Rolls-Royce Mansory RR Phantom VIII Gloss Black Silver Top 1/18 Die-Cast Vehicle

Rolls-Royce Mansory RR Phantom VIII Gloss Black Silver Top 1/18 Die-Cast Vehicle
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem: na dotaz
Kategorie:AUTÍČKA PRO SBĚRATELE - MODELY 1/18 a další
AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
Kód:AQ52330
Výrobce: Unspecified


Cena 34 993,00 Kč s 21% DPH

Model auta pro sběratele Rolls Royce RR Mansory Phantom VIII by VMB vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Rolls-Royce Phantom je luxusní plnokrevný sedan vyráběný společností Rolls-Royce Motor Cars. Jedná se o osmou a aktuální generaci modelu Rolls-Royce Phantom, která debutovala v roce 2017, a druhou generaci uvedenou na trh společností Rolls-Royce za jejího vlastnictví firmou BMW. Je nabízen ve dvou délkách rozvoru. Jedná se o současný vlajkový model vyráběný společností Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce Phantom VIII jako následník modelu Rolls-Royce Phantom VII, prvního čtyřdveřovového luxusního sedanu a vlajkového modelu Rolls-Royce Motor Cars (pod BMW), je nejdražším vyráběným sedanem značky Rolls Royce, stejně jako jeho předchůdce v tomto současném období, a je nabízen ve dvou délkách rozvoru stejně jako Phantom VII, u něhož se hlavním rozdílem stává prostornost prostoru pro cestující vzadu. Mansory Phantom VII je vůz upravený německou firmou Mansory.

Phantom byl představen v přímém přenosu 27. července 2017 a na speciální výstavě Rolls-Royce v Londýně. Akce nazvaná "Velkých osm Phantomů" se konala v aukčním domě Bonhams v Mayfair. Na výstavě byl shromážděn pozoruhodný Phantom z každé generace, od Phantomu I Freda Astaira až po pozdější modely, kterými jezdila královská rodina nebo které proslavily slavné osobnosti, včetně romského cikánského vozu Phantom V, pomalovaného ve stylu Johna Lennona.

Stejně jako jeho předchůdce má Phantom VIII krátký přední převis a vzpřímenou příď, dlouhou kapotu a dozadu posunutý prostor pro cestující, stejně jako dlouhý rozvor a splývavou záď.[11] Používá také zadní otevírací "kočárové dveře". Poprvé na modelu Phantom je charakteristická mřížka chladiče Rolls-Royce "Parthenon" integrována do okolní karoserie.

Phantom používá hliníkový podvozek Spaceframe, který je verzí modulární platformy "Architecture of Luxury" společnosti Rolls-Royce. Phantom je prvním vozem založeným na této nové platformě, kterou používá také SUV Cullinan a kterou budou používat i další budoucí modely Rolls-Royce. Phantom je vybaven samonivelačními vzduchovými pružinami a elektronicky řízenými tlumiči vpředu i vzadu. Používá přední nápravu s dvojitými vahadly a zadní nápravu s pětiprvkovým zavěšením a je vybaven také aktivními protiprokluzovými tyčemi.

Systém odpružení je propojen se stereokamerou umístěnou za čelním sklem, která snímá vozovku před vozem a předem nastavuje poměry pružin a tlumičů a protiprokluzové tyče tak, aby se zlepšila kvalita jízdy. Systém, který Rolls-Royce nazval "Flagbearer", pracuje při rychlostech do 100 km/h.

Phantom je prvním vozem Rolls-Royce vybaveným řízením všech kol. Systém natáčí zadní kola proti předním kolům maximálně o 3° při rychlostech nižších než 60 km/h (37 mph), aby se zlepšila manévrovatelnost. V rychlostech mezi 60 a 80 km/h (37 a 50 mph) se zadní kola neřídí vůbec. Při rychlostech nad 80 km/h se zadní kola natáčejí ve stejném směru jako přední kola maximálně o 1°, aby se zvýšila stabilita při vysokých rychlostech.

Phantom používá pneumatiky "Silent-Seal", které Rolls-Royce vyvinul společně se společností Continental. Ty využívají vrstvu pěny uvnitř pneumatiky, která snižuje hluk v dutině pneumatiky a snižuje hladinu hluku v kabině až o 9 decibelů.

Interiér je plně přizpůsoben na míru a personalizován na míru klientům, stejně jako to nabízely předchozí i současné modely Rolls-Royce. Je vybaven informačně-zábavním systémem BMW iDrive s 3D kamerovým zobrazením. Mají také "The Gallery", výstavní část ve vozidle v dýze předních sedadel s možností experimentování s různými materiály a uměleckými díly, které lze integrovat do vozidla, a všechny možnosti jsou neomezené.

Phantom je k dispozici výhradně s dvakrát přeplňovaným motorem V12 o objemu 6,75 litru. Jedná se o variantu motoru BMW N74 nazvanou N74B68[23], která je pro Phantom jedinečná. Jedinou volitelnou převodovkou je osmistupňová automatická převodovka ZF 8HP. Ta je propojena s přijímačem GPS, který analyzuje polohu a rychlost vozu a optimalizuje časování řazení.

Phantom byl velmi dobře přijat automobilovými novináři a mnoho jej považuje za nejlepší luxusní vůz na trhu. Obzvláště vysoká chvála padla na kultivovanost modelu výrazy jako "naprosto výjimečný" či "obludně tichý". Kvalita jízdy byla hodnocena podobně dobře; jízdní komfort Phantomu je prý "o třídu lepší než cokoli na silnici" a "jízda je skutečně kouzelná". Stejné se dostalo také interiéru Phantomu: ten byl různě popisován jako "naprosto příkladný", "nádherný" a "velkolepý". Model Phantom byl v roce 2017 vyhlášen časopisem Top Gear "Luxusním vozem roku". Získal také prestižní ocenění "Nejlepší luxusní vůz" v soutěži UK Car of the Year Awards. Na základě hlasování poroty složené z 27 předních motoristických novinářů se v rámci tohoto ocenění vyzdvihují nejlepší nové vozy na trhu pro britské zákazníky. Autocar udělil modelu Phantom 2018 ocenění "Five Star Car" v rámci Autocar Awards 2018.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz