Model auta pro sběratele Koenigsegg Agera RS v červemém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Rekord stanovený v roce 2017 s Agerou RS s výkonem 1 500 koní v disciplíně 0-400-0 km/h, tj. zrychlení ze stání na 400 km/h a okamžitě opětovné zastavení, byl za těžko uvěřitelných 33,29 sekund.

V roce 2019 tak Regera, novější hypersport s hybridním pohonným ústrojím, které disponuje výkonem 1 600 koní díky twin-turbo 5,0 V8 kombinovanému se třemi elektromotory vyzvala svého soukmenovce k dalšímu boji.

Auto postavili na kraj dvoukilometrové runwaye (prodlouženou o 300 m pojížděcí plochy) bývalé vojenské základny Råda ve Švédsku, za volant posadili továrního testovacího jezdce Sonnyho Perssona…

Regera tuto náročnou disciplínu zvládla za fantastických 31,49 sekundy, tedy o 1,8 sekundy rychleji než předchozí Agera RS. Regera za to vděčí hlavně lepší akceleraci (0-400 km/h za 22,87 sekundy místo 24 sekund Agery) dané vyšším výkonem a absencí převodovky. Regera podle slov Koenigseggu vystřelí na svou maximálku, jako by nebyl žádný zítřek – nejvyšší rychlost Regery je totiž 403 km/h, na víc už nestačí ten unikátní přímý převod. Regera ale vylepšila i brzdný výkon Agery – místo 9,29 s (na 499,3 metrech) zastavila za 8,62 s a potřebovala k tomu jen 435,26 metru. Celkem tedy na svůj pokus potřebovala 2 048 metrů. Uf, to bylo docela těsné! Vše díky geniálnímu konstruktéru Christianu von Koenigsegg a pilotu Sonny Perssonovi.

Na absolutní rychlostní rekord se však dere další soukmenovec - silniční střela jménem Jesko.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz