Diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - C44-72s Auscision Models Mineral Resources MRL #MRL006 HO Australia Merredin Express White Red Black Front Scheme Class C44acHi Heavy Freight Diesel-Electric Locomotive DCC & Sound, epocha VI.

■ Diesel-elektrická lokomotiva třídy C44aci australské společnosti Mineral Resources MRL pro přepravu vlaků se železnou rudou v západní Austrálii. ■ Digitalizovaný model s digitálním rozhraním DCC 21 PIN s digitálním dekodérem ESU LokSound V5.0 DCC decoder a dvěma reproduktory Vandersound speaker s lokálně nahranými remastrovanými zvuky. ■ Zvuky - motor GE 7FDL-16 (spouštění, volnoběh, stupeň chodu 1 až 8 a vypnutí), kompresor GE "Woop", trakční motory GE, dynamické brzdy, krátké a dlouhé zvuky klaksonu Nathan K5, kovové zvonění, skřípání brzd, zvuk spřáhla (uvolnění a náraz), pískot příruby. ■ Má 5-pólový motor (12V DC) se šikmým vinutím s dvěma mosaznými setrvačníky pro pohon všech náprav pro zajištění hladkého chodu. ■ Funkční čelní, koncové, blikající výstražné a obrysové LED světlomety s ručním spínáním a podsvícené číselné tabule. ■ Funkční světlo na kontrolce palivoměru. ■ Těžký, vysoce detailní, tlakově litý podvozek z kovu se samostatně aplikovanými díly a precizně opracovaná karoserie z plastu (ABS). ■ Čelní a koncové LED světlomety, obrysová světla, podsvícené číselné tabule a příkopová světla LED se mění podle směru jízdy. ■ Extrémně přesný model vycházející z pečlivého designu s nejvyšší věrností k měřítku. ■ Leptané mosazné díly včetně: stěračů čelního skla, bočních zrcátek, zvedacích poklopů spolu s průhledným střešním ventilátorem a větracími mřížkami. ■ Detailně propracovaný interiér kabiny s postavami strojvedoucího a strojníka. ■ Kovová madla a plastová skříň a hlavní části lokomotivy jako stupačky a POM zábradlí. ■ Detailně propracovaný systém potrubí na podvozku pro pískování či brzdy včetně vzduchových a MU hadic v měřítku. ■ Černěná disková kola z kovu (RP25-110). ■ Věrně a precizně realizovaný lak a laserově ostrý potisk včetně rolet čelního skla kabiny. ■ Vysoce detailní spodní rám se samostatně aplikovanými továrně namontovanými díly. ■ Kovové spojky/spřáhla Genuine Kadee. ■ Model bude fungovat na kolejích kódů 70, 83 a 100. ■ Více než 350 samostatných dílů pro sestavení každého modelu. ■ K dispozici ve 23 různých barevných schématech na 5 verzích lokomotivní skříně a 3 verzích podvozků zachycujících změny designu a barevných schémat ve významných obdobích provozu.

V letech 2013 až 2014 byly dokončeny čtyři lokomotivy s označením MRL001–MRL004 třídy C44aci pro australskou společnost Consolidated Rail Leasing v atraktivním červeném a černém provedení pro přepravu vlaků se železnou rudou v západní Austrálii. Vlaky provozuje železnice Aurizon a dříve Pacific National PN. Čtyři stroje MRL002–MRL006 jsou nyní odkoupené od CRL a ve vlastnictví společnosti Mineral Resources. Dvě další lokomotivy jsou vyrobené nově.

Stroj řady GE Transportation C44aci je model australské těžké diesel-elektrické lokomotivy navržený společností UGL Rail a vyrobený v australské továrně Broadmeadow tak, aby vyhovovala jak hromadné přepravě těžkého nákladu, tak rovněž intermodální vysokorychlostní přepravě a fungovala tak na největší možné části australské železniční sítě používané řadou provozovatelů železniční nákladní dopravy. Jeho design vychází ze třídy NR National Rail s určitými úpravami a vylepšenými funkcemi. Lokomotivu řady C44aci navrhla společnost UGL Rail v reakci na výběrové řízení vypsané společností Pacific National, která požadovala lokomotivu s výkonem jejich stávajících jednotek třídy 90 pro přepravu těžkých uhelných vlaků a zároveň se schopností jezdit s vysokorychlostními intermodálními vlaky při jejich jednoduché záměně. Jako základ byl použit stávající design lokomotivy UGL Rail Cv40-9i (třída NR), ale s úpravami: s vyšším výkonem hlavního motoru, menším hlavním alternátorem, zvětšeným chladičem, s AC trakčním motorem umožňujícím zvýšení přepravní kapacity, doplněním dodatečných tankovacích armatur, izolovanou kabinou pro snížení hluku a vibrací, novými podvozky, s častějším využitím modulární konstrukce, s úpravou ve spodním rámu pro snížení rizika únavových trhlin a s úpravami karoserie a kabiny.

Design třídy NR byl použitý také jako vychozí pro třídu 5000 QR National střídavé trakce představenou v roce 2005, která však měla pro železnici Pacific National velké zatížení na nápravu, coý bylo přijatelné pouze na tratích v údolí Hunter Valley v provozu s těžkými uhelnými vlaky. Pro snížení hmotnosti se upravila hladina přepravovaného paliva: pro intermodální přepravu na 7 300 litrů, pro přepravu uhlí umožňují vyšší zatížení náprav na 13 500 litrů a k dispozici je také střední hladina paliva 10 750 litrů . Tyto limity jsou při tankování vynucovány plovákovým spínačem v nádrži, povolená hladina se nastavuje klíčovým spínačem s indikací zobrazenou v kabině při překročení limitů. Zajištění inline tankování umožňuje doplňování cisteren při přepravě ze samostatného cisternového vozu za lokomotivami. Při přepravě těžkých nákladů může lokomotiva maximalizovat naložení paliva až na 13 500 litrů, čímž se hmotnost zvýší na 139 tun a vytváří větší přilnavost k trati. Pro vysokorychlostní intermodální přepravu je kapacita palivové nádrže snížena na 7 300 litrů, což odpovídá hmotnosti 134 tun a zvýšený výkon/rychlost lokomotivy vede ke zkrácení doby jízdy vlaku.

Namísto novějšího motoru GE Evolution Series GEVO používaného ve Spojených státech se zvolil starší motor GE Transportation řady FDL kvůli větší výšce GEVO, která nesplňovala výškové omezení australských předpisů a nebylo nutné plnit emisní normy Tier 2, které nutily v jiných zemích k přijetí motorů GEVO. Lokomotiva C44aci má jeden měnič na trakční motor, čímž se liší od konkurenčních lokomotiv Downer EDi Rail, které mají pouze jeden měnič na podvozek. Dalším rozdílem mezi C44aci a konkurenční GT46C ACe je absence řídicích podvozků, které by zlepšily jízdní vlastnosti a snížily míru opotřebení kol, místo toho se používají podstavcové podvozky s pevným rámem, kde jsou všechny tři nápravy vždy drženy paralelně. QUBE třída QL byla postavena včetně řídících podvozků. Tři lokomotivy třídy C44aci by se mohly rovnat výkonu jednotek třídy 90 v provozu s těžkými vlaky, zatímco v provozu s intermodálními vlaky by mohly překonat starší jednotky třídy NR o 20 %, se stejnými jízdními dobami v daných úsecích tratí v některých oblastech s mírným snížením paliva spotřebovaného v důsledku zvýšené adheze vyplývající ze střídavé trakce. Při přepravě uhlí tak mohou tři stroje třídy C44ACi táhnout větší celkový počet vagónů ve srovnání s jinými typy lokomotiv ve své třídě a jedna lokomotiva C44ACi může táhnout dalších 20 % vlečeného nákladu s menší spotřebou paliva ve srovnání se starší lokomotivou třídy Cv40-9i NR. Nicméně stroje C44aci s výkonem 4400 BHP koní překonaly konkurenční jednotky třídy GT46C-ACe s výkonem 4500 BHP koní výrobce Downer EDi Rail v testech prováděných společností RailCorp na strmě odstupňované trati na Cowan Bank.

Jedinečnou vlastností střídavého AC trakčního systému lokomotivy C44aci je samostatná invertorová skupina na každý ze šesti trakčních motorú, která reaguje na změny průměru kol mezi nápravami a podvozky, od nových po zcela opotřebené, a lokomotiva může zůstat v provozu po delší dobu. V případě selhání fukce trakčního motoru může lokomotiva dokončit přepravu se zbývajícími pěti fukčními trakčními motory. Standardizovaná lokomotiva C44aci dosahuje vyšší palivové účinnosti elektronickým systémem vstřikování paliva Bosch s pomocnými zařízeními poháněnými střídavými motory a začleněním pokročilých produktů GE iBased pro úsporu paliva - jako jsou Consist Manager a Trip Optimizer. Dále pak LocoCAM GE video a audio záznamový systém fungující s řadou lokomotivních systémů snadno zachycuje, načítá a přehrává informace o kritických událostech, aby pomohl při vyšetřování nehod a pomohl obhajovat podvodné nároky. Jde tedy o flexibilní lokomotivu, která umožňuje provozovatelům nákladní železniční dopravy v Austrálii čelit četným rozmanitostem australské železniční sítě, včetně rozdílů v rozchodu či obrysu kolejí, v omezení hmotnosti vlaků, ekologických požadavcích a různých průmyslových normách.

Diesel-Elektrická lokomotiva C44aci . Výrobce UGL Rail, Broadmeadow, Austrálie. Model GE Transportation C44aci. Výroba od roku 2008-současnost. Celkem vyrobeno 196 lokomotiv - všechny v provozu. Konfigurace: • UIC Co-Co . Rozchod 1 435 mm (4 stopy 8+1⁄2 palce) standardní rozchod. Délka 22,0 m (72 stop 2 palce). Hmotnost lokomotivy 140 tun (vysoká), 138 tun (střed), 134 tun (nízká). Typ paliva Diesel. Primární pohon motor GE 7FDL-16. Alternátor GE GMG192. Trakční motory GE 5GEB30. Válce 16. Maximální rychlost 115 km/h (71 mph). Výkon 3 184 kW (4 270 k) (jednotky před rokem 2009), 3 244 kW (4 350 k) (jednotky po roce 2009), 3 355 kW (4 500 k) (jednotky CF 2012-22). Tažná síla 535 kN (120 000 lbf). 600 kN (130 000 lbf) (2012-22 CF jednotky). Operátoři lokomotiv - Aurizon, Mineral Resources, East Coast Rail, Pacific National, Qube Holdings, Rail First Asset Management, Southern Shorthaul Railroad, Centennial Coal, Fletchers International Exports.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz