Ferrari SF90 Cabrio Plug-in Hybrid Electric Rosso Dino 1/18 Die-Cast Vehicle

Ferrari SF90 Cabrio Plug-in Hybrid Electric Rosso Dino 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
AUTÍČKA PRO SBĚRATELE - MODELY 1/18 a další
Kód:FU3320
Výrobce: B.B.R. Exclusive Car Models s.r.


Cena 23 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Ferrari SF90 Cabrio v červeném laku barvy vlajky Itálie vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v poměru 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Ve snaze být stále lepší a inovovat vymysleli inženýři Ferrari model SF90, první hybridní silniční Ferrari. Atmosférický motor V8 je součástí historické řady legendárních vozů, jako jsou 288 GTO a F40, na rozdíl od LaFerrari V12. Samotná jednotka poskytuje 780 koní, což s výkonem elektrifikovaných jednotek dává dohromady neuvěřitelných 1000 k. Osmiválec V8 biturbo, který se montuje do modelu SF90 Stradale, je evolucí osmiválce montovaného do vozů 488 Pista a F8 Tributo se zvětšeným vrtáním a dalšími důležitými úpravami. Výkony SF90 Stradale jsou pozoruhodné, alespoň na papíře: z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 2,5 a na 200 km/h dosáhne jen za 6,7. SF90 Stradale dokázal na okruhu Fiorano porazit LaFerrari.

Ferrari SF90 Stradale je sportovní vůz PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) s motorem uprostřed, který vyrábí italská automobilka Ferrari. Vůz se jmenuje stejně jako vůz formule 1 SF90, přičemž název znamená 90. výročí závodního týmu Scuderia Ferrari a "Stradale" znamená "silniční".

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari, dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat. Sídlí v italském městě Maranello.

Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari připravoval a úspěšně pomáhal v závodění mnoha jezdcům firmy Alfa Romeo až do roku 1938, kdy byl oficiálně zaměstnán jako šéf závodního týmu Alfy.

V roce 1940 Alfu Romeo částečně převzala italská vláda, v rámci válečné zbrojní výroby. Divize, kterou řídil Ferrari byla však tak malá, že se jí tato situace nedotkla. Protože byla Ferrarimu závodní činnost po dobu čtyř let zakázána ve smlouvě s Alfou, Scuderia se přeměnila na Auto Avio Costruzioni Ferrari, vyrábějící stroje a díly pro letectví. Pod označením SEFAC (Scuderia Enzo Ferrari Auto Corse) Ferrari během „nezávodního“ období vyrobil jediný typ závodního vozu Tipo 815. To byl vlastně první automobil Ferrari. Představil se v roce 1940 v závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díky válce se v tomto závodě s velkou konkurencí poměřit nemohli. V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do Maranella, kde působí dodnes. Továrna byla v roce 1944 bombardována a v roce 1946 byla přestavěna a přibyly i nové provozy pro výrobu silničních vozů.

Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stal 125 S, poháněný dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Enzo celkem nerad stavěl a prodával automobily, ale musel, aby mohl dále podporovat tým Scuderia, protože jeho životní láskou bylo jen závodění. Mezitím si však jeho vozy rychle získaly pověst výjimečných automobilů. Enzo byl proslulý svou „nelibostí“ balzak z nichž většinu považoval za lidi, kteří si jeho vozy kupují kvůli prestiži a ne kvůli technickým a sportovním výkonům. Výkony jeho automobilů v té době převyšovaly jen vozy španělské firmy Pegaso, která však později zanikla.

Silniční vozy Ferrari, známé také svým pozoruhodným designem, navrhovala nejlepší návrhářská studia jako Pininfarina, byly po dlouhou dobu nezbytným doplňkem nejbohatších lidí. Na návrzích se podílely v průběhu doby i firmy Scaglietti, Bertone, Touring, Ghia, a Vignale.

V roce 2007, vlastní Fiat Group 85% podíl Ferrari, Mubadala Development Company 5% a Enzův syn Piero Ferrari 10%.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz