Elektro-dieslová lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - S1591020 Sudexpress Captrain Deutschland GmbH #159 102-4 HO ITL SNCF White Yellow Themed Scheme Class 159 Stadler Euro 6000 EURODUAL (Diesel-) Multi- Electric Locomotive DCC & Sound, epocha VI.

■ Elektro-dieslová vícesystémová lokomotiva třídy 159 Stadler Euro 6000 EURODUAL německé společnosti ITL Eisenbahngesellschaft mbH (ITL) a Captrain Deutschland GmbH, obě ve vlastnictví SNCF, pro vnitrostátní a mezinárodní nákladní provoz. ■ Digitalizovaný model s digitálním dekodérem DCC ESU LokPilot 5 - 21-pin interface (NEM 660) a ozvučený zvukovým dekodérem LokUlPU LokTi (ESU LokSound V5.0 21MTC) s rozsáhlými zvukovými funkcemi. ■ Elektronika a LokSound navržený společností ESU electronic solutions ulm GmbH & Co. KG ■ Instalované duální reproduktory "sugar cube" 11x15 mm. ■ Precizně zhotovený model z litého odlitku podle originálu včetně mnoha fotoleptaných kovových dílů, např. větrací mřížky, volně stojících rukojetí z kovu apod. ■ Kovový podvozek a karoserie z vysoce kvalitního vstřikovaného plastu. ■ Detailní reprodukce interiéru kabiny. ■ Detailní, samostatně oddělené stěrače oken. ■ Motorizované detailní pantografy v DCC režimu (k dispozici upgrade). ■ Vysoce kvalitní a detailní potisk od firmy Trispel rail-de-sign. ■ Funkční pružinové nárazníky. ■ Má 5-pólový motor AC/DC se 2 setrvačníky, který poskytuje dobré provozní vlastnosti. Tažnou sílu lokomotivy, která je poháněna přes všech šest náprav, zvyšují dvě bandážovaná kola, které jsou umístěny na vnitřních pojezdových nápravách obou podvozků ve vzájemném šikmém uspořádání. ■ Motorizované (digitálně ovládané) střešní chladicí ventilátory a pantografy v DCC režimu. ■ Tři čelní bílé a dva koncové červené LED světlomety se mění podle směru jízdy, která lze přepínat digitálně a jednotlivě. ■ V digitálním provozu s přepínatelnými dálkovými světly a individuálně přepínatelnými čelními nebo koncovými světlomety, digitálně přepínatelné osvětlení kabiny (DCC) podle směru jízdy. ■ Elektrické rozhraní pro trakční vozy s 21-kolíkovým konektorem. ■ Délka přes nárazníky 266 mm.

Společnost ITL byla založena v roce 1998 jako rodinný podnik pod názvem "Import, Transport, Logistik (Import, doprava, logistika)". V dubnu 2008 odkoupila 75 % akcií společnosti společnost SNCF. Od 1. prosince 2010 patří ITL zcela společnosti SNCF Geodis, divizi dopravy a logistiky francouzských státních drah. Mezitím je akcionářem ITL společnost Captrain Deutschland (rovněž součást SNCF). Do 31. prosince 2010 společnost řídili Wilfried Schumacher a Uwe Wegat. Dne 1. ledna 2011 Uwe Wegat ze společnosti odešel a jeho nástupcem se stal Michael Meinhardt. Po úplném převzetí společnosti ITL skupinou SNCF nahradil Wilfrieda Schumachera ve funkci generálního ředitele s účinností od 1. dubna 2013 Jérôme Méline.

Dceřinými společnostmi ITL jsou:

■ ITL Cargo GmbH, Drážďany. ■ Captrain Polska Sp.z o.o., Vratislav (založena v roce 2007 jako ITL Polska Sp. z o.o.). ■ ITL-Železniční společnost Praha s.r.o., Praha (založena v roce 2001). ■ DBV-ITL s.r.o., Kolín (založena v roce 1999; od roku 2005 má 50 % podíl ITL).

Na veletrhu Innotrans 2012 oznámila společnost Vossloh vedení řady lokomotiv s duálním režimem, která zahrnovala lokomotivu DM30 založenou na lokomotivě Vossloh DE 18 a lokomotivy EuroDual odvozené z dieselových lokomotiv Euro 4000 a EuroLight. Konkrétně lokomotivy EuroDual sdílejí s řadou Eurolight většinu konstrukce, včetně prvků, jako je skříň, brzdové systémy, podvozky, trakční zařízení a software. Původní návrhy společností Vossloh se týkaly lokomotivy Co Co s elektrickým výkonem 5 MW a dieselovým výkonem 0,7 MW2,8 MW, s nápravovým zatížením od 17 t22,5 t. V případě lokomotivy EuroDual se jednalo o lokomotivu s výkonem 0,7 MW2,8 MW. Objednávky ze Spojeného království GB a Jihoafrické republiky JAR se týkaly lokomotiv s uspořádáním kol Bo-Bo. Na veletrhu Innotrans 2018 představila společnost Stadler nový Eurodual; první dvě verze jsou uváděny na trh jako UKDual a PrasaDual, zatímco třetí varianta EuroDual měla uspořádání kol Co-Co.

Oproti historickým dvourežimovým lokomotivám s nízkovýkonnou dieselovou pohonnou jednotkou určenou pouze pro provoz na "poslední míli" s omezenou akcelerací, rychlostí a dojezdem byla řada Euro Dual navržena jako plně schopná lokomotiva buď v dieselovém, nebo elektrickém režimu. Byla navržena pro rutinní manipulaci s těžkými nákladními vlakovými soupravami jako dvourežimová náhrada za úspěšnou lokomotivu Euro 4000, jejíž výroba bude brzy ukončena pro nesplněné evropské emisní normy Stage IIIA. Euro Dual je vhodný jak pro osobní, tak pro nákladní dopravu a je schopen provozu rychlostí až 160 km/h. Trh s duálními stroji vzrůstá ve srovnání s konvenčními dieselovými lokomotivami s jedním režimem.

Euro Dual byl od počátku navržen jako vysoce modulární platforma, která umožňuje nabízet zákazníkům různé konfigurace s různými rozměry a napěťovými systémy. V souladu s tím může být vybaven vznětovými motory různých výkonů, které jsou určeny požadavky každého konkrétního zákazníka. Díky této modulárnosti stačí pro mnoho prvků, jako je například karoserie, jen malé úpravy. Některé verze řady Euro Dual jsou navíc třírežimové, které mohou být poháněny buď horní elektrifikací, dieselovým motorem, nebo soustavou baterií. Při vybavení bateriovou jednotkou lze zvýšit rozjezdový výkon lokomotivy nad běžné limity, což umožňuje rychlejší akceleraci vlaků díky zvýšení rozjezdové tažné síly dieselového motoru na přibližně 500 kN. Další výhodou takové konfigurace je možnost rekuperace energie prostřednictvím rekuperačního brzdění, což zvyšuje provozní účinnost.

Stadler Euro Dual (do roku 2015 známý jako Vossloh Euro Dual) je řada lokomotiv Stadler Rail Valencia s duálním pohonem a elektrickým pohonem. Na rozdíl od tradičních lokomotiv s duálním režimem, vybavených relativně málo výkonnými dieselovými motory pouze pro dojezd na "poslední míli", jsou vozidla obvykle vybavena pohonnými jednotkami srovnatelnými spíše s výkonem hlavních dieselových lokomotiv.

Řadu Euro Dual uvedla společnost Vossloh na trh v průběhu roku 2012, značně velkou část své konstrukce sdílí s rodinou lokomotiv Euro Light s jedním pohonem. Jelikož je možné ji přizpůsobit požadavkům zákazníků, lze na tento typ namontovat různě velké pohonné jednotky; lze ji také nakonfigurovat jako třírežimové vozidlo prostřednictvím instalace bateriového bloku. K dnešnímu dni existují tři různé verze Euro Dual, které se setkaly s použitím u zákazníků: UKDual pro Spojené království, PrasaDual pro Jižní Afriku a neznačková řada pro Německo. Do konce roku 2019 bylo zkonstruováno celkem 30 lokomotiv, přičemž bylo objednáno celkem asi 74 Euro Dualů.

Stadler Euro Dual Výrobce - Vossloh España (2012-2015), Stadler Rail (2016-). Třída Uicc: Co Co, Bo Bo *†. Průměr kol: 1067 mm. Zatížení na nápravu: 19t/21t. Pohotovostní hmotnost: 114 t/ 126 t. Palivový uzávěr: 2500l/5000l. Napájecí soustava: 15kV 16,7Hz, (nebo 25kV 50Hz, nebo 1,5kV DC, nebo 3kV DC) 25kV 50Hz * /3kV DC †. Způsob sběru: Pantograf. Hlavní motor: CAT 8 až 16 válců, 1800 otáček za minutu. Převodovka: elektrická typu AC/AC, ABB. Maximální rychlost: 160 km/h - 100 km/h - 140km/h †. Výstupní výkon: Výkon: 7 MW (elektrický), 1-2,8 MW (dieselový) 4MW elektrický, 0,7MW dieselový*. 2,8 MW diesel †. Tažná síla: více než 475 kN při rozjezdu 317kN*. Ohřev vlaku: 500kW*. Vlakové brzdy: kotoučové, elektropneumatické, dynamická (regenerativní*).

Poznámky: = standardní provedení * lokomotivy ve Spojeném království † lokomotivy PrasaPLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz