Ferrari 812 Competizione (Red Corsa 322 Silver Nurburgring Racing Stripe) Rosso 1/18 Die-Cast Vehicle

Ferrari 812 Competizione (Red Corsa 322 Silver Nurburgring Racing Stripe) Rosso 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
AUTÍČKA PRO SBĚRATELE - MODELY 1/18 a další
Kód:RTO122
Výrobce: B.B.R. Exclusive Car Models s.r.


Cena 21 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Ferrari 812 Competizione vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Jde o klasické kupé s odnímatelným střešním panelem. To k novému označení dostalo ještě písmeno A - jmenuje se tedy Ferrari 812 Competizione A. O pohon se v obou případech stará vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který nabízí výkon 610 kW (830 koní) v 9250 min-1. Díky tomu jde o nejvýkonnější spalovací motor (hybridní pohony se tedy nepočítají), jaký se kdy v silničním Ferrari dosud objevil.

Italská automobilka se chlubí ještě schopností V12 točit až 9500 otáček za minutu, což je další prvenství v historii značky. Motor je spojený s upravenou sedmistupňovou automatickou převodovkou, která má řadit zase o něco rychleji. Točivý moment dosahuje maxima v sedmi tisících, konkrétně 692 N.m. I díky tomu pak provedení Competizione akceleruje z klidu na stovku za 2,85 sekundy, na dvoustovku za 7,5 sekundy a rozjede se na víc než 340 km/h.

Italové kladli důraz i na aerodynamiku, což dokládá řada nápadných aerodynamických prvků. Zajímavý je hlavně pohled zezadu, který odhalí masivní difuzor s netradičními koncovkami výfuku, dále velké otvory v nárazníku a v případě kupé hliníkový panel místo zadního okna. Vůz je standardně vybaven natáčením zadních kol nebo novou verzí systému Slide Slip Control, což je v podstatě speciální jízdní režim umožňující jízdu v řízeném a autem kontrolovaném smyku.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari, dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat. Sídlí v italském městě Maranello.

Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari připravoval a úspěšně pomáhal v závodění mnoha jezdcům firmy Alfa Romeo až do roku 1938, kdy byl oficiálně zaměstnán jako šéf závodního týmu Alfy.

V roce 1940 Alfu Romeo částečně převzala italská vláda, v rámci válečné zbrojní výroby. Divize, kterou řídil Ferrari byla však tak malá, že se jí tato situace nedotkla. Protože byla Ferrarimu závodní činnost po dobu čtyř let zakázána ve smlouvě s Alfou, Scuderia se přeměnila na Auto Avio Costruzioni Ferrari, vyrábějící stroje a díly pro letectví. Pod označením SEFAC (Scuderia Enzo Ferrari Auto Corse) Ferrari během „nezávodního“ období vyrobil jediný typ závodního vozu Tipo 815. To byl vlastně první automobil Ferrari. Představil se v roce 1940 v závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díky válce se v tomto závodě s velkou konkurencí poměřit nemohli. V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do Maranella, kde působí dodnes. Továrna byla v roce 1944 bombardována a v roce 1946 byla přestavěna a přibyly i nové provozy pro výrobu silničních vozů.

Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stal 125 S, poháněný dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Enzo celkem nerad stavěl a prodával automobily, ale musel, aby mohl dále podporovat tým Scuderia, protože jeho životní láskou bylo jen závodění. Mezitím si však jeho vozy rychle získaly pověst výjimečných automobilů. Enzo byl proslulý svou „nelibostí“ balzak z nichž většinu považoval za lidi, kteří si jeho vozy kupují kvůli prestiži a ne kvůli technickým a sportovním výkonům. Výkony jeho automobilů v té době převyšovaly jen vozy španělské firmy Pegaso, která však později zanikla.

Silniční vozy Ferrari, známé také svým pozoruhodným designem, navrhovala nejlepší návrhářská studia jako Pininfarina, byly po dlouhou dobu nezbytným doplňkem nejbohatších lidí. Na návrzích se podílely v průběhu doby i firmy Scaglietti, Bertone, Touring, Ghia, a Vignale.

V roce 2007, vlastní Fiat Group 85% podíl Ferrari, Mubadala Development Company 5% a Enzův syn Piero Ferrari 10%.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz