Инфраструктура железнице Србиј a.g. Serbia #622 002-2 CZ LOKO Red Blue White Scheme EffiShunter 300 Class 622 (794) Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Инфраструктура железнице Србиј a.g. Serbia #622 002-2 CZ LOKO Red Blue White Scheme EffiShunter 300 Class 622 (794) Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

Diesel-elektrická lokomotiva Инфраструктура железнице Србиј a.g. Serbia #622 002-2 CZ LOKO Red Blue White Scheme EffiShunter 300 Class 622 (794) Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

Diesel-elektrická lokomotiva řady 794 EffiShunter 300 (622 Srbsko) je dvounápravová motorová lokomotiva z produkce společnosti CZ LOKO, která je určena pro lehký posun a traťovou službu. První kus – 794.001 – byl představen na veletrhu InnoTrans v roce 2014.

Jedná se dvounápravovou lokomotivu s uspořádáním pojezdu Bo, která je vybavena spalovacím motorem Caterpillar C 13 o výkonu 328 kW. Ten pohání trakční alternátor Siemens, ze kterého jsou napájeny dva stejnosměrné tlapové trakční motory TDM 5003 s kluznými ložisky z produkce CZ LOKO. Délka přes nárazníky je 7940 mm, hmotnost podle provedení 28 až 32 tun. První vyrobený kus 794.001 má hmotnost 30 tun a maximální tažnou sílu 120 kN, trvalá tažná síla při rychlosti 9,3 km/h pak činí 72 kN. Maximální rychlost lokomotivy je 60 km/h. Lokomotiva není vybavena elektrodynamickou brzdou.

Prototypová lokomotiva 794.001 byla nasazena do provozu od března 2015, nejdříve v Třineckých železárnách, poté u Českých drah v Brně. Na základě výběrového řízení objednaly v roce 2017 České dráhy u CZ LOKO 12 lokomotiv této řady za pořizovací cenu cca 20 mil. Kč za kus. Dodávky lokomotiv č. 794.002 až 794.013 od září 2017 do února 2019. Lokomotivy ČD mají být provozovány v depech a na zálohách velkých uzlových stanic.

Na srbských železnicích jezdí od roku 2020 dvě nové diesel-elektrické posunovací lokomotivy Železniční infrastruktury Srbska IŽS (Infrastruktura železnice Srbije, Инфраструктура железнице Србиј ), která je získala od české společnosti CZ Loko a po získání všech potřebných zkoušek a povolení byly uvedeny do pravidelného provozu s odhadovanou životností až třicet let. Čeští odborníci proškolili i pracovníky pro údržbu posunovacích strojů, které jsou běžně určeny pro posunovací práce a vozbu nákladních vlaků rychlostí až 60 kilometrů za hodinu. Hodnota nových posunovacích lokomotiv je 2,1 milionu eur a česká společnost je dodala na IŽS před dohodnutým termínem, po kterém následovalo testování a postup pro získání povolení k provozu na srbských železnicích. Železniční infrastruktura Srbska je díky novým lokomotivám schopna mnohem rychleji a lépe organizovat přepravu materiálu a zařízení potřebného pro rekonstrukci železniční infrastruktury, dále organizovat nákladní železniční dopravu na svých tratích s rychlejším sestavováním vlaků a jejich kratším setrváváním na kolejích, především v posunovacích stanicích a také ve stanicích s velkým objemem provozu. Nové stroje splňují všechny mezinárodní i domácí normy a instalovaná zařízení a díly jsou od renomovaných světových výrobců. Lokomotivy se nacházejí v železničních uzlech Bělehrad a Niš a již se ukázaly jako mimořádně užitečné při přepravě výhybek do Dimitrovgradu, u dokončovacích prací na nádraží Odžaci, přepravě pražců a buldozerů u generální opravy tratě regionální dráhy Niš-Zaječar, či při vyprošťování pomocného vlaku na železničním uzlu Kraljevo..

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz