Sweet Dreams The Sleeping Fairy & Grey Mouse Atop A Mushroom Premium Figure Diorama spící víla soška

Sweet Dreams The Sleeping Fairy & Grey Mouse Atop A Mushroom Premium Figure Diorama  spící víla soška
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY - 1/12 do 1/1
Kód:119375
Výrobce: Unspecified
MotivVÍLY SOŠKY


Cena 5 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#vily
Soška spící víly na houbě vytvořená podle předlohy figurální řady the Fee Deko Series/fantasy art vycházející z tvorby Rachael Anderson je vysoká cca 23 cm s detailním zpracováním.

This stunning Sweet Dreams fairy figurine measures 9 inches tall, 7 inches wide and includes its own gift box. Rachael Anderson creates the most delicate and enchanting fantasy art fairy figurines. This Sweet Dreams fairy figurine features exquisite detail that makes you feel like you are standing in a country meadow in springtime and you happen upon this little scene. A small blonde enchantress with translucent fairy wings wears a long simple blue gown. She is peacefully sleeping on the top of a mushroom. A cute life size grey mouse is clinging to the edge of the mushroom watching her. There are iris leaves with glistening water droplets, a snail climbs a leaf and other button mushrooms are on the mossy ground.

Limited Edition Premium Quality Figurine. Uniquely numbered. Handpainted, Handmade resin figurine.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz