AMTRAK AMTK #Avelia HO Intercity-Express Class ACELA II High Speed Train 2 Electric Engines & 3 Coaches (5-Unit Pack) DCC Ready

AMTRAK AMTK #Avelia HO Intercity-Express Class ACELA II High Speed Train 2 Electric Engines & 3 Coaches (5-Unit Pack) DCC Ready

Vysokorychlostní vlak ACELA II-Express ze 2 koncových lokomotiv a 3 osobních vozů modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 01206 Bachmann AMTRAK AMTK #Avelia HO Intercity-Express Class ACELA II High Speed Train 2 Electric Engines & 3 Coaches (5-Unit Pack) DCC Ready, Epocha VI.

Vlak Amtrak Acela byl představený veřejnosti v roce 1999 jako první vysokorychlostní vlak v Severní Americe v provozu mezi Washingtonem, New Yorkem a Bostonem s rychlostí až 150 mil/h. Nové vlaky Acela II, založené na nejnovějších vysokorychlostních technologiích, výrazně zvýší rychlost, výkonnost i přepravní kapacitu na této oblíbené meziměstské trase.

■ Souprava vysokorychlostního rychlovlaku Intercity-Express řady ACELA II Spectrum/Avelia/Liberty americké železniční společnosti AMTRAK AMTK používaná k zajištění expresní dopravy na trati dlouhé 457 miles (735 km) mezi Washingtonem, New Yorkem a Bostonem s rychlostí až 240 km/h v čase cca 7 hodin. ■ Souprava má digitální rozhraní pro dodatečnou digitalizaci a ozvučení dekodérem s reproduktorem s rozsáhlými zvukovými funkce a s moduly vnitřního osvětlení pro interiér, aby optimálně vyvolával všechny funkce a splňoval všechny požadavky na požadavky na věrné zobrazení vysokorychlostního vlaku. ■ Vlaková souprava Bachmann Amtrak Acela II obsahuje dvě lokomotivy (jednu motorovou, druhou bez motoru), připravené k provozu s analogovými řízením a vybavenou reproduktory pro upgrade na zvuk a DCC, dále osobní vůz první třídy, kavárenský vůz a osobní vůz třídy Business. ■ Součástí je také ovál o rozměrech 81" x 45" s niklově stříbrnými kolejnicemi E-Z Track® s betonovými vazbami, napájecí sadou a regulátorem rychlosti a ilustrovaným návodem. ■ Řídící jednotka je se zvukem a připravená na DCC, bez napájení s funkčními světly má podvozek z tlakového odlitku, přesný motor, funkční směrová LED světla a obrysová světla, funkční příkopová světla a osvětlené tabule s čísly, přepínač pro volbu mezi provozem s odběrem proudu z kolejí nebo z pantografu. ■ Vagóny mají plně vybavený interiér s LED osvětlením, podvozek z tlakového odlitku, prototypové detaily a kloubový spojovací systém. ■ Pro osvětlení jsou použity bezúdržbové, teplé bílé LED diody.

Vlaková souprava Acela Express první generace byla vlajkovou lodi vysokorychlostní dopravy společnosti Amtrak na severovýchodním železničním koridoru (NEC) na severovýchodě Spojených států. Při svém debutu v roce 2000 byly tyto soupravy nejrychlejší v Americe; na trase dlouhé 54,6 km (33,9 mil) dosahovaly rychlosti 240 km/h (150 mph). Byly postaveny v letech 1998-2001 konsorciem společností Alstom a Bombardier. Každá souprava měla dva motorové vozy odvozené z jednotek, které Alstom postavil pro TGV, a šest osobních vozů odvozených z LRC, které Bombardier postavil pro Via Rail.

Zatímco soupravy Acela vycházely ze zařízení TGV, motorové a osobní vozy jsou mnohem těžší, aby splňovaly normy Federálního úřadu pro železnice pro případ havárie. Zvýšená hmotnost vede k tomu, že poměr výkonu a hmotnosti soupravy Acela je přibližně 22,4 koní (16,7 kW) na tunu, zatímco u vlakové soupravy SNCF TGV Réseau je to 30,8 koní (23,0 kW). Na rozdíl od TGV využívají soupravy Acela technologii aktivního naklápění, která pomáhá regulovat boční odstředivé síly a umožňuje vlaku jet na ostře zakřivených tratích NEC vyšší rychlostí, aniž by rušil cestující. Společnost Bombardier později použila konstrukci vozu Acela a variantu motorového vozu s dieselovou a plynovou turbínou pro svůj experimentální vlak JetTrain.

Současné vybavení Acela Express bude od podzimu 2023 nahrazeno novými soupravami Avelia Liberty. Nové vlaky budou mít větší kapacitu pro cestující a vylepšený systém aktivního naklápění, který umožní vyšší rychlost na mnoha obloukových úsecích trasy. Soupravy používají na každém konci identické motorové vozy o výkonu 6 200 koní (4 600 kW), které pracují se střídavým napětím 11 000 voltů a frekvencí 25 nebo 60 Hz, odvozují některé komponenty z TGV, jako je trakční systém TGV třetí generace (včetně čtyř asynchronních střídavých motorů na motorový vůz, usměrňovačů, měničů, a rekuperačního brzdění), konstrukce vozů/podvozků (ocelový svařovaný rám H s dlouhým rozvorem a dvojitým příčným rámem s vnějšími kuželíkovými ložisky), brzdové kotouče (ačkoli na každé nápravě jsou pouze tři oproti čtyřem u TGV) a techniky řízení energie při nárazu, které kontrolují deformaci konstrukce v případě nehody.

Naklápěcí vozy vycházejí z dřívějších vlaků LRC společnosti Bombardier používaných u Via Rail. Nárazové normy Tier II, přijaté v roce 1999, také vedly k tomu, že osobní vozy byly navrženy bez schůdků a padacích dveří, což znamená, že soupravy mohou obsluhovat pouze tratě s vysoko položenými nástupišti, jako je například Severovýchodní koridor. Soupravy Acela jsou částečně spřažené (ale nejsou kloubové jako u TGV) a označují se jako tzv. sady.

Vlak Acela s převodovým poměrem 71:23 je navržen pro maximální rychlost 266 km/h (165 mph) a v běžném provozu dosahuje maximální rychlosti 240 km/h (150 mph) na čtyřech úsecích trati o celkové délce 66 km (41 mil) v New Jersey, Rhode Islandu a Massachusetts. Mezi Washingtonem a New Yorkem dosahuje Acela průměrné rychlosti (včetně zastávek) 82,2 mph (132,3 km/h) a z New Yorku do Bostonu průměrné rychlosti 66 mph (106 km/h). Průměrná rychlost na celé trase je o něco vyšší 70,3 mph (113 km/h).

V praxi závisí rychlost vlaku Acela spíše na místních omezeních na koridoru než na jeho soupravě. Kromě omezení rychlosti v městských oblastech zahrnuje koridor linky Acela několik omezení rychlosti pod 60-80 mph (97-129 km/h) přes starší mosty nebo přes tunely staré sto a více let. Celkem společnost Amtrak identifikovala na trase Acela 224 mostů, které jsou za hranicí své projektované životnosti. V rámci příprav na spuštění modelu Acela modernizoval Amtrak trať podél pobřeží Connecticutu východně od New Havenu tak, aby umožňovala maximální rychlost přesahující 110 mph (177 km/h). Západně od New Yorku je maximální rychlost modelu Acela 135 mph (217 km/h). Jedním z omezujících faktorů je podpůrný systém trakčního vedení, který byl zkonstruován před rokem 1935 a postrádá prvky konstantního napětí nového trakčního vedení východně od New Havenu. Pennsylvánské dráhy provozovaly koncem 60. let 20. století zkušební vlaky Metroliner rychlostí až 164 mph (264 km/h) a krátce zamýšlely provozovat službu Metroliner rychlostí dosahující 150 mph (241 km/h). Certifikační zkoušky pro komerční provoz rychlostí 160 mph (257 km/h) zahrnující zkušební jízdy rychlostí až 165 mph (266 km/h) začaly mezi Trentonem a New Brunswickem v září 2012.

Nejrychlejší jízda vlaku mezi New Yorkem a Washingtonem DC trvala v roce 2012 soupravě Acela Express dvě hodiny a 45 minut. Modernizací trakčního vedení a návěstidel mezi Trentonem a New Brunswickem se umožnilo dosáhnout rychlosti 160 mph (257 km/h) na úseku dlouhém 23 mil (37 km), který také drží rekord v nejvyšší rychlosti vlaku v USA činící 170,8 mph (274,9 km/h), dosažený při zkušební jízdě vlaku UAC TurboTrain vyrobeného v USA a Kanadě dne 20. prosince 1967.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz