Škoda YETI FaceLift Outdoor 2013 Light Blue Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle model auta Skoda

Škoda YETI FaceLift Outdoor 2013 Light Blue Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle  model auta Skoda

Model auta pro sběratele Skoda Yeti FL FaceLift Outdoor 2013 v modravém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, v rámci ČR má dva další výrobní závody v Kvasinách a ve Vrchlabí a jako odštěpný závod vlastní Střední odborné učiliště strojírenské.

Jediným vlastníkem je od roku 2007 společnost Volkswagen Finance Luxemburg S.A. se sídlem v Lucemburku.

Škoda Auto je dlouhodobě největší českou firmou podle tržeb, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů. Společnost byla celkem čtrnáctkrát vyhlášena českou firmou roku v soutěži Českých 100 nejlepších.

Firma historicky navazuje na společnost Laurin & Klement, která se v roce 1925 se stala součástí strojírenského koncernu Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Plzni, od roku 1930 nesla název Akciová společnost pro automobilový průmysl (ASAP) a spolu s mateřskou firmou se v období II. světové války stala součástí nacistického gigantu Reichswerke AG für Erzbergbau und Eisenhütten „Hermann Göring“. Po válce se v rámci totální reorganizace a zestátnění průmyslu osamostatnila pod novým názvem Automobilové závody, národní podnik (AZNP) a značku Škoda používala pouze pro výrobky. Po pádu centrálně řízeného hospodářství se podnik vrátil k historickému názvu, od roku 1990 jako Automobilový koncern ŠKODA a.s. a od roku 1991, po privatizaci koncernem Volkswagen Group, jako ŠKODA, automobilová a.s.. Současný název užívá od roku 1997.

Škoda Yeti je crossover SUV, který je vyráběn ve výrobním závodě Škody v Kvasinách od května roku 2009. Yeti byl první škodovka s parkovací kamerou. Ostatní modely této značky využívaly klasické pípající senzory a grafické znázorňování.

Studii tohoto vozu představila roku 2005 společnost Škoda Auto na ženevském autosalonu. Koncept tohoto automobilu byl představen ve dvou variantách – Yeti I (modré SUV) a Yeti II (oranžový kabriolet s kombinací pevné a plátěné střechy, představen v roce 2005 na autosalonu ve Frankfurtu).

Model určený pro výrobu byl oficiálně představen na autosalonu v Ženevě a prodává se od léta roku 2009. K dispozici je se třemi benzinovými motory 1,2 TSI/77 kW, 1.4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW a dvěma naftovými motory 1,6 TDI/77 kW (pouze pro Greenline) a 2,0 TDI CR DPF o výkonu 81 kW, 103 kW a 125 kW. Některé z nich jsou také vybaveny pohonem 4x4 a to s manuální i automatickou převodovkou. Je dostupný v těchto stupních výbavy: Active, Ambition, Elegance, Laurin&Klement a Green tec.

Škoda Yeti získal 5 hvězdiček v hodnocení bezpečnosti prostřednictvím European New Car Assessment Programme (Euro NCAP). Může být vybaven až 11 airbagy a zaznamenal 92 % pro ochranu cestujících v čelních a bočních nárazových testech.

V červnu 2011 Škoda vyrobila 100 000. Yetiho. V roce 2013 se Yeti dočkal faceliftu, změněné jsou především přídě a zádě.

Česká firma Abrex s.r.o. se sídlem v Praze vyrábí kovové modely automobilů a motocyklů pod značkou Abrex od svého vzniku v roce 1998. Zpočátku se zabývala pouze dovozem auto modelů různých značek na český trh ze zahraničí. Vlastní autominiatury začala vyrábět až v roce 2004, kdy na trh uvedla svůj první model osobního automobilu Škoda Octavia 2004 (v měřítku 1:43).

Aktivity Abrexu jsou úzce spjaty se známým čínským výrobcem automodelů Hongwell Toys Limited. Kompletní produkce Abrexu vzniká právě v asijských výrobních závodech Hongwellu. V posledních letech distribuuje Abrex na česko-slovenský trh také automodely Cararama od Hongwellu v obalech označených logy obou značek (t.j. Abrex i Cararama).

Výrobní sortiment Abrexu je v současnosti orientovaný na modely zejména osobních automobilů české značky Škoda (resp. Laurin & Klement) v měřítcích 1:72, 1:43, 1:24 a 1:18. Ve firmě si dali za cíl výrobně podchytit ve světě en miniature právě tuto oblast. Je to také proto, že Abrex úzce spolupracuje s automobilkou Škoda Auto, pro kterou dodává do jejich prodejen propagační modely automobilů z aktuální nabídky Škoda Auto. Kvalita modelů je velmi dobrá, ne vždy to však platí u kvality povrchové úpravy.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz