Arizona & California Railroad ARZC #2001 HO Green Yellow Cream Stripes Class EMD GP20 Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive DC DCC & Sound Paragon4

Arizona & California Railroad ARZC #2001 HO Green Yellow Cream Stripes Class EMD GP20 Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive DC DCC & Sound Paragon4
Novinka

v prodeji od 30.11.2022
Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:NBTWZ
Výrobce: Broadway Limited Imports


Cena 14 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve špičkové kvalitě - 7450 BLI Arizona & California Railroad ARZC #2001 HO Green Yellow Cream Stripes Class EMD GP20 Road-Switcher Diesel-Electric Locomotive DC DCC & Sound Paragon4.

Železniční společnost Arizona & California Railroad AZCR provozovala trať o délce 297 mil mezi Phoenixem a Cadizem v Kalifornii s odbočkou do Blythe, USA. 6. listopadu 2001 ji koupila společnost RailAmerica.

Stroj #2001 GP20 vyrobila společnost Electro-Motive EMD v červenci 1960, v.č. 26045, FN 5624-1, jako lokomotivu společnosti Union Pacific UP #700. V roce 1963 byla přečíslována na #470 a později v říjnu 1977 byla prodána společnosti Precision National Corp. V roce 1979 byla přestavěna v Paducah pro společnost South East Coal Co. jako #2001. 30. března 1991 byla prodána společnosti National Ry Equipment Co a v květnu 1991 jako #2001 společnosti ARZC. V roce 1997 byla vyřazena jako NREX #2001 a v roce 2001 prodána firmě Penny-Newman Grain Co #2001.

■ Nejdetailnější a technicky nejpokročilejší dieselová lokomotiva GP20, jakou kdy firma BLI vyrobila, která je jistě zdrojem pýchy pro výrobce i pro každého provozovatele modelové železnice. ■ Zvukový a řídicí systém Paragon 4 se systémem ROLLING THUNDER, tj. revoluční řízení zvuku, chodu motoru a světel integrovaným dekodérem DCC. Paragon4 a Rolling ThunderTM překonává výkonem, funkcemi a použitelností ostatní konkurenci. ■ Integrovaný dvourežimový dekodér pro řízení motoru pomocí zpětného elektromagnetického pole pro vynikající regulaci chodu modelu při nízkých rychlostech v analogovém i DCC režimu. ■ Mechanismus v režimu Switcher pro přesný pohon navržený pro tažení těžkých nákladů a pro plynulý chod při nízkých rychlostech (díky zvýšené kapacitě vestavěného kondenzátoru ). ■ Pětipólový motor s našikmo vinutým rotorem. ■ Lze zaznamenávat provoz DCC pro automatické přehrávání. ■ Pohon na všech nápravách. ■ Tělo modelu z kompozitu ABS a podvozek z tlakově litého odlitku. ■ Velmi přesné lakování a nápisy lokomotivy podle originálního schématu. ■ Mnoho samostatných detailů, jako jsou zábradlí, kovové schůdky, ventilátory, sluneční clony, antény a další! ■ Figurka mašinfíry. ■ Funkce světlometů v režimu Pro Lighting typické pro danou železniční společnost. ■ Charakteristické zvuky pro stroj EMD GP20. ■ Kovová spřáhla kompatibilní s typem Kadee (2). ■ Určeno pro provoz na kolejích s kódem 70, 83 a 100. ■ Minimální provozní poloměr: 46 cm (18 palců). ■ Čelní světlomet se štítem a anténa Sinclair na plošině. ■ Prime Strato-Lite a klimatizace na střeše kabiny. ■ Odstranné stupačky v přední a zadní časti, zaslepené zadní číselné tabule. ■ Malé zpětné zrcátko na bocích kabiny. ■ Otevřené chladiče horních ventilátorů. ■ Zešikmělé boční rámy ložisek náprav. ■ Samostatně ovládané čelní světlomety, zadní světlo, obrysová světla a světla na číselné tabuli.

■ Paragon4 s Rolling ThunderTM navazuje na špičkové funkce svého předchůdce Paragon3 a přidává následující velmi žádané funkce:

■ Pro měřítko HO jsou v dekodéru zabudované kondenzátory BLI GoPack! pro nepřerušenost napájení. Stačí na to, aby poskytly několik sekund času na projetí mrtvých míst na trati, ale na rozdíl od podobných externích produktů lze kondenzátory ovládat pomocí softwaru. Například při použití blokového řízení lze nastavit CV12 na 1, aby se model zastavil po 1 sekundě, nebo ho úplně vypnout nastavením CV12 na 0. Kondenzátory jsou také automaticky vypnuty na programové koleji, takže nezasahují do zpětného čtení CV. Díky tomu je Paragon4 plně kompatibilní s většinou systémů na trhu, včetně Digitrax, NCE, MRC a Decoder Pro.

Zvukový a řídicí systém Paragon 4 :

■ Pracuje v režimu DC a DCC s vylepšenou regulací rychlosti DC (pro DC Sound v analogu použijte DCMaster). ■ Vestavěný kondenzátor GoPack! pro provoz po nerovné trati. ■ Kondenzátor GoPack! je automaticky vypnut na programované koleji pro plnou kompatibilitu s dekodérem JMRI Pro. ■ Režim osvětlení Pro Lighting nabízí individuální ovládání všech světel na modelu. ■ Režim Switcher pro přesné ovládání chodu modelu při nízkých rychlostech. ■ Režim Record & Play - nahrává a přehrává zvuky a aktivity na kolejšti jednorázově nebo opakovaně pro automatický provoz. ■ Zvuk s vysokým rozlišením. ■ Zvuk píšťalky s volitelnou délkou a zabarvením pískotu. ■ Výběr ze 3 volitelných zvuků klaksonů ■ Zvuk vzdechové píšťaly nebo parní houkačky podle typu lokomotivy - obě lze snadno přehrávat jak hlavní. ■ Nastavitelný interval zvuku zvonu pro rychlejší nebo pomalejší zvonění. ■ Četné uživatelsky nastavitelné funkce pomocí dostupných tlačítek. ■ Vícero realistických hovorů posádky lokomotivy. ■ Automatická signalizace železničního přejezdu. ■ Automatické návěstidlo pro jízdu vpřed / vzad - po aktivaci dojde k zastavení a ozve se tón. Při rozjezdu se ozve tón dvakrát. Při jízdě vzad tón zazní třikrát. ■ Intenzita zvuku v režimu Prime Mover se mění v závislosti na zatížení lokomotivy. ■ Individuálně nastavitelná hlasitost zvuku pro každý zvuový efekt. ■ Tlačítko EZ Reset pro rychlý návrat k výchozímu nastavení z výroby.

Tyto inovace umožní modelářům strávit méně času řešením drobných, nepříjemných problémů s kolejištěm a věnovat více času samotnému provozu jejich železniční říše. Šťastnou cestu na modelové železnici!

V listopadu 1959 představila společnost EMD první z diesel-elektrických lokomotiv druhé generace, přeplňovaný model GP20, což je čtyřnápravový posunovací stroj s přeplňovaným motorem 567D2 o výkonu 2000 koní. Mezi dva výrazné znaky původních GP20 pqtří dynamické brzdy a nízká, krátká kapota, která se zužuje směrem od přední části kabiny. Od listopadu 1959 do dubna 1962 vyrobila společnost EMD celkem 260 těchto lokomotiv, které byly původně prodány osmi americkým železničním společnostem. Stroje GP20 se dostaly na mnoho amerických železnic a několik z jich dodnes jezdí v USA na krátkých vedlejších tratích.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz