Plasser & Theurer #001 HO Type 09-3X Stopfexpress Fretboard Tamping Machine DCC & Sound Ready funkční podbíječka pražců

Plasser & Theurer #001 HO Type 09-3X Stopfexpress Fretboard Tamping Machine DCC & Sound Ready  funkční podbíječka pražců

Funkční podbíječka pražců modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 2691 KIBRI Viessmann Plasser & Theurer #001 HO Type 09-3X Stopfexpress Fretboard Tamping Machine DCC & Sound Ready funkční podbíječka pražců, V (1986 - 2005) HO.

■ Plně funkční přesný model podbíječky Plasser & Theurer Stopfexpress 09-3X pro použití při stavbě železnic s patentovaným elektrickým pohonem pod podlahou. ■ Se směrově závislými třemi světlomety nebo červenými zadními světly, žlutými výstražnými světly a bílým osvětlením pracovního prostoru v pracovním režimu. ■ Tři pohonné jednotky ■ Veškeré osvětlení s bezúdržbovými LED diodami. ■ Integrovaný zvukový dekodér. Integrovaný zvukový modul přehrává pískání a různé zvuky závislé na provozu. ■ Fuknční podbíjení, realistiské zvuky a pohyb stroje. ■ Digitální dekodér s podporou RailCom pro DCC/MM a analogový provoz (DC/AC). ■ V režimu jízdy jede vlak díky výkonnému kompaktnímu pohonu jemně hladce dopředu i dozadu jako běžná lokomotiva. ■ V pracovním režimu jede vlak pracovní rychlostí s podbíjecí jednotkou v pracovním směru. ■ Rozsah funkcí v analogovém režimu: jízdní režim vpřed/vzad, pracovní režim s plně funkční podbíječkou včetně osvětlení (výstražná světla, pracovní světlo) volitelný, aktivní zvuk (hlasitost nastavitelná v analogovém režimu potenciometrem), aktivní světlo. ■ Rozsah funkcí v digitálním režimu: režim jízdy vpřed/vzad, přepínatelné funkce: Pracovní režim (pojezd a podbíjení lze navíc individuálně volit), výstražná světla, pracovní světlo, zvuk (hlasitost nastavitelná v digitálním provozu pomocí CV), píšťalka, světlo. ■ S oboustrannými šachtami pro spojky NEM 362 a uzavřenou systémovou spojkou. ■ Rozměry: délka 26,5 x šířka 3,3 x výška 4,6 cm.

Plasser & Theurer je rakouský výrobce strojů pro údržbu a pokládku kolejí. Na rakouském exportu strojírenského průmyslu a průmyslu výroby železa a oceli se podílí 6 %. Společnost byla založena v roce 1953 skupinou devíti lidí. Jedná se o soukromou společnost, jejíž 30 % akcií vlastní Josef Theurer, 30 % jeho dcera Elisabeth Max-Theurer a po 20 % Dorothea Theurer a Hans-Jörg Holleis. V současné době působí společnost ve více než 100 zemích.

V roce 2019 společnost jmenovala nového provozního ředitele Dr. Daniela Siedla a také nového technického ředitele- Dr. Winfrieda Büdenbendera. Společnost Plasser & Theurer vyrábí stroje pro údržbu železnic pro všechny účely včetně úpravy a podbíjení kolejí, instalace a údržby trolejového vedení a souvisejícího vybavení. Mezi další výrobky patří vozidla pro kontrolu a opravu železničních mostů a svářečky bleskových řezů.

Podbíječka (A rail tamping machine or ballast tamper) je stroj, který se používá k zhutnění (podbíjení) kolejového podsypu pod železničními kolejemi, aby se zvýšila jejich odolnost. Před zavedením mechanických podbíječek se tato činnost prováděla ručně pomocí tlouků. Kromě toho, že jsou podbíječky rychlejší, přesnější, účinnější a méně náročné na pracovní sílu, jsou nezbytné při použití betonových pražců, protože pražce jsou příliš těžké (obvykle více než 250 kg) na to, aby je bylo možné zvedat ručně. I když existují také klasické podbíječky bez funkce zvedání nebo obkládání.

Dřívější stroje pouze zvedaly koleje a balily podsyp. Modernější stroje, někdy označované jako podbíječky s podkladnicí nebo podbíječky a podkladnice (a tamper-liner or tamping and lining machine), také upravují souosost kolejnic, aby byly rovnoběžné a rovné, a tím se dosáhlo pohodlnější jízdy pro cestující a náklad a snížilo se mechanické namáhání kolejnic projíždějícími vlaky. To se provádí tak, že se vyhledají místa, kde se pražce propadly v důsledku váhy projíždějících vlaků nebo působení mrazu, což způsobilo prověšení koleje. Podbíječka zvedne každý pražec a kolejnice a pod ně naveze balast. Když se pražce znovu položí, prověšené kolejnice jsou nyní ve správné úrovni. V případech, kdy působení mrazu způsobilo, že se sousední kolejnice zvedly výše, mohou podbíječky zvednout kolejnice nad jejich původní úroveň, aby se trať opět vyrovnala.

"Vyrovnání" kolejnic nezahrnuje podbíjení podsypu, pouze zajišťuje, aby byly kolejnice dokonale rovnoběžné a co nejrovnější. Spojení podbíjení a podrovnávání do jednoho stroje šetří čas i peníze, protože k provedení obou funkcí stačí, aby po trati jezdil pouze jeden stroj.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz