New York Central Railroad NYC #5343 HO Peacemaker White Logo Commodore Vanderbilt Streamlined & Disk Drivers Class Hudson 4-6-4 Steam Locomotive & Oil Tender DCC & Paragon4 Sound & Smoke

New York Central Railroad NYC #5343 HO Peacemaker White Logo Commodore Vanderbilt Streamlined & Disk Drivers Class Hudson 4-6-4 Steam Locomotive & Oil Tender DCC & Paragon4 Sound & Smoke

Parní lokomotiva modelové železnice v měřítku H0 pro železniční modeláře ve špičkové modelářské kvalitě - 2807 BLI New York Central Railroad NYC #5343 HO Peacemaker White Logo Commodore Vanderbilt Streamlined & Disk Drivers Class Hudson 4-6-4 Steam Locomotive & Oil Tender DCC & Paragon4 Sound & Smoke.

■ Jde o nejpřesnější a nejžádanější model Commodore Vanderbilt Hudson v měřítku HO vůbec. ■ Model v pozdější a trvanlivější podobě s válečkovými siderody/postranními tyčemi a diskovými koly/nápravami. ■ Zvukový a řídicí systém Paragon 4 se systémem ROLLING THUNDER, tj. revoluční řízení zvuku, chodu motoru a světel integrovaným dekodérem DCC. Paragon4 a Rolling ThunderTM překonává výkonem, funkcemi a použitelností ostatní konkurenci. ■ Přesné prototypové zvuky lokomotivy Vandy Hudson 4-6-4. ■ Synchronizované řízení výfuku kouře s odpovídajícím zvukem. ■ Měnitelná intenzita a načasování výfuku kouře. ■ Integrovaný dvourežimový dekodér pro řízení motoru pomocí zpětného elektromagnetického pole pro vynikající regulaci chodu modelu při nízkých rychlostech v analogovém i DCC režimu. ■ Mechanismus v režimu Switcher pro přesný pohon navržený pro tažení těžkých nákladů a pro plynulý chod při nízkých rychlostech (díky zvýšené kapacitě vestavěného kondenzátoru ). ■ Pětipólový motor s našikmo vinutým rotorem. ■ Lakování podle autentických nátěrů. ■ Fnkce čelních a koncových světel se zlatobílým LED svitem. ■ Odlévaný kotel a tendr lokomotivy. ■ Těžký podvozek z tlakově litého odlitku pro maximální tažnou sílu. ■ Válcový olejový tendr o objemu 18 000 galonů. ■ Výrazné grafitové topeniště a kouřová skříň Union Pacific UP. ■ Hliníkové nápisy. ■ Mnoho samostatně aplikovaných detailů včetně madel, madel, žebříků, potrubí, píšťalky a mosazného zvonku. ■ Vybaveno bandážovanými koly pro zvýšení tažné síly. ■ Instalované figurky strojvedoucího a strojníka. ■ Provoz na kolejích kódů 70, 83 a 100. ■ Doporučený minimální poloměr oblouku je 18 palců - k tomu se odstranily dvě malé části krytu v přední části lokomotivy a upravila se koncová náprava/běhoun. Obě části vpředu a koncový běhoun jsou součástí balení a lze je snadno nainstalovat podle potřeby.

■ Paragon4 s Rolling ThunderTM navazuje na špičkové funkce svého předchůdce Paragon3 a přidává následující velmi žádané funkce:

■ Pro měřítko HO jsou v dekodéru zabudované kondenzátory BLI GoPack! pro nepřerušenost napájení. Stačí na to, aby poskytly několik sekund času na projetí mrtvých míst na trati, ale na rozdíl od podobných externích produktů lze kondenzátory ovládat pomocí softwaru. Například při použití blokového řízení lze nastavit CV12 na 1, aby se model zastavil po 1 sekundě, nebo ho úplně vypnout nastavením CV12 na 0. Kondenzátory jsou také automaticky vypnuty na programové koleji, takže nezasahují do zpětného čtení CV. Díky tomu je Paragon4 plně kompatibilní s většinou systémů na trhu, včetně Digitrax, NCE, MRC a Decoder Pro.

Zvukový a řídicí systém Paragon 4 :

■ Pracuje v režimu DC a DCC s vylepšenou regulací rychlosti DC (pro DC Sound v analogu použijte DCMaster). ■ Vestavěný kondenzátor GoPack! pro provoz po nerovné trati. ■ Kondenzátor GoPack! je automaticky vypnut na programované koleji pro plnou kompatibilitu s dekodérem JMRI Pro. ■ Režim osvětlení Pro Lighting nabízí individuální ovládání všech světel na modelu. ■ Režim Switcher pro přesné ovládání chodu modelu při nízkých rychlostech. ■ Režim Record & Play - nahrává a přehrává zvuky a aktivity na kolejšti jednorázově nebo opakovaně pro automatický provoz. ■ Zvuk s vysokým rozlišením. ■ Zvuk píšťalky s volitelnou délkou a zabarvením pískotu. ■ Výběr ze 3 volitelných zvuků klaksonů ■ Zvuk vzduchové píšťaly nebo parní houkačky podle typu lokomotivy - obě lze snadno přehrávat jak hlavní. ■ Nastavitelný interval zvuku zvonu pro rychlejší nebo pomalejší zvonění. ■ Četné uživatelsky nastavitelné funkce pomocí dostupných tlačítek. ■ Vícero realistických hovorů posádky lokomotivy. ■ Automatická signalizace železničního přejezdu. ■ Automatické návěstidlo pro jízdu vpřed / vzad - po aktivaci dojde k zastavení a ozve se tón. Při rozjezdu se ozve tón dvakrát. Při jízdě vzad tón zazní třikrát. ■ Intenzita zvuku v režimu Prime Mover se mění v závislosti na zatížení lokomotivy. ■ Individuálně nastavitelná hlasitost zvuku pro každý zvuový efekt. ■ Tlačítko EZ Reset pro rychlý návrat k výchozímu nastavení z výroby.

Tyto inovace umožní modelářům strávit méně času řešením drobných, nepříjemných problémů s kolejištěm a věnovat více času samotnému provozu jejich železniční říše. Šťastnou cestu na modelové železnici!

Lokomotiva Commodore Vanderbilt Hudson byla pojmenována po prvním majiteli NYC a je dílem Carla F. Kantola, 47letého kariéristy NYC. Prototypem byla lokomotiva č. 5344 Hudson, která byla upravena tak, aby na ní bylo možné použít ikonický proudnicový kryt, který navrhl Case Institute of Technology. Dne 27. prosince 1934 Commodore Vanderbilt debutoval na nádraží Grand Central Station a zahájil výstavní turné po městech hlavní newyorské tratě. Poté byl zařazen do provozu na jako lokomotiva vlaku 20th Century Limited.

Možná jste už slyšeli o Vanderbiltově univerzitě. Věděli jste, že byla původně založena darem Cornelia Vanderbilta?
Ten samý Cornelius Vanderbilt byl známý také jako Commodore a své bohatství vybudoval v lodní dopravě a na železnici. Commodore byl prozíravý obchodník a je patriarchou známé rodiny Vanderbiltů. Vanderbilt koupil kontrolní podíly v několika železnicích včetně Hudson River Railroad, Lake Shore and Michigan Southern Railway a také New York Central.

275 lokomotiv typu Vandy Hudson 4-6-4 společnosti New York Central patří k nejslavnějším parním lokomotivám všech tříd. Jako špičková osobní lokomotiva jedné z nejvíce na cestující zaměřených železnic byly od konce 20. do začátku 50. let 20. století třídy J-1, J-2 a J-3 na očích veřejnosti jako málokterá jiná skupina lokomotiv. To, že poháněly slavný vlak 20th Century Limited ("největší vlak na světě"), by stačilo k tomu, aby si zajistily místo v historii. Není divu, že mezi poválečnými modely modelářské firmy Lionel patřily J-1 k nejprodávanějším hračkám všech dob. K mýtickému statusu Hudsonů přispívá i tragická skutečnost, že se ani jeden z nich nepodařilo zachránit pro potomky, což z nich činí nejvýznamnější lokomotivy, které beze stopy zmizely.

Jeden člen klanu Hudsonů - J-1 č. 5344 - se od ostatních odlišuje. Byla posledním postaveným členem podtřídy J-1e a jednou z pouhých dvou lokomotiv J-1 s válečkovými ložisky na hnacích nápravách. V únoru 1934, ve stejném měsíci, kdy motorový vlak M-10000 společnosti Union Pacific zavedl na amerických železnicích ideu opláštění jako zefektivnění železniční techniky, navrhl zaměstnanec oddělení NYC Equipment Engineering Department Carl F. Kantola kryt pro jednu z lokomotiv J-1 4-6-4. V listopadu téhož roku se ve West Albany Shops náhodou nacházel nejnovější Hudson č. 5344, který byl vybrán pro Kantolovu úpravu. Vznikla tak první americká parní lokomotiva s plášťovou konstrukcí. Ačkoli nesla jméno Commodore Vanderbilt, neměla žádné evidenční číslo.

V roce 1939 vyměnil model č. 5344 svůj plášť navržený Kantolou za proudnicový, kterou vytvořil známý průmyslový designér Henry Dreyfuss. V předchozím roce Dreyfuss navrhl zcela novou řadu 20th Century Limited, od J-3a Hudson po vyhlídkový vůz s lodním ocasem. Deset J-3a dostalo pro práci na Century elegantní Dreyfussův styling; 5344 byla jediným takto upraveným J-1 a byla přidělena k vlaku Mercury. Dalším vyznamenáním bylo, že 5344 byla první parní lokomotivou, která byla dvakrát opatřena plášťovým krytem (tuto čest měla pouze jedna další lokomotiva: Baltimore & Ohio 5304, která byla takto upravena v roce 1937 pro Royal Blue a znovu v roce 1947 pro Cincinnatian).

Díky společnostem Lionel, American Flyer a propagačnímu oddělení železnice New York Central byla lokomotiva NYC Hudson pravděpodobně nejznámější parní lokomotivou v Americe. A č. 5344 byla nejslavnější z nejslavnějších. Byla poslední vyrobenou lokomotivou J-1e a nejlepší ve své třídě. Byla také považována za "první proudnicovou parní lokomotivou velkého výkonu na světě". V roce 1934 vybavily železniční dílny ve West Albany lokomotivu 5344 plechovým pláštěm a pojmenovaly ji Commodore Vanderbilt podle Cornelia Vanderbilta, jednoho z prvních stavitelů železničního impéria. Jak poznamenal autor Alvin Staufer: "Raná koncepce zefektivnění spočívala v úplném zakrytí motoru, aby okolní svět netušil, že se pod ním nachází parní stroj. Lokomotiva Commodore byla takto stylizována do plášťového tvaru, ale i tak to byla poměrně pohledná lokomotiva. Výrobci hraček měli z této konkrétní úpravy radost a reprodukovali ho po statisících."

Commodore byl samozřejmě přidělen k hlavnímu osobnímu vlaku společnosti Central, který táhl vlak Twentieth Century Limited na trase dlouhé 233 mil mezi Chicagem a Toledem. V roce 1939 se však číslo 5344 vrátilo do dílen, aby dostalo nový kostým, a tentokrát se objevilo v proudnicovém provedení navrženém Henrym Dreyfusem. Koncem roku 1940 bylo i toto zefektivnění odstraněno a číslo 5344 bylo opět v základní černé barvě.

Znovu si připomeňte kouzlo, které představoval vlak Twentieth Century Limited, nejluxusnější způsob cestování mezi New Yorkem a Chicagem. Model lokomotivy kopíruje styling typu Commodore a jedinečné schéma nátěru, které bylo použito v roce 1936 pro propagační jízdu, která urazila 29 000 mil napříč USA a Kanadou. Podle Ala Staufera sloužil vlak s 12 vagony jako "putovní výstavní a kongresové ústředí pro 10 000 drogeristů a 20 000 prodejců".

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz