Pennsylvania Railroad PRR #1039 HO Red Scheme Cycle Keystone GLa 2-Bay Open Hopper Car

Pennsylvania Railroad PRR #1039 HO Red Scheme Cycle Keystone GLa 2-Bay Open Hopper Car
Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKO VAGÓNY WAGONS CARS - MODELY HO a další
Kód:DC719PP
Související:Pennsylvania Railroad PRR #494 723 HO MOW Yellow Scheme Cycle Keystone GLa 2-Bay Open Hopper Car
Výrobce: Rapido Trains of Toronto


Cena 3 873,00 Kč s 21% DPH

kusů

Samovyklápěcí, otevřený nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve modelářské kvalitě na přepravu sypkého materiálu - 148002A Rapido Pennsylvania Railroad PRR #1039 HO Red Scheme Cycle Keystone GLa 2-Bay Open Hopper Car.

Výsypné vozy třídy GLa železniční společnosti Pennsylvania Railroad jsou jistě jednou z nejúspěšnějších konstrukcí nákladních vozů, které kdy byly vyrobeny. První výsypné vozy třídy GLa byly vyrobeny v roce 1904 a do doby, než byla jejich stavba zastavena, postavila PRR pro vlastní potřebu téměř 30 000 vozů. S dlouhou životností jich bylo v roce 1960 stále v provozu více než 7 000, v roce 1965 pak ještě téměř 200 ks. Mnohé z nich byly také nasazeny do provozu průmyslových vlaků a vydržely až do éry Penn Central. Kromě vozového parku PRR byly do roku 1928 postaveny tisíce dalších vozů pro nezávislé vlastníky. Mnohé z nich se dostaly na trh s ojetými vozy a byly zakoupeny železnicemi jako Lehigh Valley, B&O, NYO&W a dalšími. Pro několik železnčních společností bylo postaveno mnoho dalších vozů s velmi příbuznou konstrukcí typu GLa.

■ První vysoce detailní vagón verze GLa s náhodnými čísly vozu z let 1934 až 1954 v měřítku HO. ■ Velmi detailní, vylepšená konstrukce vagónu. ■ Odlévaný rám a podlaha pro optimální hmotnost. ■ Kompletní detaily nýtů a výztuh/opláštění uvnitř vagónu. ■ Továrně instalované drátěné stupačky. ■ Brzdové ústrojí typu K nebo AB instalované podle potřeby. ■ Továrně instalovaná spřáhla Kadee #158 v úzké převodovce. ■ Soustružená kovová kola v nápravách PRR 12D-F8. ■ Přesný nátěr a nápisy. ■ K dispozici je více registračních čísel pro každé schéma nátěru a železnici.

Výsypný vůz či hopper car (US) or hopper wagon (UIC) je typ železničního nákladního vozu používaného k přepravě sypkých komodit, jako je uhlí, ruda, obilí a kolejový balast. Existují dva hlavní typy výsypných vozů: kryté výsypné vozy, které jsou vybaveny střechou, a otevřené výsypné vozy, které střechu nemají.

Tento typ vozu se od gondolového vozu liší tím, že má na spodní straně nebo na bocích otevírací dveře pro vysypání nákladu. Vývoj výsypného vozu šel ruku v ruce s rozvojem automatizované manipulace s těmito komoditami, s automatizovanými nakládacími a vykládacími zařízeními.

Kryté výsypné vozy se používají pro přepravu sypkých nákladů, jako je obilí, cukr a hnojiva, které musí být chráněny před působením povětrnostních vlivů. Otevřené výsypné vozy se používají pro komodity, jako je uhlí, které mohou být vystaveny působení počasí s menšími škodlivými účinky. Železnice po celém světě používají výsypné vozy vždy, když je požadována automatizovaná manipulace s nákladem. "Ore jennies" je převážně označení pro kratší otevřené výsypné vozy, které přepravují taconit na železnici Duluth, Missabe and Iron Range Railway v Minnesotě s Iron Range.

Rotační sklápěč vozů umožňuje používat místo výsypných vozů jednodušší a kompaktnější (protože nejsou nutné šikmé konce) gondolové vozy. Kryté výsypné vozy se však stále hojně používají.

The Pennsylvania Railroad (PRR), právní název The Pennsylvania Railroad Company známá také jako "Pennsy", byla americká železnice I. třídy, která byla založena v roce 1846 a sídlila ve Filadelfii v Pensylvánii. Své jméno dostala podle státu, ve kterém byla založena. Do roku 1882 se Pennsylvania Railroad stala největší železnicí (podle objemu dopravy a tržeb), největším dopravním podnikem a největší korporací na světě. Její rozpočet byl druhý po rozpočtu vlády Spojených států. V průběhu let získala, sloučila se nebo vlastnila část nejméně 800 dalších železničních tratí a společností. na konci roku 1926 provozovala 11 640,66 mil (18 733,83 km) železničních tratí a ve 20. letech 20. století přepravovala téměř třikrát více dopravy než jiné železnice srovnatelné délky, například Union Pacific a Atchison, Topeka & Santa Fe railroads. Jejím jediným vážným soupeřem byla New York Central (NYC), která přepravila přibližně tři čtvrtiny tunokilometrů Pennsy.

V roce 1968 se Pennsylvánská železnice spojila se svým rivalem New York Central Railroad a železnice nakonec nesla název Penn Central Transportation Company, zkráceně "Penn Central". Sítě bývalých konkurentů se navzájem špatně integrovaly a železnice do dvou let vyhlásila bankrot a 1. dubna 1976 se železnice vzdala svého železničního majetku spolu s majetkem několika dalších krachujících severovýchodních železnic ve prospěch nové železnice s názvem Consolidated Rail Corporation, zkráceně Conrail. Samotná společnost Conrail byla v roce 1999 odkoupena a rozdělena mezi společnosti Norfolk Southern Railway a CSX Transportation, přičemž Norfolk Southern získala 58 % systému, včetně téměř všech zbývajících tratí bývalé Pennsylvania Railroad. Společnost Amtrak získala elektrifikovaný úsek hlavní trati východně od Harrisburgu.

Po roce 1976 se železnice nakonec stala pojišťovnou a nyní nese název American Premier Underwriters a je nyní dceřinou společností American Financial Group.

Provoz od 13. dubna 1846 do 31. ledna 1968 (přejmenována na Penn Central Transportation Company). Rozchod kolejí 1 435 mm (4 ft 8+1⁄2 in) standardní. Předchozí rozchod koleje v určité době 4 ft 9 in (1 448 mm). Elektrifikace 12,5 kV 25 Hz AC: New York City-Washington, D.C./South Amboy; Philadelphia-Harrisburg; North Jersey Coast Line. Délka 11 640,66 mil (18 733,83 km) (1926).

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz