Model auta pro sběratele Cadillac President Limousine The Beast by Motorhelix v černém laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Prezidentský státní vůz Spojených států (přezdívaný "Bestie" the Beast,"Cadillac One", "First Car") s kódovým označením "Stagecoach" je oficiální státní vůz prezidenta Spojených států.

Prezidenti Spojených států si automobilovou techniku osvojili na počátku 20. století, kdy prezident William Howard Taft zakoupil čtyři automobily a stáje Bílého domu přestavěl na garáž. Prezidenti jezdili ve skladových, neupravených vozech až do doby, kdy administrativa prezidenta Franklina D. Roosevelta zakoupila Sunshine Special, první prezidentský státní vůz vyrobený podle standardů Tajné služby Spojených států United States Secret Service. Až do atentátu na Johna F. Kennedyho prezidentské státní vozy často umožňovaly prezidentovi jezdit nezakrytý a vystavený veřejnosti. Atentát zahájil postupné zavádění stále více pancéřovaných a utěsněných vozů. Státní vůz z let 2009-2018 měl neprůstřelné sklo o tloušťce pět palců (13 cm) a byl hermeticky uzavřen vlastním systémem ochrany životního prostředí. Současný model prezidentského státního vozu je unikátní Cadillac, který měl premiéru 24. září 2018.

Vyřazené prezidentské státní vozy jsou za asistence tajné služby demontovány a zničeny, aby se o jejich tajemství nedozvěděly vnější subjekty. Prezidentské kolony z konce 20. a 21. století se skládaly z 24-45 dalších vozidel včetně vozidel pro ochranku, zdravotnictví, tisk a úklid trasy a dalších.

V roce 2014 získala společnost General Motors (GM) tři zakázky na novou státní limuzínu v ceně 1-1,5 milionu USD. Podle utajeného prototypu zahaleného do monochromatické vícestupňové kamufláže šlo patrně o Cadillac CT6. Současný model, kterému se stále přezdívá "Bestie" od doby modelu z let 2001-2009), debutoval 24. září 2018 při prezidentské cestě do New Yorku s aktuálnějšími designovými prvky Cadillacu ve verzi sedan Escalade o hmotností mezi 6 800-9 100 kg. Limuzína má evokovat estetiku modelu Cadillac XT6. Jiní uvádí platformu GMC TopKick o váze až 15 000 kg se světlomety z Cadillacu Escalade a mřížkou chladiče symbolizující koncepční vůz Cadillac Escala. Kromě obranných opatření určených k ochraně prezidenta má tento státní vůz také zásoby krve prezidentova typu pro případy lékařské nouze. Vůz je hermeticky uzavřen proti útokům tekutinami a jako obranná opatření proti útočníkům je vybaven pneumatikami run-flat, zařízením pro noční vidění, kouřovou clonou a olejovými skvrnami. NBC uvedla, že vůz je vybaven pancířem z hliníku, keramiky a oceli; vnější stěny mají tloušťku osm palců (200 mm), okna jsou vícevrstvá a silná pět palců (130 mm) a každé dveře - údajně váží tolik jako ty v Boeingu 757 - mohou elektrifikovat své kliky, aby zabránily vniknutí.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz