BC Rail BCOL #609 British Columbia Red White Front Stripes Scheme Class MLW RS-18 Road-Switcher Diesel-Eletric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

BC Rail BCOL #609 British Columbia Red White Front Stripes Scheme Class MLW RS-18 Road-Switcher Diesel-Eletric Locomotive for Model Railroaders Inspiration
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:XQ75163
Výrobce: Unspecified


Cena 9 993,00 Kč s 21% DPH

Diesel-elektrická lokomotiva LIVE - BC Rail BCOL #609 British Columbia Red White Front Stripes Scheme Class MLW RS-18 Road-Switcher Diesel-Eletric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

■ Diesel-elektrický stroj MLW RS-18 byla kanadská dieselelektrická lokomotiva o výkonu 1 800 koní (1 340 kW) vyráběná společností Montreal Locomotive Works od prosince 1956 do srpna 1968. V katalogu MLW nahradila lokomotivu RS-10. Celkem bylo vyrobeno 351 lokomotiv pro osm zákazníků. Jednalo se o kanadskou verzi lokomotivy ALCO RS-11, ačkoli MLW vyráběla RS-11 i pro Ferrocarriles Nacionales de México.

Společnost Canadian National Railway jako zdaleka největší odběratel lokomotiv RS-18 nadále používala dlouhou kapotu jako přední. Naproti tomu všechny stroje RS-10 společnosti Canadian Pacific Railway měly dlouhou kapotu vpředu, ale všechny jejich stroje RS-18 měly vpředu krátkou kapotu. Všechny lokomotivy CN a CP byly dodány s vysokou krátkou kapotou, stejně jako první čtyři jednotky Pacific Great Eastern Railway a první jednotka Roberval and Saguenay Railway. Zbývající produkce se týkala lokomotiv s nízkou krátkou kapotou, která poskytovala vlakové četě mnohem lepší výhled dopředu.

Přepracované stroje flotily RS-18 řady "600" vyrobené společností MLW věrně sloužily železnici po mnoho let, zejména první jednotky PGE, které přišly přímo z továrny v roce 1957. Následně byly původní pohonné jednotky Dominion 251 odstraněny a nahrazeny motory Caterpillar 3512. Zadní části chladiče byly přestavěny tak, aby umožňovaly použití nových hlavních motorů. Přestavěné lokomotivy byly přeznačeny na "RS-18C".

Výrobce Montreal Locomotive Works. Model RS-18. Datum výroby . prosinec 1956 až srpen 1968. Celkem vyrobeno 351 kusů. Rozchod 4 ft 8+1⁄2 in (1 435 mm) standardní rozchod. Hlavní pohon ALCO 251B. Rozsah otáček 1000 (max.). Typ motoru Čtyřdobý vznětový motor V12. Objem 8 016 cm3 (131,36 l). Generátor stejnosměrného proudu. Trakční motory 4 stejnosměrné trakční motory. Válce 12. Velikost válců 9 × 10,5 palce (229 mm × 267 mm). Převodovka Elektrická. Lokomotivní brzda Vzduchová, volitelně dynamická. Vlakové brzdy Vzduchové. Výkon 1 800 k (1 340 kW).

V začátcích existovala na "druhém konci" provincie British Columbia železnice, která byla často terčem mnoha vtipů pro obyvatele zbytku provincie, ne kvůli svému honosnému názvu Pacific Great Eastern Railway (nebyla ani velká, ani východní), ale kvůli své podivné "schopnosti generovat" častá vykolejení nebo sesuvy půdy/kamení či sněhu na trati, které až příliš často odnášely koleje. Není divu, že získala přezdívku "Prosím, klid" Please Go Easy. Tato mladá železnice překonala mnoho překážek (a sesuvů kamení) a stala se železnicí British Columbia Railway (BCR). Wow! Nyní jsme měli železnici, kterou jsme mohli nazývat vlastní! Ale teď se mohlo říct, že B.C. má svou vlastní skutečnou železnici.

Až do roku 2004 fungovala jako třetí největší železnice v Kanadě a zajišťovala nákladní, osobní a výletní železniční dopravu po celé Britské Kolumbii na 2 320 km hlavních tratí. Do roku 2004 byla označována jako železnice II. třídy a dodnes zůstává korunní společností. Provozovala také služby Royal Hudson a soukromý vlak premiéra.

V roce 2004 byl nákladní provoz (včetně rozsáhlého množství pozemků, budov a veškerého vozového parku) společnosti BC Rail pronajat společnosti Canadian National Railway (CN) na počáteční období 60 let, s výjimkou vlečky Deltaport.

Společnost BC Rail zůstává dodnes fungující korunní společností ve veřejném vlastnictví. Ponechává si vlastnictví celého železničního spodku táhnoucího se od Prince George do Severního Vancouveru, stejně jako vlastnictví dalších aktiv pronajatých CN. 2] BC Rail si ponechává významné investice do nemovitostí po celé BC a 40 km (25 mil) úsek trati od Roberts Bank Superport v Deltě do Langley. Plánovaný prodej tohoto 40 km úseku byl po počátečním skandálu BC Rail zrušen. Od roku 1978 do roku 2000 byla společnost BC Rail vysoce zisková a v každém roce v tomto období vykazovala zisk.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz