Mercedes AMG GT 63 S MOPF 2022 Matt Grey 1/18 Die-Cast Vehicle

Mercedes AMG GT 63 S MOPF 2022 Matt Grey 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
Kód:DC64ITZ
Výrobce: Norev


Cena 6 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Mercedes GT 63 S AMG MOPF 2022 v šedém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Není to tak dávno, co byl Mercedes AMG GT 4-Door Coupe představen v roce 2018, ale vypadá to, že ve Stuttgartu se připravují na drobné aktualizace tohoto supersedanu. Kromě estetiky lze v nadcházejícím osvěžení čtyřdveřového kupé AMG GT očekávat některá vylepšení kabiny, která s největší pravděpodobností přijme nejnovější verzi informačně-zábavního systému Mercedesu a head-up displej. Na druhou stranu je pravděpodobné, že Mercedes nezajde tak daleko, aby přepracoval uspořádání. Vlajková loď a nejsilnější Mercedes-AMG všech dob je jakýmsi jádrem modelové řady „GT čtyřdveřové kupé“ – vizuální změny nižších verzí totiž věrně kopírují vrcholnou verzi, jmenovitě třeba design průduchů v předním nárazníku, tvar bočních prahů, nový design litých kol a optika zadních svítilen. AMG GT 63 S dosahuje výkonu 630 koní (470 kW) a točivého momentu 664 Nm. Zrychlení na stovku trvá 4,9 sekundy a maximálka je 270 km/h.

Mercedes se projevuje trochu jiným způsobem, než většina rychlých aut. Nezrychluje stylem, při kterém vás zarazí do sedačky vlna krouťáku vstříc další zatáčce. On prostě nabírá rychlost. Drtivě, nenuceně. A při tom do okolí křičí svou nadřazenost. Řev motoru je fenomenální, ale uvnitř si ho bohužel neužijete tak dobře, jako kolemjdoucí.

Mercedes-Benz C 63 AMG Coupé je hračka. A to je na něm právě to nejlepší! Tohle auto vzniklo pro to, aby vám způsobovalo radost a aby vás bavilo s ním jezdit, ne aby vyhrávalo srovnávací testy proti stopkám, kalkulačce a pravítku. Osmiválec 6,2 l je famózní v jakémkoli podání, i když mě by se víc líbil třeba v sedanu nebo kombíku, kam se svým charakterem a dlouhým zpřevodováním sedmirychlostního automatu hodí asi nejvíc. Pod kapotou malého kupé je to ale naprostá šílenost, která je ve vší své nesmyslnosti vlastně naprosto v pořádku.

Když se podíváte do tabulky technických údajů, skoro se až chce zatajit dech. Malé kupé, které se obvykle provozuje se čtyřválcem (a bohatě mu to stačí), dostalo jeden z největších osmiválců montovaných do evropského auta. Má výkon 457 koní, točivý moment 600 Nm, automatickou převodovku a stovku umí za 4,5 sekundy.

Od obyčejného céčka liší jen poněkud tvrdším podvozkem (i když ne nepoddajným), hlasitějším hučením širokých pneumatik a těžším řízením. Mercedes-Benz představil kupé C 63 AMG už na začátku roku 2011 a i přes tlak na emise nebyl jeho atmosférický osmiválec 6,2 litru nahrazen moderní jednotkou s přeplňováním o objemu 5,5 litru. Za tu odvahu, že si ještě automobilka vůbec dovolí vecpat takto nesmyslný motor pod kapotu relativně malého auta, lze chovat k Mercedesu velký respekt.

Velký osmiválec má z nízkých otáček tak nečekanou sílu, která na úzké silnici působí úplně jinak než na široké tříproudé dálnici. A už vím, proč C 63 AMG nepůsobí o tolik rychleji než třeba M3 – má mnohem delší zpřevodování, takže trojka je tu dlouhá spíše jako čtyřka. Osmiválec se točí jen někam k necelým 7000 ot./min., ale to nejlepší ze sebe odevzdává pod touto hranicí. A je celkem jedno, jestli se ručička otáčkoměru zrovna převaluje někde u dvojky, nebo nahoře u šestky – všude je zrychlení drtivé.

Čtveřice výfuků dává okolí tušit, s čím mají tu čest. A když spustí svou osmiválcovou symfonii, ví o tom půlka města.

Brzdy jsou naštěstí adekvátní tak velkému motoru a C 63 AMG Coupé s naprostou samozřejmostí zase ukrajuje rychlost po velkých kusech. Baví mě ale hlavně odezva pedálu, který se dá dobře a čitelně dávkovat, takže můžu přesně trefit tu rychlost, kterou potřebuji. Následuje ostřejší levá zatáčka, do které se musí auto nejprve trochu přemluvit, ale stačí před apexem jemně začít posílat výkon dozadu a přední nápravě se uleví. Mírně nedotáčivý charakter se změní v neutrální a jakmile míjím apex, povoluji řízení a přidávám. Výkon jde okamžitě dozadu, volant začne lehce tahat proti pohybu a auto má hned chuť se začít mírně přetáčet. Nijak výhružně a nebezpečně, ale jen tak mimochodem, abyste nezapomněli, jak moc velký a silný motor ho pohání.

A takhle vlastně můžete jet celou cestu po okresce – necháte zařazenou trojku, která pobere úplně všechno, a C 63 AMG Coupé si budete naprosto lehce přehazovat z jedné zatáčky do druhé. Čím více toho mám za sebou, tím více si také troufám. Na plyn šlapu dříve a s větší horlivostí a Mercedes se tomu nebrání. Naopak působí, že ho to náramně baví.V každé zatáčce by C 63 AMG pohazoval zadkem, jako když malý pejsek radostně vrtí ocáskem. Přetáčivost se dostavuje na požádání a vlastně jediné, co mi bránilo v takovém dovádění, byla absence náhradní sady pneumatik.

Jakkoli je ale kupé C 63 AMG v zatáčkách jednoduše brilantní, zejména díky skvělému řízení a podvozku, který okamžitě reaguje na vaše povely, bavit vás bude ještě jedna věc – zvuk osmiválce. Motor burácí jako stíhačka z druhé světové války a s tímhle autem prostě musíte udělat jednu věc. Jet do tunelu, stáhnout všechna okénka, na konci zpomalit a pak jen dupnout na plyn. Jestli tím nezpůsobíte zemětřesení, tak jste na plyn šlapali málo.Při klidné jízdě o motoru skoro nevíte, ale každá větší akcelerace okamžitě přivolá hromobití, které je ještě doprovázeno prskáním do výfuku při přeřazení a pobubláváním s občasným ustřelením při zavřeném plynu, což zní asi podobně jako trávicí ústrojí přežraného tyrannosaura.Mercedes občas vypadá, jako by se jednalo o překapotované americké auto – je to takový hot-rod, evropský muscle-car.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz