Atchison, Topeka & Santa Fe ATSF #1564 HO Yellow Warbonnet Scheme Class EMD SD39 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive DCC Ready

Atchison, Topeka & Santa Fe ATSF #1564 HO Yellow Warbonnet Scheme Class EMD SD39 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive DCC Ready

Diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 71496 Athearn Atchison, Topeka & Santa Fe ATSF #1564 HO Yellow Warbonnet Scheme Class EMD SD39 Road Switcher Diesel-Electric Locomotive DCC Ready.

Stroj SD39 je šestinápravová diesel-elektrická posunovací lokomotiva vyráběná divizí General Motors Electro-Motive v období od srpna 1968 do května 1970 zejména pro americké železnice v počtu 54 kusů. V roce 1966 nahradila společnost EMD všechny své staré šestinápravové modely SD38, SD40, SDP40 a SD45 novými stroji s novým vznětovým motorem 645. V roce 1968 přibyl model SD39. Všechny měly společné standardní komponenty včetně rámu, kabiny, trakčního alternátoru, vozů, trakčních motorů a vzduchových brzd. Rozdíl byl ve výkonu: SD38 = 2 000 k (1 490 kW) z nepřeplňované V16, SD39 = 2 300 k (1 720 kW) z přeplňované V12, SD40 = 3 000 k (2 240 kW) z přeplňované V16 a SD45 = 3 600 k (2 680 kW) z přeplňované V20. Stroj SD39 měl nejmenší hlavní motor ze všech lokomotiv SD v katalogu EMD, a proto měl nejvíce nevyužitého prostoru nad rámem, uvnitř kapoty mezi hlavním generátorem a elektrickou skříní a venku ve velkých koncových ochozech.

Od roku 1985 se rozhodla společnost ATSF modernizovat své stroje SD39 v dílnách San Bernardino v Kalifornii s přeznačením na třídu SD39u jako těžké posunovací lokomotivy s číselnou řadou 1556-1575. Byla převinuta elektroinstalace, zapojeny nové ovládací prvky pro posun a kompletně přestavěny motory. Stroje pracovaly zejména v posunu s motorem v přívěsu ve stanicích Barstow CA a Argentine KS, ale i jinde.

■ Model obsahuje specifické detaily - např. přemístěný přední světlomet, vysoká houkačka na kabině, anténa se stojanem a přední/zadní skříně pro MU provoz. ■ Protože ATSF často měnila u lokomotiv klimatizaci, existují verze Prime i Vapor. ■ Klakson vysoko na kabině. ■ Zadní brzdové kolo. ■ Anténa Sinclair se stojanem. ■ Bez sněžných pluhů. ■ Čelní světlomet na přídi. ■ Speciální rozvodné skříně MU ve stylu ATSF na obou koncích. ■ Klimatizace Prime i Vapor jsou součástí balení. ■ Vzduchové nádrže s oddělenou aplikací. ■ Gumové MU hadice. ■ Fotoleptané stěrače z nerezové oceli. ■ Detailní stupačky. ■ Model má 21pólový konektor NEM DCC pro dodatečnou digitalizaci a ozvučení - palubním zvukovým dekodérem Econami sound decoder od Soundtraxx: zvuková sekvence spouštění motoru - zvuk dynamické brzdy nebo beze zvuku rovnou na volnoběh na F4 - Extra zvuky hlavního motoru a houkačky exkluzivní u Athearn - Zvuky nahrané ze skutečné lokomotivy EMD 12-645E3 - Více zvukových souborů zvonků uživatelsky konfigurovatelných pomocí tabulky CV - Zvukové jednotky pracují jak ve stejnosměrném, tak v DCC režimu - Plné funkce DCC jsou k dispozici při provozu v DCC režimu - Motor, houkačka a zvonek fungují ve stejnosměrném proudu - Všechny funkce jsou v režimu DCC kompatibilní s NMRA - Vynikající řízení pomalé rychlosti - Provozní funkce osvětlení pomocí F5 a/nebo F6 - Při provozu sestavy více jednotek (MU) má řidicí lokomotiva funkční pouze houkačku, zvonek a světla - Mnoho funkcí lze změnit pomocí změn CV viz tavulka CV. ■ Průhledné ventilátory dynamické brzdy a chladiče. ■ Zakřivený úchyt ventilátoru chladiče. ■ Komín výfuku. ■ Zvonek na rámu (pokud není uvedeno jinak). ■ Detailní palivová nádrž na 4000 galonů (pokud není uvedeno jinak). ■ Podvozky Flexicoil- C s vysokými nebo nízkými brzdovými válci (podle předlohy). ■ Kloubová pružinová spřáhla McHenry®. ■ Průhledná okna kabiny. ■ Obousměrné LED osvětlení. ■ Pohon všech kol s přesnými převody pro hladký a tichý provoz. ■ Pětipólový motor se setrvačníky a víceprvkovým pohonem pro bezproblémový chod. ■ Kola RP25 fungují na všech oblíbených značkách kolejí. ■ Realistické lakovaní a potisk. ■ Vysoce detailní karoserie z tlakového výlisku. ■ Minimální poloměr oblouku 46 cm 18". ■ Duplikovaný vzhled stroje "z provozu" - vybledlé základní barvy odpovídající předloze jako výchozí bod pro přidání špíny a rzi-

Železnice Atchison, Topeka and Santa Fe Railway (ATSF), často označovaná jako Santa Fe nebo AT&SF, byla jednou z největších železnic ve Spojených státech. Železnice byla založena v únoru 1859, aby obsluhovala města Atchison a Topeka v Kansasu a Santa Fe v Novém Mexiku. V roce 1873 dosáhla železnice hranice mezi Kansasem a Coloradem a v roce 1876 dosáhla Puebla v Coloradu. Aby vytvořila poptávku po svých službách, zřídila železnice realitní kanceláře a prodávala zemědělskou půdu z pozemkových grantů, které jí udělil Kongres.

Přestože byla železnice pověřena obsluhovat město, rozhodla se Santa Fe obejít, a to kvůli technickým problémům hornatého terénu. Nakonec odbočka z Lamy v Novém Mexiku přivedla železnici Santa Fe do stejnojmenného města.

Santa Fe byla průkopníkem intermodální nákladní dopravy; v různých obdobích provozovala leteckou linku, krátce existující Santa Fe Skyway a flotilu vlečných lodí Santa Fe Railroad Tugboats. Její autobusová linka rozšířila osobní dopravu do oblastí nedostupných po železnici a trajekty v Sanfranciském zálivu umožnily cestujícím dokončit cestu na západ k Tichému oceánu. AT&SF se stala námětem populární písně Harryho Warrena a Johnnyho Mercera "On the Atchison, Topeka and the Santa Fe", napsané pro film The Harvey Girls (1946).

Železnice oficiálně ukončila provoz 31. prosince 1996, kdy se spojila s Burlington Northern Railroad a vznikla tak společnost Burlington Northern and Santa Fe Railway.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz