Bern-Lötschberg-Simplon-Bahn BLS AG #475 425-5 HO The Alpinists in Europe BLS Cargo Scheme Class 475 (193) Vectron Electric Locomotive DCC & Sound

Bern-Lötschberg-Simplon-Bahn BLS AG #475 425-5 HO The Alpinists in Europe BLS Cargo Scheme Class 475 (193) Vectron Electric Locomotive DCC & Sound
Novinka

v prodeji od 30.04.2024
Věkové omezení:14
Rok vydání:2024
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:EPX783
Výrobce: ROCO


Cena 13 753,00 Kč s 21% DPH

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 70682 ROCO Bern-Lötschberg-Simplon-Bahn BLS AG #475 425-5 HO The Alpinists in Europe BLS Cargo Scheme Class 475 (193) Vectron Electric Locomotive DCC & Sound, Epocha VI.

■ Vícesystémová elektrická lokomotiva třídy 193 (475) Vectron švýcarské železniční společnosti BLS Cargo (BLS AG) s reklamním nápisem „The Alpinists in Europe“ pro mezinárodní nákladní přepravu. ■ Digitalizovaný model s digitálním dekodérem DCC MS450P22 s rozhraním 21-pin interface (PluX22) s rozsáhlými zvukovými a světelnými funkcemi. ■ Má 5-pólový motor se setrvačníky, který poskytuje výborné provozní vlastnosti. Tažnou sílu lokomotivy, která je poháněna přes všechny 4 nápravy, zvyšují dvě bandážovaná kola, které jsou umístěny na vnitřních pojezdových nápravách obou podvozků ve vzájemném šikmém uspořádání. ■ Precizně zhotovený model z litého odlitku podle originálu včetně mnoha fotoleptaných kovových dílů. ■ Kovový podvozek a karoserie z vysoce kvalitního vstřikovaného plastu. ■ S původním vysokým ovládacím panelem v kabině řidiče. ■ Poprvé s novým zakřiveným madlem dveří. ■ Čtyři detailní pantografy. ■ S detailním provedením střechy. ■ Vysoce kvalitní a detailní potisk. ■ Se samostatně připojenými zásuvnými díly, částečně leptané. ■ Tři čelní bílé a koncové červené LED světlomety podle švýcarských předpisů se mění podle směru jízdy, která lze přepínat digitálně a jednotlivě. ■ V digitálním provozu s přepínatelnými dálkovými světly a individuálně přepínatelnými čelními nebo koncovými světlomety, digitálně přepínatelné osvětlení kabiny (DCC) podle směru jízdy. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky 218 mm.

BLS AG je švýcarská železniční společnost, která vznikla v roce 2006 sloučením společností BLS Lötschbergbahn a Regionalverkehr Mittelland AG. Jejím vlastníkem je z 55,8 % kanton Bern a z 21,7 % Švýcarská konfederace. Má dvě hlavní oblasti podnikání: osobní dopravu a infrastrukturu.

Společnost BLS má dceřinou společnost BLS Cargo, která je zodpovědná za veškeré nákladní operace. BLS Cargo spolupracuje s dceřinou společností nákladní dopravy Deutsche Bahn, Railion. Zaměstnanci, kromě vedení a oddělení prodeje, jsou však zaměstnáni u společnosti BLS AG. Část lokomotivního parku BLS vlastní společnost BLS Cargo.

Společnost BLS Cargo se v roce 2019 rozhodla rozšířit svůj stávající vozový park strojů Vectron čítající přibližně 15 lokomotiv o 25 strojů. Nové lokomotivy nyní zahrnují kromě strojů se softwarovými balíčky zemí Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Nizozemska také Belgii. Vizuálně se lokomotivy liší především nově navrženými boky. Design se opět o něco více přibližuje vlastnímu sloganu "Alpinisté" a zobrazuje horolezce ve velkých výškách na pozadí působivých švýcarských hor. Vybrané provozní číslo Re 475 425 vzdává hold původní řadě strojů Re 425 za své nasazení na tratích, kterou nahradily nové lokomotivy Vectron.

Siemens Vectron (v ČR řada 383 dle označení UIC) je třída modulárních víceúčelových lokomotiv firmy Siemens Mobility vyráběných v německém Mnichově. Je zamýšlena jako nástupce úspěšné řady EuroSprinter. Sice byla původně ohlášena jako čistě elektrická, nicméně na veletrhu InnoTrans 2010 byla představena i verze se vznětovým motorem.

Kromě evropského trhu ji Siemens nabízel i do Spojených států amerických firmě Amtrak coby vhodnou lokomotivu pro Severovýchodní koridor. V této snaze uspěl a bylo objednáno 70 lokomotiv. Verze upravená pro americké železnice se nazývá Amtrak Cities Sprinter.

Lokomotivy mohou jezdit pod třemi napájecími soustavami 25 kV / 50 Hz, 15 kV / 16,7 Hz a 3 kV ss. Maximální rychlost je omezena na 160 km/h. První lokomotivu nové řady 383 dopravce převzal 2. června 2016.

Vectron je řada lokomotiv společnosti Siemens Mobility, která byla představena na veletrhu InnoTrans v roce 2010 ve čtyřech prototypových verzích: dieselové, vícesystémové a na střídavý i stejnosměrný elektrický pohon. Dieselová verze byla v roce 2018 nahrazena dvourežimovou lokomotivou, která je na elektrifikovaných úsecích trati poháněna elektřinou a na neelektrifikovaných úsecích může být přepnuta do dieselového režimu. Řada Vectron je rekonfigurovatelná a modulární, s uspořádáním kol Bo Bo a je zamýšlena jako nástupce rodiny lokomotiv EuroSprinter. V roce 2018 byla představena cenově dostupnější, základní verze s názvem Smartron.

Lokomotiva Vectron je navržena tak, aby ji bylo možné snadno rekonfigurovat do různých konfigurací specifických pro danou zemi nebo práci; rekonfiguraci na různé bezpečnostní systémy zjednodušují předpřipravené montážní body pro traťové vybavení, modulární skříně pro bezpečnostní vybavení v lokomotivní skříni a stůl strojvedoucího určený pro nejrůznější informační vybavení.

Lokomotivy jsou k dispozici také ve verzi se středním výkonem (5,2 MW nebo 7 000 k) pro regionální osobní a střední nákladní dopravu a ve verzi s vysokým výkonem (6,4 MW nebo 8 600 k). Verze pouze na stejnosměrný proud jsou k dispozici pouze ve středním výkonu. Standardní konstrukční rychlost je 160 km/h (99 mph), kterou lze zvýšit na 200 km/h (120 mph) po doplnění poloaktivních tlumičů výchylky zahrnujících mechanismus řízení podvozku a podvozku.

Hlavní skříň vozidla je samonosná, skládá se z pomocného rámu ze tří podélných prahových desek (středových a bočních), bočních stěn, příčných nosných prvků pro čepy podvozku a pro transformátor a koncových prahových desek. Střecha je třídílná a je odnímatelná, obě kabiny řidiče mají rovněž vyměnitelné čelo. Samostatným dílem je také sekce nárazníku, což umožňuje jeho výměnu v případě poškození při srážce.

V hlavním prostoru lokomotivy je umístěno elektrické zařízení s výjimkou hlavního transformátoru a baterií, které jsou umístěny pod rámem. Všechny elektrické komponenty jsou umístěny na předem určených místech po obou stranách centrální uličky spojující obě kabiny, přičemž každé montážní místo je vyhrazeno pro jeden typ zařízení.

Podvozky přenášejí tažnou sílu prostřednictvím centrálního čepu. Trakční motory jsou pružně podepřeny rámem podvozku a jsou spojeny s redukčními převodovkami namontovanými na dvojkolí pomocí vícenásobné kotoučové spojky. Volitelný je také systém pohonu s plným dutým hřídelem (skládaný kardan). Mechanické brzdění se provádí pomocí kotoučových brzd namontovaných na kolech. Používá se také elektrické rekuperační brzdění.

Lokomotivy mohou pracovat ve dvojité, vícenásobné a tlačné sestavě s dalšími lokomotivami Vectron, Eurosprinter a Eurorunner a také s některými dalšími lokomotivami vybavenými stejným vícenásobným pracovním zařízením. Konstrukce umožňuje také jednokabinovou verzi pro použití v trvalém dvojspřeží lokomotiv nebo pro použití s osobními vlaky se zaslepovacím modulem nahrazujícím jeden z konců kabiny.

V roce 2010 byla uvedena na trh verze s plně dieselovým pohonem. Konstrukce využívá motor MTU 16V 4000 84R o výkonu 2,4 MW (3 200 k).

Na veletrhu Innotrans 2012 byla představena konstrukce elektrické lokomotivy s dieselovým motorem o výkonu 180 kW pro posunovací provoz. V roce 2018 byla představena dvourežimová lokomotiva jako kombinace elektrické a dieselové lokomotivy. Nová lokomotiva má rozchod 1 435 mm a váží 90 tun. Lokomotiva je určena pro provoz na střídavý elektrický systém 15 kV a je vybavena systémem vlakového zabezpečovače PZB. Bez ohledu na provozní režim vyvíjí lokomotiva na věnci kol výkon 2 000 kW. Nádrž na naftu Vectron s pojme 2 500 litrů paliva. Maximální rychlost lokomotivy je 160 km/h.


PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz