British Columbia Railway BC Rail CBOL #6001 Red Blue White Stripes Scheme Class GMD GF6C Freight Eletric Locomotive DCC & Sound

British Columbia Railway BC Rail CBOL #6001 Red Blue White Stripes Scheme Class GMD GF6C Freight Eletric Locomotive DCC & Sound
Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:LW9362
Výrobce: Unspecified


Cena 9 983,00 Kč s 21% DPH

kusů

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - AC-1004-1 OMI British Columbia Railway BC Rail CBOL #6001 Red Blue White Stripes Scheme Class GMD GF6C Freight Eletric Locomotive DCC & Sound.

■ Elektrická lokomotiva řady GMD/GE GF6C kanadské železniční společnosti British Columbia Raiway BC Rail CBOL. ■ Model obsahuje digitální dekodér DCC se zvukovými funkcemi LokSound Select. ■ Účinný motor s mosaznými setrvačníky pro plynulý chodu motoru při nízkých rychlostech v analogovém i DCC režimu. ■ Propracovaný model s detaily typickými pro danou železnici a dané období. ■ Tělo modelu z plastu a podvozek z tlakově litého odlitku. ■ Detailní lakování a nápisy lokomotivy podle originálního schématu. ■ Detailní reprodukce hadic, stěračů, zábradlí, zvedacích týčí, palivových nádrží. ■ Přední a zadní světlomety se mění podle sněru jízdy, osvětlné číselné tabule. ■ Niklová stříbrná kola s přírubami RP25. ■ Kovová kloubová spřáhla. ■ Určeno pro provoz na kolejích s kódem 70, 83 a 100. ■ Minimální provozní poloměr: 46 cm (18 palců).

Stroj GF6C byla nákladní elektrická lokomotiva vyrobená společností General Motors Diesel ve spolupráci se švédskou společností ASEA. Sedm těchto lokomotiv bylo vyrobeno v letech 1983 a 1984 pro použití na elektrifikovaném úseku Tumbler Ridge společnosti BC Rail.

Podobně jako zkušební lokomotiva GM6C společnosti EMD používala lokomotiva GF6C rám a pojezdové ústrojí shodné s populární diesel-elektrickou lokomotivou SD40-2 společnosti EMD, ale měla širokou kabinu a vozovou skříň podobnou lokomotivě SD40-2F společnosti GMD.

Společnost BC Rail zvolila elektrifikaci pro Tumbler Subdivision, protože trať měla dlouhé nevětrané tunely a také prudké stoupání a ostré oblouky. Trať obsluhovala uhelné doly Quintette a Bull-Moose a dopravovala uhlí z těchto dolů na přestupní stanici s CN, odkud se uhlí dopravovalo dieselovým pohonem do Prince Rupertu, kde se nakládalo na lodě pro přepravu uhlí z hlubinného moře. Kombinace klesajícího trhu s uhlím a nedostatku uhlí vytěženého v dole Quintette vedla k odstavení elektrického systému kvůli nízkému provozu a vysokým nákladům na údržbu. Poté, co 1. října 2000 opustil poslední elektricky tažený vlak překladiště Teck (důl Bull-moose), přešel systém na vlaky tažené naftou. V pozdějších letech provozu byly jednotky GF6C vyřazeny z provozu kvůli vysokému počtu poruch trakčních motorů během provozu. Není známo, jaký byl jejich jmenovitý výkon po této úpravě, nicméně u naložených vlaků vyjíždějících z východní strany pododdělení se obvykle používaly 3 vedoucí jednotky a 3 pomocné jednotky na vlak. Dříve měl každý naložený vlak obvykle 2 vedoucí jednotky a 2 pomocné jednotky. Pomocné jednotky byly od vlaku odříznuty po dosažení vrcholu.

V roce 2004 zakoupila rodina Royových lokomotivu 6001 a věnovala ji Železničnímu a lesnickému muzeu Prince George v Prince George; zbývajících šest lokomotiv bylo sešrotováno. Lokomotiva 6001 je v současné době zachovalá a v pozoruhodném stavu a podle kurátora muzea a správce parku je stále provozuschopná, pokud jí bude dodáno 50 kV elektrické energie.

Výrobce - General Motors Diesel. Sériová čísla A4340-A4346. Model GF6C. Datum výroby - 1983-1984. Celkem vyrobeno - 7 ks. Konfigurace: UIC Co Co. Rozměr 4 ft 8+1⁄2 in (1 435 mm). Podvozky EMD HTC. Průměr kol 42 palců (1 067 mm). Délka 20,98 m (68 stop a 10 palců). Hmotnost lokomotivy 396 000 lb (180 000 kg). Elektrická soustava - 50 kV AC trakční vedení. Sběrač(e) proudu Pantograf. Trakční motory 6 × EMD E88X. Výkon 6 000 hp (4,47 MW). Provozovatelé BC Rail (BCOL). Čísla BCOL 6001-6007. Britská Kolumbie, Kanada

BC Rail (BCOL, BCIT) je železniční společnost v kanadské provincii Britská Kolumbie. Byla založena jako soukromá společnost v roce 1912 jako Pacific Great Eastern Railway (PGE) a v roce 1918 ji získala vláda provincie. V roce 1972 byla přejmenována na British Columbia Railway a v roce 1984 přijala svůj současný název BC Rail.

Až do roku 2004 fungovala jako třetí největší železnice v Kanadě a zajišťovala nákladní, osobní a výletní železniční dopravu po celé Britské Kolumbii na 2 320 km hlavních tratí. Do roku 2004 byla označena jako železnice II. třídy a dodnes zůstává korunní společností. Provozovala také služby společnosti Royal Hudson a soukromý vlak premiéra. V roce 2004 byl nákladní provoz (včetně rozsáhlého množství pozemků, budov a veškerého vozového parku) společnosti BC Rail pronajat společnosti Canadian National Railway (CN) na počáteční období 60 let, s výjimkou vlečky Deltaport, za cenu 550 milionů dolarů. Společnost BC Rail zůstává dodnes fungující korunní společností. Ponechává si vlastnictví celého železničního spodku táhnoucího se od Prince George do Severního Vancouveru, jakož i vlastnictví dalších aktiv pronajatých CN. Společnost BC Rail si ponechává významné investice do nemovitostí v celé BC a 40 km (25 mil) dlouhý úsek trati z Roberts Bank Superport v Deltě do Langley.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz