Figurka Smilodon vytvořená podle prehistorické předlohy vycházející z grasfického designu the Rebor figure line je vysoká cca 13,5 cm s detailním zpracováním.

Tygr šavlozubý (Smilodon fatalis) Časové období: V průběhu pleistocénu až do počátku holocénu (Severní Amerika).

Smilodon fatalis byla šavlozubá kočka (lidově známá jako šavlozubý tygr, saber-tooth tiger). Byl to divoký dravec dlouhý asi 1,5 až 2,2 metru a vysoký 1,1 metru. Vážil 160-300 kg. Byl o něco menší než dnešní lev, ale mnohem těžší. Měl poměrně krátké nohy a krátký, kýlovitý ocas trochu podobný ocasu dnešního rysa. Jeho přední nohy byly obzvláště silné a jeho tělo bylo uzpůsobeno k tomu, aby se vrhal na kořist, ale nebyl příliš rychlý běžec a nemohl být uzpůsoben k pronásledování rychle běžící kořisti, jako je například jelen.

Jeho 30 cm dlouhá lebka měla 2 obrovské šavlovité špičáky, které byly vroubkované, oválné na průřezu a dlouhé až 15 cm. Mnoho fosilií smilodona bylo nalezeno s ulomenými špičáky; fosilní vlk byl nalezen s úlomkem smilodonova zubu zasazeným do lebky. Smilodon měl mohutné čelisti, které se otevíraly do úhlu přibližně 120 stupňů, zatímco dnešní lvi dokážou otevřít čelisti pouze do úhlu 65 stupňů. Smilodon měl také velmi silné čelistní a krční svaly, které mu umožňovaly bodat kořist smrtícími špičákovými šavlovitými zuby. Jeho přední řezáky mohly sloužit také k odtrhávání kousků masa z kostí kořisti.

Size: 10.4" L(265MM) x 3.1" W(80MM) x 5.3" H(135MM) - Měřítko - 1/11.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz