New Castle Industrial Railroad NCIR #4094 Black Red Yellow Scheme Class GE Super 7-23B Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration

New Castle Industrial Railroad NCIR #4094 Black Red Yellow Scheme Class GE Super 7-23B  Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:NCI2618
Výrobce: Unspecified


Cena 9 993,00 Kč s 21% DPH

Diesel-elektrická lokomotiva LIVE - Železnice - New Castle Industrial Railroad NCIR #4094 Black Red Yellow Scheme Class GE Super 7-23B Diesel-Electric Locomotive for Model Railroaders Inspiration.

Řada GE (General Electric) "Super 7" je dílčí řada čtyřnápravových a šestinápravových motorových lokomotiv, které byly součástí programu přestavby z let 1989 až 1994 především jako servisního plánu pro modernizaci a přestavbu stárnoucích modelů řady Universal ("U-boats") ve vlastnictví různých latinskoamerických železnic.

Mnoho z nich stále existuje, ale ve Spojených státech a Kanadě jsou mimořádně vzácné, na rozdíl od Mexika a zbytku Latinské Ameriky, kde jsou obvykle běžným jevem u různých dopravců, kteří tyto jednotky vlastní: například FXE a KCSM. Ačkoli řada Super 7 byla nabídnuta a předvedena mnoha americkým a kanadským dopravcům (jmenovitě CNW, UP a BN), žádný z nich o ni neprojevil zvláštní zájem, s výjimkou dvou krátkých linek: Monongahela (MGA) a Roberval a Saguenay (RS) z Kanady, které si objednaly 17 (3 pro RS, zbytek pro MGA) jediných vyrobených čtyřnápravových jednotek B23-S7 (nebo B23-7R; "R" jako "rebuild"), které pocházely z bývalých jednotek U23B. Několik jich však bylo po rozdělení Conrailu v roce 1999 (několik let po fúzi MGA a CR v roce 1993) zakoupeno a stále přežívají na různých jiných krátkých tratích (především na Providence And Worcester Railroad; dopravce převážně na bázi GE).

Pouze několik bývalých přestaveb Monongahela (MGA) B23-7R je stále k vidění na různých krátkých tratích (například P&W a Ohio Central). Tři z nich byly po rozdělení Conrailu v roce 1999 zděděny u CSX, ale od té doby byly vyřazeny.

Řada Super 7 původně sloužila mexickým železnicím jako program přestavby a doplnění nového servisního plánu pro výměnu, vylepšení a prodloužení životnosti mnoha vysloužilých dieselů řady Universal na standardy nebo specifikace Dash 7. V době zavedení této řady byla různým společnostem, které vlastnily početné flotily zmíněných stárnoucích jednotek U-Boat, nabídnuta možnost prodloužit jejich záruky a smlouvy se společností GE. Ačkoli jednotky Dash 7 vlastněné těmito dopravci byly spolehlivé, jejich záruky nebyly zaručeny na dlouhou dobu, protože se mělo za to, že lokomotivy přestanou být po delší době spolehlivé v důsledku toho, že jsou "konvenčními pohonnými jednotkami"; to znamená, že neměly zaručit zdaleka tak dlouhou životnost jako jejich původní konkurenti (např. EMD), ale měly spíše sloužit jako "konvenční pohonné jednotky" pro železnice s lokomotivami, které "odvedou práci" za každou cenu bez potíží.

Ačkoli vzhledem k dlouhodobě tíživým ekonomickým problémům Mexika byly železnice jako N de M (než se v rámci vládní ekonomické reformy přetvořily na Ferromex) značně finančně zadlužené a jednoduše si nemohly dovolit nákup nových motorů nebo jednotek, které by nahradily jejich takzvané "zastaralé" flotily dieselů GE.

Tak vznikla řada "Super 7": tentokrát jako motiv, aby mexičtí spotřebitelé měli možnost vyzkoušet si stejnou pokročilou mikroprocesorovou technologii, jaká byla zavedena u amerických dieselů Dash 8, pouze v kombinaci se starší, tradičnější technologií pro zaměstnance, kteří byli více obeznámeni s tradičními diesely, jako je SD40-2, což v podstatě dalo přestavbám "nové tváře na starých karoseriích" nebo nový vzhled starého vozidla (a tím dále poskytlo GE více příležitostí pro zahraniční spotřebitele). Dřívější jednotky nebyly vybaveny luxusem mikroprocesorů Dash 8, ale dostaly základní balíček palubního počítače. Mezi tyto funkce patřila mikroprocesorem řízená tepelná ochrana a kontrola adheze Sentry. Teprve po výrobě 34 mikroprocesorem vybavených jednotek C30-7MP se tato řada vyrovnala domácí řadě Dash 8.

Na počátku 90. let před fúzí nebo akvizicí společností UP (Union Pacific) v roce 1995 využívala společnost Chicago And Northwestern (CNW) několik demonstračních jednotek C30-S7 vedle svých stávajících jednotek C40-8 v běžném provozu pro porovnání výkonnosti. Vzhledem k tomu, že železnice byla po dlouhou dobu výhradně zákazníkem společnosti EMD, začala společnost GE přesvědčovat CNW, aby nakupovala více jejích výrobků "po tuctech", a propagovala svůj stále rostoucí úspěch s nově vyvinutou řadou "Super 7", čímž se snažila přilákat k dopravci repasované lokomotivy a uspět tam, kde EMD neuspěla s méně výhodnou řadou GP15. Ačkoli byly ukázky úspěšné, železnice ztratila zájem o nákup repasovaných lokomotiv z druhé ruky, jako byly C30-S7, ve prospěch svých nových modelů Dash 9 a později AC4400CW se střídavou trakcí. Ačkoli blížící se fúze CNW-UP také zabránila dalšímu zájmu železnice o pořízení dieselů Super 7.

Mnoho exportních modelů a modelů vyrobených v zahraničí stále existuje a je v aktivním provozu na většině mexických a jihoamerických železnic, ale pomalu probíhá jejich modernizace (v důsledku toho, že mají již zastaralou technologii), vyřazení nebo vyřazení.

Původní lokomotivy před zavedením řady 8 a přestavěné jednotky Super 7 s označením "N", "MP" a "R" lze identifikovat především podle celkového vzhledu. Takovými rozlišovacími znaky jsou např:

Zaoblená kabina (většina železničních fanoušků ji často přezdívá "hrbatá záď" nebo "hrbatá záď") - lze ji vidět u jednotek C32-8, C39-8, demonstrátoru C39-9 a tří prototypů B32-8.

Šikmá kabina (známá také jako "spartanská kabina" nebo "klínová kabina") - lze ji vidět pouze na přestavěných jednotkách nebo na prvovýrobních jednotkách Dash 8 (jako je C40-8).

Karbody-style - většina jednotek "R" má plochou, ale mírně skloněnou horní část karbody, kde je umístěna dynamická brzda nebo část turbodmychadla, zatímco jednotky "N" a "MP" mají buď plochou horní část karbody, nebo jsou postaveny podobně jako jednotky Dash 8.

Kapota (nebo "nos") - většina jednotek "MP" a "N" má větší kapoty než ostatní průměrné jednotky Dash 8 a Super 7.

Žebra chladiče - liší se velikostí; především délkou, šířkou a výškou.

Stejně jako u všech ostatních typů dieselových lokomotiv vyráběných společností GE jsou jednotlivé lokomotivy v řadě nebo linii označeny jmenovitým výkonem (jako dvoumístné číslo), klasifikací náprav nebo specializací. Tím je každému modelu dán vlastní příslušný název. Jako např:

Příklad: C44-9W.

"C" znamená "C-C" nebo "Co-Co" v klasifikaci náprav UIC nebo AAR. "44" znamená "4 400 k" (koňských sil). "-9" ve významu "Dash 9" (zjevně odkazující na název skutečné řady nebo linie). "W" znamená "wide-cab" (zvláštní označení).

Proto: B23-7R

"B" znamená "B-B" nebo "Bo-Bo" v klasifikacích náprav UIC nebo AAR. "23" znamená "2 300 k" (koňských sil). "-7" znamená "Dash 7" (odkazuje na název skutečné řady nebo linie, ale v tomto případě "R" za "-7" nebo "S" před ním lépe popisuje status modelu). "R" znamená "přestavěný/rekonstruovaný". "S" znamená "super" Počáteční označení "R" ve skutečnosti znamená "rebuilt" nebo "rebuild". Iniciály "MP" znamenají "mikroprocesor"; tyto jednotky byly ve skutečnosti vyráběny v Brazílii a Mexiku, na rozdíl od hlavního závodu GE na výrobu lokomotiv v Erie v Pensylvánii. Iniciála nebo označení "N" často znamená "nově odlitý rám"; má silnější rám pro dodatečnou podporu a zároveň je většinou repasován nebo nahrazen z původního základního rámu z vyřazených "U-Boatů".

Ačkoli mnoho stávajících dieselů B23-7 bylo od té doby přestavěno a dostalo označení "B23-7R", jeho protějšek Super 7 se často běžně označuje jako "B23-S7", aby se předešlo záměně.

Modely Před-dash 8 (éra zkušebního stendu):

B32-S7 (B32-8) B36-S7 (B36-8) B39-S7 (B39-8) C32-S7 (C32-8)

Šestinápravový demonstrátor C30-S7 "Super 7" (který je ve skutečnosti sestaven a přestavěn z modelů jako U33C nebo U36C, v některých případech také C30-7), který byl k vidění na CNW na začátku 90. let.

C36-S7 (C36-8) C39-S7 (C39-8)

Post-Dash 8 (éra výroby/debutu Dash 8):

B23-S7 C30-S7 (často označovaný jako "C30-S7R") C30-S7MP C30-S7N

Dieselové lokomotivy ALCO "Century Series" a dřívější předchůdkyně GE "Universal Series" (U-Boat) vlastněné společností GECX (General Electric Corporation Leasing) v Erie původně sloužily jako některé z dalších prototypů pro počáteční přestavbu řady "Super 7"; kromě již vyvinuté řady Dash 8.

Společnost CSX získala při rozdělení Conrailu v roce 1999 pouze 4 bývalé jednotky Conrail (nee Monongahela) B23-7R (B23-S7). Tyto jednotky mají často jmenovitý výkon 2 000 k oproti původním 2 300 k.

Krátká trať Arkansas And Oklahoma (AOK) získala v roce 2001 od NS dvě bývalé jednotky B23-S7 (původně MGA, ale poté zděděné prostřednictvím Conrailu při fúzi v letech 1992-1993), které od té doby zůstaly v aktivním provozu. Tyto jednotky jsou ve skutečnosti přestavěny z jednotek U23B od Western Pacific (WP).

GECX #2000 bylo číslo přidělené jednotce B23-7R předtím, než byla prodána společnosti Providence And Worcester jako PW #2215. Mnoho jednotek Super 7 postavených pro FNM (N de M) bylo ve skutečnosti postaveno na rámech zrušené zpětné objednávky jednotek B23-7. Tyto rámy ležely několik let ladem v zázemí závodu GE v Erie, než konečně našly uplatnění po počátečním ukončení výroby řady Dash 7.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz