Ken Masters Street Fighter 1 : 12 Action Figure

Ken Masters Street Fighter 1 : 12 Action Figure
v prodeji od 01.07.2017
Skladem: na dotaz
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:BBP03016
Výrobce: Bif Bang Pow!


Cena 3 784,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).Soška zápasníka Kena vytvořená podle předlohy figurální řady the popular combat video game - Street Fighter V series vycházející z grafického návrhu 1:12 scale action figure line je vysoká cca 18 cm s detailním zpracováním.

Storm Collectibles is honoured to work with Capcom to produce a series of the world most popular combat video game - Street Fighter, for high quality 1:12 scale action figure. Our third character for Street Fighter V series is Ken Masters.

Street Fighter V has created a brand new look for Ken - his hair has tied back, the half-off red karate gi is topped with a black v neck training shirt, his feet wears black ankle wraps and also his new play style - these new designs are the first time appeared in Ken from all previous Street Fighter series.

The figure is 18 cm tall with over 30 points of joint that able to pose Ken iconic and special moves.

The figure also include:

- 3 x Exchangeable Facial Expression Faces - 3 x Exchangeable Hair Style - 2 x Shoryuken Fire Effect - 2 x Tatsumaki Senpukyaku Fire Effect - 4 x Pairs of Exchangeable Palms - 1 x Stand with Street Fighter V Logo

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz