 21-pin interface NEM 658 PluX22 s možností dodatečné digitalizace a ozvučení s digitálním dekodérem DCC PIKO Sound-Decoder #56552 a objemným reproduktorem s rozsáhlými zvukovými funkcemi. ■ Precizně zhotovený model z litého odlitku podle originálu včetně mnoha fotoleptaných kovových dílů, např. větrací mřížky, volně stojících rukojetí z kovu, signální houkačky, střešní antény, namontované volně stojící přidržovací tyče a schody a světla apod. ■ Kovový podvozek a karoserie ze zinku a vysoce kvalitního vstřikovaného plastu. ■ Detailní interiér kabiny s osvětlením. ■ Detailně zpracované pantografy, které lze přepnout na provoz napájení z trolejového vedení (DCC). ■ Kvalitní a detailní potisk. ■ Má 5-pólový motor DC se 2 setrvačníky, který poskytuje spolehlivé jízdní vlastnosti. Tažnou sílu lokomotivy, která je poháněna přes všechny 4 nápravy, zvyšují dvě bandážovaná kola, které jsou umístěny na vnitřních pojezdových nápravách obou podvozků ve vzájemném šikmém uspořádání. ■ Tři čelní bílé a dva koncové červené LED světlomety se mění podle směru jízdy, která lze přepínat digitálně a jednotlivě. ■ V digitálním provozu s přepínatelnými dálkovými světly a individuálně přepínatelnými čelními nebo koncovými světlomety, digitálně přepínatelné osvětlení kabiny (DCC) podle směru jízdy. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky 183 mm.

Společnost ITL byla založena v roce 1998 jako rodinný podnik pod názvem "Import, Transport, Logistik (Import, doprava, logistika)". V dubnu 2008 odkoupila 75 % akcií společnosti společnost SNCF. Od 1. prosince 2010 patří ITL zcela společnosti SNCF Geodis, divizi dopravy a logistiky francouzských státních drah. Mezitím je akcionářem ITL společnost Captrain Deutschland (rovněž součást SNCF). Do 31. prosince 2010 společnost řídili Wilfried Schumacher a Uwe Wegat. Dne 1. ledna 2011 Uwe Wegat ze společnosti odešel a jeho nástupcem se stal Michael Meinhardt. Po úplném převzetí společnosti ITL skupinou SNCF nahradil Wilfrieda Schumachera ve funkci generálního ředitele s účinností od 1. dubna 2013 Jérôme Méline.

Dceřinými společnostmi ITL jsou:

■ ITL Cargo GmbH, Drážďany. ■ Captrain Polska Sp.z o.o., Vratislav (založena v roce 2007 jako ITL Polska Sp. z o.o.). ■ ITL-Železniční společnost Praha s.r.o., Praha (založena v roce 2001). ■ DBV-ITL s.r.o., Kolín (založena v roce 1999; od roku 2005 má 50 % podíl ITL).

EU07 (novější EP07) je název pro polskou elektrickou lokomotivu polského železničního operátora PKP pro nákladní i osobní přepravu. Lokomotivy EU07/EP07 jsou v Polsku běžným jevem. EU znamená elektrická, univerzální a EP znamená elektrická, osobní. Lokomotivy EP07 jsou pozdějšími modifikacemi původních strojů EU07 a liší se pouze jinými trakčními motory a jiným převodovým poměrem.

EU07 má kabiny řidiče na každém konci lokomotivy. Lokomotiva je vybavena systémem řízení (multiple unit control system), který umožňuje jednomu strojvedoucímu řídit dva spřažené stroje z jedné kabiny. Tento stroj je schopen táhnout osobní vlaky o hmotnosti až 650 tun (640-long-ton; 720-short-ton) rychlostí 125 km / h (78 mph) a nákladní vlaky o hmotnosti až 2 000 t (2,000 long tons; 2,200 short tons) rychlostí 70 km / h (43 mph). Tyto údaje platí pro jízdu po rovné trati.

Lokomotiva EU07 je pevně spojena s lokomotivou EU06. EU06 byla britským derivátem lokomotivy třídy 83, která byla postavena pro polský systém. V roce 1959 byla podepsána dohoda s výrobcem EU06, společností English Electric, na jejímž základě Polsko koupilo licenci na EU06 a zahájilo její výrobu v Pafawagu Vratislav pod konstrukčním číslem 4E. První kus byl dokončen v roce 1965 a do roku 1974 bylo vyrobeno celkem 240 lokomotiv. Lokomotivy EU07 se od EU06 mírně lišily díky některým drobným vylepšením, která byla provedena oproti jejich předchůdcům.

V roce 1983 byla obnovena výroba lokomotiv EU07 v závodě Cegielski v Poznani. Tato nová řada lokomotiv vycházela z nákladní lokomotivy ET41 (která vznikla spojením dvou lokomotiv EU07 z první série). Po několika úpravách se výrobní číslo změnilo na 303E. Celkem bylo postaveno 243 lokomotiv a výroba pokračovala až do roku 1994, a to i přes poměrně zastaralou konstrukci.

Všechny lokomotivy EU07 byly původně vybaveny velkými světlomety. Po roce 1990 byly postupně nahrazeny halogenovými světlomety menšího průměru. Nejlevnější taková výměna spočívala v umístění nového světlometu do kbelíku. Propracovanější změny zahrnovaly vyříznutí kbelíku a vytvoření plochého světlometu pro lepší aerodynamické vlastnosti.

EP07 je pozdější modifikace EU07 se změněnými motory a převodovými poměry, aby se lépe hodily k tahání osobních vlaků. Úprava byla provedena v několika opravnách kolejových vozidel od roku 1995. Lokomotivy EP07 mění pouze název třídy, nikoliv však výrobní číslo.

EU07A je velmi rozsáhlá modifikace EU07 zahrnující nové motory, výkonovou elektroniku, nový brzdový systém atd. Původně se společnost PKP Intercity po vyhodnocení výsledků testů rozhodla další jednotky neupravovat kvůli neuspokojivému poměru nákladů a výsledků, ale v roce 2012 objednala další dvě jednotky. Ty byly dodány v roce 2014. Dalších 6 jednotek bude upraveno pro Przewozy Regionalne.

SNÍMEK 3 - KOLPREM Sp.z o.o. #07-012 EU07 Electric Locomotive live.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz