Švédská diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku H0 pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 37679 Märklin Strukton Rail Svensk #9505 HO Gammeldanskar Guld Scheme Class TMY Diesel-Electric Locomotive DCC & Sound.

■ Diesel-elektrická lokomotiva TMY (Di 3) švédské pobočky nizozemské společnosti Strukton Rail ve žlutém provedení s maximální rychlostí 120 km/h. ■ Model s vylepšeným kovovým podvozkem s účinným motorem umístěným uprostřed a s kyvným setrvačníkem a dvěma bandažovanými koly, které poskytují velmi dobré jízdní vlastnosti. ■ Mnoho samostatně aplikovaných detailů - špičkově propracovaný model se všemi detaily, kovovými madly, leptaným bočním žlabem, držáky krátkých spřáhel NEM a posunovacími plošinami/stupnicemi a brzdovými čelistmi na skříni. ■ Má digitální rozhraní MTC 21 Pin a kvalitní reproduktor s digitálním dekodérem ESU M4 V4 a zvukem Loksound5 s rozsáhlými jízdními a zvukovými funkcemi se špičkovým realistickým zvukem a funkcemi NMJ Special Nohab. ■ 20 funkcí a všechna světla lze ovládat samostatně, včetně vnitřního osvětlení kabiny. ■ V nabíce je mnoho švédských verzí této třídy NOHAB. ■ 3 čelní a 2 koncové světlomety se mění podle směru jízdy. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky 213,8 mm.

Soukromé železniční společnosti ve Švédsku a Dánsku nakupovaly druhé Nohaby z Dánska a Norska a uváděly je do nákladního provozu ve Švédsku a Dánsku, Mezi společnosti, které Nohaby používaly, patří například Tågåkeriet i Bergslagen AB, TÅGAB, BMS, BSX, Innlandsgods, Tågkraft AB, Struckton, STT, Ofotbanen, Railcare, Three T a Skånetog.

Tento typ lokomotivy vyráběla švédská společnost Nohab v Trollhättanu v 50. a 60. letech 20. století pro DSB a NSB (dánské a norské státní dráhy). Pro DSB bylo dodáno celkem 59 lokomotiv MY a pro NSB 35 lokomotiv Di3. Pro DSB byla vyrobena také slabší verze MX a několik těchto lokomotiv bylo prodáno také do Švédska.

Konstrukce a vzhled byly do značné míry založeny na amerických dieselových lokomotivách s dieselovým motorem od General Motors (EMD 16-567C1), který přes generátor pohání elektrické kolejové motory v podvozcích. Třínápravové podvozky mají dvě hnací a jednu pojezdovou nápravu.

Vystouplá příď dodává lokomotivám výrazný a mohutný vzhled. Je zde jasně vidět podobnost například s americkou lokomotivou F7, kterou v několika tisících exemplářích vyrobila společnost General Motors. Sedadlo strojvedoucího je u lokomotiv TMY a TMX umístěno vpravo, na rozdíl od většiny ostatních švédských lokomotiv, protože v Dánsku, kam byly lokomotivy původně dodány, je to zvykem.

Lokomotivy se v Dánsku používaly ve všech druzích dopravy, ve Švédsku táhly pouze nákladní vlaky. Lokomotivy TMY a TMX jsou ve Švédsku kvůli svému původu často žertovně označovány jako "Gammeldanskar". Lokomotivy TMY mají převodovku pro maximální rychlost 133 km/h, ale ve Švédsku jsou schváleny pouze pro 120 km/h. Lokomotivy mohou jezdit v soupravě s dalšími lokomotivami TMY a TMX.

Nizozemská železniční společnost Strukton Rail působí více než 100 let na trzích v železniční sektoru v Holansku, Belgii, Dánsku, Švédsku a Itálii. Dále rozvíjí svoji činnost v Austrálii a Americe. V oblastech údržby a projektování železniční infrastruktury, kolejových vozidel a elektrických systémů se řadí ke špičce železničního průmyslu v Evropě a je součástí převratného železničního technologického výzkumu a vývoje.

Jedna lokomotiva, TMY 1111, byla počátkem roku 2000 přestavěna a modernizována společností Svensk Tågteknik ve Vetlandě, včetně nového, ekologičtějšího dieselového motoru Cummins, který spotřebuje méně paliva.

Výrobce: Nydqvist & Holm AB - Bofors-Nohab AB. Nápravy: (A1A)(A1A). Délka: 18900 mm. Provozní hmotnost: 102 tun. Výkon: 1433 kW. Rychlost: 120 km/h. Rok výroby: 1954-1958. Počet zakoupených kusů: 17. V provozu např. u: Tågab, Railcare, Svensk Tågkraft, Inlandståg.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz