Volkswagen VW Brouk (Käfer) 1200 1983 Grün 1/18 Die-Cast Vehicle

Volkswagen VW Brouk (Käfer) 1200 1983 Grün 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
Kód:FU4285
Výrobce: Minichamps


Cena 6 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Volkswagen VW Käfer (brouk) 1200 1983 v zeleném laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Volkswagen Typ 1, spíše známý pod názvem Brouk, je lidový vůz vyráběný německou automobilkou Volkswagen v letech 1938 až 2003. Název Brouk (v anglicky mluvících zemích Beetle, německy Käfer) vznikl jako lidová přezdívka a až později (v USA od srpna 1967) se začal používat jako oficiální jméno modelu. V některých zemích (např. ve Velké Británii) se však nikdy jméno Beetle oficiálně nepoužívalo. V roce 1998 představil VW nový model New Beetle (je postavený na podvozku Volkswagenu Golf IV) který designově navazuje na původního Brouka.

Jedná se o jeden z nejdéle vyráběných vozů značky Volkswagen s největším počtem vyrobených kusů beze změny designu. Jediný vůz, který jej připravil o prvenství, je jeho sourozenec, VW Typ 2 ve verzích minibus a kombi, který je stále vyráběn v Brazílii (v Evropě se prodává jeho již pátá generace pod označením Volkswagen Transporter/Carravelle/Multivan/California).

V roce 1931 začali Ferdinand Porsche a Zündapp vyvíjet „Auto für Jedermann“ (auto pro každého), poprvé bylo použito jméno „Volkswagen“.

Porsche preferoval plochý vzduchem chlazený čtyřválcový motor, ale Zündapp použil vodou chlazený pětiválec. V roce 1932 vyjely tři prototypy. Všechny tyto vozy byly zničeny během války, poslední v roce 1945 během bombardování Stuttgartu. V roce 1933 Adolf Hitler schválil nákresy Porscheho návrhu Volks-Wagen (Lidový vůz), jednoduchého vozu schopného přepravit dva dospělé a tři děti rychlostí 100 km/h. Lidový vůz měl být dostupný občanům Třetí říše za 990 říšských marek, což byla tehdejší cena malého motocyklu. Tehdejší průměrný plat byl okolo 32 marek týdně.

Autorem designu Brouka je Erwin Komenda, Porscheho šéfdesigner. Výroba začala v roce 1939, ale válka začala dříve, než se začaly vyrábět vozy Volkswagen masově a výrobní linky byly zabrány pro výrobu vojenských vozidel. Výroba civilních VW začala až po válce. Když projekt začal, předchozí název Porsche 60 Ferdinanda Porscheho byl nahrazen oficiálním názvem KdF-Wagen. Název odkazoval na název organizace Kraft durch Freude (síla díky radosti), odnože nacistické Německé pracovní fronty. Později byl projekt znám jako Typ 1, ale proslavil se jako Brouk po skončení druhé světové války.

Velká část designu Brouka byla inspirována pokrokovými vozidly Tatra konstruktéra Hanse Ledwinky, hlavně typem Tatra 97. Toto auto má podobnou aerodynamickou karoserii a čtyřválcový vzadu uložený vzduchem chlazený motor. Volkswagen zaplatil Tatře 1 000 000 západoněmeckých marek jako kompenzaci za nedovolené převzetí některých inovací.

Po velice úspěšných 60. letech musel Brouk soupeřit s modernějšími levnými vozy nejen z řad japonských vozů, ale i z vlastních řad. Volkswagen v roce 1974 představil model Golf s designem od Giugiara, kterému mohl Brouk svou zastaralou koncepcí těžko konkurovat, a proto jeho prodeje v Německu klesly natolik, že byla hlavní výroba Brouka 19. ledna 1978 přesunuta do Mexika a Brazílie. Volkswagen prodával Brouky v USA do roku 1977 (kabriolety do r. 1980), v Evropě do roku 1985. Výroba v Brazílii skončila v roce 1986, v roce 1993 byla obnovena a skončila definitivně roku 1996. Poslední VW Brouk byl vyroben v roce 2003 v závodě Puebla v Mexiku. Výroba byla zakončena sérií 3000 kusů VW Brouk označených jako modelový rok 2004 a prodávána jako Última Edición. Celkem dosáhla výroba všech Volkswagenů Brouk 21 529 464 kusů.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz