Model auta pro sběratele Rolls Royce GHOST v bíločerveném laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Rolls-Royce Ghost je luxusní automobil plné velikosti vyráběný společností Rolls-Royce Motor Cars. Označení "Ghost", pojmenované na počest modelu Silver Ghost, který byl poprvé vyroben v roce 1906, bylo oznámeno v dubnu 2009 na autosalonu Auto Shanghai. Sériový model byl oficiálně představen na frankfurtském autosalonu v roce 2009. V roce 2011 byl představen model Ghost s prodlouženým rozvorem. Během vývoje byl Ghost znám jako "RR04". Byl navržen jako menší, "odměřenější a realističtější vůz" než Phantom, zaměřený na nižší cenovou kategorii modelů Rolls-Royce. Podle prohlášení BMW AG se má tato generace automobilu se spalovacím motorem vyrábět až do roku 2030, poté hodlá společnost vyrábět pouze elektrické modely.

Ghost navrhli Giles Taylor a Nick Gronenthal a zkonstruoval jej Helmut Riedl, který vedl vývoj většího modelu Rolls-Royce Phantom.Ghost, který měl ve fázi návrhu kódové označení RR04, byl vyvinut, aby konkuroval vozům výrazně levnějším než Phantom, například Bentley Flying Spur nebo Mercedes-Benz třídy S s motorem V12.

Ghost je založen na platformě sdílené s BMW řady 7 F01. Společnost přiznává, že 20 % dílů je pro oba vozy společných. Ghost má vlastní rozvor 129,7 palce (3290 mm), výšku střechy, výšku kapoty a rozchod kol a Ghost používá vzduchové pružiny ve stylu Phantomu. Se svým větším stájovým kolegou sdílí také elektronický systém FlexRay.Pohotovostní hmotnost vozu je 5445 liber (2470 kg).

Stejně jako ostatní současné modely Rolls-Royce využívá Ghost uživatelské rozhraní iDrive mateřské společnosti BMW; pomocí systému se ovládá ozdoba kapoty Spirit of Ecstasy spolu s dalšími funkcemi. Rolls-Royce Ghost se vyrábí na vlastní vyhrazené výrobní lince v závodě v Goodwoodu, přičemž sdílí lakovnu, dřevo a kožené dílny s řadou Phantom.

Rolls-Royce představil modernizovaný Ghost Series II na ženevském autosalonu 2014. Vizuální změny oproti modelu Ghost řady I zahrnují přepracované přední světlomety a nepřerušovaná světla pro denní svícení. Řada II také získala na kapotě zúžený "wake channel" vycházející z křídel Spirit of Ecstasy. Chromované vložky byly přidány na přední vstupy vzduchu, které byly zvětšeny, aby přiváděly více chladicího vzduchu k předním brzdám. Nárazníky byly rovněž jemně upraveny a boční charakterová linie, kterou Rolls-Royce nazývá "waft line", byla posunuta více dopředu. V nabídce byla také nová kola z lehkých slitin a nové barevné varianty. Stejně jako Ghost z roku 2009, i Ghost Series II 2014 navrhl Andreas Thurner.

Uvnitř Rolls-Royce namontoval přepracovaná přední sedadla a změnil uspořádání zadních sedadel tak, aby umožňovala snadnější komunikaci s ostatními cestujícími. Přístrojová deska a číselníky hodin získaly leštěné kovové kapličky, které evokují design prémiových hodinek. Na sloupky A a C bylo nyní možné aplikovat přírodní kůži a k dispozici byly dvě nové dýhy.

Technické úpravy zahrnovaly přepracované přední a zadní vzpěry spojené s novým převodem řízení, dále upravené tlumiče a nová hydraulická ložiska zadní nápravy. Řada II získala také vyspělé LED světlomety. Rolls-Royce nabízí u Series II také "Dynamic Driving Package", který podle jeho tvrzení nabízí více zapojující zážitek z jízdy. Do všech Ghostů byla přidána technologie "Satellite Aided Transmission", která využívá data z GPS a také analýzu jízdního stylu řidiče k volbě nejvhodnějšího převodového stupně.

Přehled : Výroba 2009-2020. Modelové roky 2010-2020. Design:

Giles Taylor Andreas Thurner (2006) Charles Coldham (interiér)

Pohonná jednotka : Motor 6,6 l N74B66 V12-T

Převodovka: 8stupňová automatická 8HP90

Rozměry - Rozvor 3 295 mm (129,7 palce) 3 465 mm (136,4 palce) (prodloužený rozvor)

Délka 5 399 mm (212,6 palce) 5 569 mm (219,3 palce) (prodloužený rozvor)

Šířka 1 948 mm (76,7 palce) . Výška 1 550 mm (61 palců). Pohotovostní hmotnost - 2 490 kg (5 490 lb) 2 520 kg (5 560 lb) (prodloužený rozvor)

Rolls-Royce je britská společnost založená Charlesem Rollsem a Henry Roycem pro výrobu automobilů v roce 1906. Byla spolu s dalšími součástí stejnojmenného mezinárodního koncernu. Koncern Rolls-Royce plc se dnes věnuje zejména výrobě pohonných jednotek a komponentů pro civilní i vojenské letectví, ale i produkci lodní techniky a energetiky. Rolls Royce je 16. největším dodavatelem vojenské techniky na světě.

Nejslavnější je však výroba automobilů – v současnosti s názvem Rolls-Royce Motor Cars Ltd., která je od roku 2000 součástí německého koncernu BMW.

Goodwoodská továrna, kterou nyní Rolls-Royce používá, se nachází na jihu Anglie v blízkosti města Chichesteru.

Na jaře 1904 uzavřeli konstruktér Henry Royce a obchodník Charles Rolls dohodu o spolupráci. Chtěli společně vyrábět nejkvalitnější automobily na světě. 15. března 1906 založili v Manchesteru firmu Rolls-Royce Limited. Prvním vyráběným modelem byl Silver Ghost (1906 – 1925), představený na automobilové výstavě v Londýně. V té době se prodával za 305 liber. Vůz získal úžasnou pověst a stal se prvním krokem ke stavbě silných, spolehlivých a luxusních vozů. Vozy Silver Ghost spolehlivě sloužily i v armádě. Od roku 1911 nesou všechny modely automobilky na víku chladiče legendární symbol, sošku „Spirit of Ecstasy“. Během hospodářské krize převzala firma v roce 1931 svého konkurenta, společnost Bentley, nacházející se ve finančních těžkostech. Do budoucna tak byly vozy obou firem v mnoha detailech identické. V roce 1946 byla výroba automobilů přestěhována do města Crewe, ležícího asi 45 kilometrů jihozápadně od Manchesteru.

„Kvalita zůstává, kdežto cena se zapomene.“ — Frederick Henry Royce

Od roku 1914 vyráběl Rolls-Royce také letecké motory. Ty během první světové války používala celá řada letounů. Ve druhé světové válce byla téměř polovina spojeneckých letadel vybavena motory Rolls-Royce, především řady Merlin. Po válce byly vyvíjeny a vyráběny proudové i turbovrtulové motory. Po převzetí společnosti Bristol Siddeley v roce 1966 měl Rolls-Royce nejrozsáhlejší výrobní program v oboru na světě.

Kvůli vývoji třírotorového motoru pro letoun L-1011 TriStar společnosti Lockheed se v roce 1971 dostala do finančních problémů a byl na ni vyhlášen konkurs. Britská vláda se snažila zabránit ztrátám už vložených peněz daňových poplatníků a společnost byla zestátněna. V roce 1973 se výroba automobilů a letecká výroba oddělily.

Až do reprivatizace v roce 1987 používala název Rolls-Royce Motor Cars, poté Rolls-Royce plc. Od roku 1980 byla firma Rolls-Royce Motor Cars součástí zbrojařského koncernu Vickers plc. Když v roce 1998 chtěl Vickers Rolls-Royce Motor Cars prodat, nejlepší předpoklady měl německý výrobce automobilů BMW, tehdejší dodavatel motorů pro Rolls-Royce i Bentley. Nabídku BMW však překonal Volkswagen a také převzal Rolls-Royce. Poté chtěl Volkswagen získat i Rolls-Royce plc (držitele práv k značce Rolls-Royce), součást letecké BMW-Rolls-Royce. Volkswagen vlastnil tedy automobilku i práva na „Spirit of Ecstasy“, avšak ne na jméno Rolls-Royce. Firmy BMW a Volkswagen se proto v roce 2003 dohodly, že se Bentley a Rolls-Royce oddělí s tím, že Volkswagen si ponechá Bentley a BMW převezme kompletní Rolls-Royce.

Rolls Royce GHOST Diamnod Black Silver Met 1/18 Die-Cast Vehicle in LED Lighting Tuning (revolutionary project - NENÍ SOUČÁSTÍ MODELU!):



PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.



Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz