Denver & Ro Grande Western DRGW #3701 Front White Stripes Scheme 1938 Class Baldwin L-105 Challenger Type 4-6-6-4 Steam Locomotive & Tender for Model Railroaders Inspiration

Denver & Ro Grande Western DRGW #3701 Front White Stripes Scheme 1938 Class Baldwin L-105 Challenger Type 4-6-6-4 Steam Locomotive & Tender for Model Railroaders Inspiration

Perní lokomotiva LIVE - Denver & Ro Grande Western DRGW #3701 Front White Stripes Scheme 1938 Class Baldwin L-105 Challenger Type 4-6-6-4 Steam Locomotive & Tender for Model Railroaders Inspiration.

V Whytově klasifikaci je 4-6-6-4 železniční parní lokomotiva, která má čtyři přední kola, za nimiž následuje šest spojených hnacích kol, druhá sada šesti hnacích kol a čtyři vlečná kola. Lokomotivy 4-6-6-4 jsou běžně známé jako Challengery.

Další ekvivalentní klasifikace jsou např: Klasifikace UIC: 2CC2 (známá také jako německá klasifikace a italská klasifikace), francouzská klasifikace: 230+032, turecká klasifikace: 230302: 35+35, švýcarská klasifikace: 3/5+3/5. Klasifikace UIC je pro lokomotivy Mallet upřesněna na (2 C)C2 .

Challengery byly nejrozšířenější na železnici Union Pacific Railroad, ale objednala si je i řada dalších železnic. Rozšířením pro třídu Union Pacific Challenger byla třída Union Pacific Big Boy, která byla 4-8-8-4 místo 4-6-6-4.

Dnes se dochovaly pouze lokomotivy Challenger, které obě patřily společnosti Union Pacific. Jednu takovou lokomotivu, Union Pacific 3985, provozovala Union Pacific Railroad v exkurzní službě od roku 1981 do roku 2010, kdy ji mechanické problémy vyřadily z provozu. Kvůli špatnému mechanickému stavu byla v lednu 2020 vyřazena z provozu,[2] ale nakonec byla darována organizaci Railroading Heritage of Midwest America, kde se nyní opět obnovuje do provozu. Druhý exemplář, Union Pacific 3977, je staticky vystaven v Cody Parku North Platte v Nebrasce.

Ačkoli byly původně určeny pro nákladní dopravu, mnoho strojů bylo možné nalézt i v čele osobních vlaků. Mezi železnice, které používaly lokomotivy typu Challenger, patří také DRGW.

Denver and Rio Grande Western Railroad (DRGW), často zkracovaná na Rio Grande, D&RG nebo D&RGW, dříve Denver & Rio Grande Railroad, byla americká železniční společnost I. třídy, která začala provoz v roce 1870 jako úzkorozchodná trať o rozchodu 914 mm (3 stopy) vedoucí jižně od Denveru ve státě Colorado, USA. Sloužila především jako transkontinentální přemostovací trať mezi Denverem a Salt Lake City v Utahu a také jako hlavní přepravce uhlí a nerostných surovin.Rio Grande byla ztělesněním horské železnice, jejíž motto znělo Through the Rockies, not around them (Skalistými horami, nikoli kolem nich) a později Main line through the Rockies (Hlavní trať Skalistými horami), přičemž obojí odkazovalo na Skalisté hory Rocky Mountains.

D&RGW provozovala nejvýše položenou hlavní železniční trať ve Spojených státech, přes průsmyk Tennessee Pass ve výšce 10 240 stop (3 120 m) v Coloradu, a proslulé tratě přes Moffatův tunel a Královskou soutěsku (Moffat Tunnel and the Royal Gorge). V době svého největšího rozmachu, v roce 1889, měla D&RGW největší úzkorozchodnou železniční síť v Severní Americe s 1 861 mílemi (2 995 km) tratí propojující státy Colorado, Nové Mexiko a Utah. Společnost D&RGW, známá svou nezávislostí, provozovala až do svého ukončení v roce 1983 vlak Rio Grande Zephyr. Jednalo se o poslední soukromý meziměstský osobní vlak ve Spojených státech, dokud v roce 2018 nezačala na Floridě jezdit společnost Brightline.

V roce 1988 koupila její mateřská společnost Rio Grande Industries společnost Southern Pacific Transportation Company a v důsledku fúze byl pro identitu zvolen významnější název Southern Pacific Railroad. Do roku 1992 pak fungovala Rio Grande jako samostatná divize Southern Pacific. Dnes většinu bývalých hlavních tratí D&RGW vlastní a provozuje Union Pacific Railroad, zatímco několik odboček nyní provozují jako památkové železnice různé železniční společnosti.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz