Luminescent Fairy & Small Teal Dragon Atop A Rock The Premium Figure Diorama soška drak a víla

Luminescent Fairy & Small Teal Dragon Atop A Rock The Premium Figure Diorama   soška drak a víla
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:009507
Výrobce: Unspecified
MotivVÍLY SOŠKY


Cena 4 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#vily
Sousoší víly a dráčka vytvořené podle předlohy figurální řady Fee Deko Series/fantasy art vycházející z grafické tvorby Rachael Anderson je vysoké cca 17 cm s detailním zpracováním.

This fantasy art fairy figurine features a beautiful fairy having a conversation with a small teal dragon. The lovely white hair fairy sits on a rock wearing a long strapless blue glittering gown covered in filigree designs. Her clear butterfly style fairy wings are outstretched behind her. She appears to be talking with a teal baby dragon that sits across from her on an old tree stump or rock that has a strange glittering blue design carved and painted on it. The same design is on the backside as well. His clear dragon wings match the fairy s. There are snail designs on the ground around them with grass and fern leaves. It measures 6.5 inches tall, 7 inches wide and includes its own gift box.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz