Model auta pro sběratele Lamborghini Huracán GT3 Lind, Mapelli, Caldarelli vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Předchozí Lamborghini Huracán GT3 byl velmi úspěšným automobilem, který dosáhl mnoha vítězství, včetně 24hodinovky v Daytoně a 12hodinovky v Sebringu, a získal celkem 12 mistrovských titulů. Jenže vývoj v kategorii GT3 se nezastavil. Nově realizované úpravy přinesla významná zlepšení. Huracán GT3 Evo je výsledkem tříletých zkušeností na nejrůznějších závodních okruzích po celém světě. Cílem bylo učinit vůz snadněji ovladatelný a předvídatelnější pro neprofesionální jezdce a snížit náklady pro týmy. Automobilka Automobili Lamborghini sice zatím pozdržuje projekt vývoje vozu pro vrcholnou kategorii GTE, nicméně i nadále se aktivně angažuje v kategorii GT3 v divizi Lamborghini Squadra Corse.

Evoluce zahrnuje nově zkonstruovaný vestavěný ochranný oblouk, zlepšila se aerodynamika, řízení dostalo nový elektrický posilovač, který se už osvědčil ve voze Huracán Super Trofeo Evo, nové je ABS od firmy Bosch, motor doznal řady vylepšení a pozměněna byla konstrukce zavěšení kol, aby se učinil vůz pro neprofesionální závodníky pohodlnější a snáz zvladatelný a snížit opotřebení pneumatik během vytrvalostních závodů. Upravená konstrukce ochranného oblouku přinesla usnadnění nástupu do vozu, což zejména pro závodníky vyššího vzrůstu zjednoduší střídání během závodů. Ti navíc ocení i větší prostor pro hlavu. Pro zvýšení bezpečnosti je ve dveřích jezdce nově předepsaná tlumící pěna, ovšem panely zabraňující průniku nebyly použity, protože ty jsou požadovány jen pro zcela nové vozy.

S vylepšenou aerodynamikou na základě měření v aerodynamickém tunelu společnosti Dallara se chování vozu stalo mnohem předvídatelnější v rychlých i pomalých zatáčkách. Podle technika Lamborghini Automobili odpovědného za motorsport Leonarda Galanteho práce na aerodynamice přinesly posun vyváženosti o 10 % dopředu, zlepšení stability a snížení citlivosti na náklon vozu. Významnou změnou v evoluční podobě je nový design zadního přítlačného křídla, které je lehčí. Přitom má podstatně tužší konstrukci a lépe reaguje na proud vzduchu přicházející ze strany a při obtékání horní části karoserie. Modifikace motoru V10 5,2 l se zaměřily na zvýšení výkonu v nižších otáčkách a zlepšení jeho účinnosti. Skutečně klíčové ale jsou úpravy konstrukce zavěšení zadních kol. Nový tvar náboje kola a svislé podpěry umožňuje výměnu hnacího hřídele bez nutnosti demontovat zavěšení kola. Stačí jen povolit pět šroubů. Možností je i sada umožňující přestavbu stávajícího vozu na novou specifikaci. Oficiální závodní premiéra Huracánu GT3 Evo se odehrála v lednu 2019 při 24 hodinách v Daytona Beach.

Společnost Automobili Lamborghini S.p.A. se sídlem ve městě SantAgata Bolognese v severovýchodní Itálii byla založena v roce 1963.

Modelová řada Huracán s motory V10 oslavila světovou premiéru na Ženevském autosalonu 2014. Karosářskou variantu Coupé následovaly v roce 2015 otevřený Spyder a verze s pohonem zadních kol. Huracán Performante byl představen na Ženevském autosalonu 2017 a na Severní smyčce Nürburgringu držel rekord na kolo časem 6:52.01. Huracán je nástupcem legendárního modelu Gallardo a svou inovativní technikou a výjimečnými výkony nově definuje zážitky z řízení luxusního supersportovního vozu.

Aventador S, představený v roce 2016, je novým měřítkem ve světě luxusních supersportovních vozů s motorem V12.

Společnost Automobili Lamborghini se 135 prodejci na celém světě vytvořila během půl století své existence dlouhou řadu automobilů snů, mezi něž patří 350 GT, Miura, Espada, Countach, Diablo, Murciélago i limitované edice včetně vozů Reventón, Sesto Elemento, Veneno a Centenario.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz