POL-MIEDŽ TRANS #671 1054-4 HO Type QuaBLA Fal Offset-Side 4-Axle Open Ballast Gondola RailCar Wagon

POL-MIEDŽ TRANS #671 1054-4 HO Type QuaBLA Fal Offset-Side 4-Axle Open Ballast Gondola RailCar Wagon
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKO VAGÓNY WAGONS CARS - MODELY HO a další
Kód:C642BV4
Výrobce: Unspecified


Cena 1 793,00 Kč s 21% DPH

Zboku vyklápěcí nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve modelářské kvalitě na přepravu sypkého materiálu - 600031 Albert Modell POL-MIEDŽ TRANS #671 1054-4 HO Type QuaBLA Fal Offset-Side 4-Axle Open Ballast Gondola RailCar Wagon. era V.

V americké železniční terminologii znamená název gondola železniční vůz s otevřenou střechou používaný pro přepravu sypkých materiálů. Díky svým nízkým bočním stěnám jsou gondoly také vhodné pro přepravu nákladů s vysokou hmotnostní hustotou, jako jsou ocelové plechy nebo svitky, nebo objemné předměty jako jsou prefabrikované úseky kolejových tratí.

Dříve bylo značné množství uhlí přepravováno po řece pomocí plochých lodí nazývaných „gondoly“ (slang podle benátských veslařských lodích) ze všudypřítomného dřeva, konstruováných tak, aby navigovaly „černé diamanty“ po celé délce řece na trhy u ústí řek. Tam byla loď i náklad prodány a lodníci se vraceli domů pěšky. Železniční vozy, které se poprvé používaly při přepravě uhlí, byly tedy pojmenovány po těchto člunech s mělkým ponorem, kterým se říkalo „gondolové vozy“.

Rané gondolové vozy měly obvykle nízké boky a jejich obsah se musel vyhazovat zdlouhavě a ručně lopatou. V roce 1905 si společnost Ralston Steel Car Company patentovala gondolu s plochým dnem a se skluzy ovládanými pákou, které umožňovaly automatické vykládání gondoly ze dna. Skluzy nasměrovaly obsah gondoly do stran. ve stejné době se přešlo z dřevěných vozů na ocelové nákladní vozy, protože tažná síla lokomotiv měla tendenci tahem drtit starší vozy postavené ze dřeva.

Ve druhé polovině 20. století se přeprava uhlí přesunula z otevřených násypek na vysokostěnné gondoly, které mohly vozit větší množství uhlí na jeden vůz, protože neobsahovaly zařízení pro jejich vykládku. Železnice tak musí používat rotační vyklápěče vozů (mechanismy, které vyprázdňují vůz na krátkém úseku trati, když se vůz a pás pomalu otáčí vzhůru nohama) nebo jiné prostředky k jejich vyprázdnění. Termín "vana" se vztahuje na tvar vozu.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz