Front Runner Intermodal Car With Removable Trailer Union Pacific nákladní vagón s TIR přívěsem

Front Runner Intermodal Car With Removable Trailer Union Pacific nákladní vagón s TIR přívěsem
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:HO MODELY LOKOMOTIVY, VAGÓNY PRO MODELÁŘE
Kód:DC73685
Výrobce: Unspecified


Cena 8 973,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě s přívesem - Front Runner Intermodal Car With Removable Trailer Union Pacific , HO.

In the late 1950s, the intermodal car changed the way railways transported freight by piggybacking trailers on railcars.

This model is based on the lightweight Front Runner Intermodal Car produced by TTX, beginning in 1984. It was able to carry a fully loaded 40 to 48 trailer due to its single-spine construction.

This realistically detailed Front Runner with removable Trailer is ready to deliver product straight from the rails to the road.

Features include:

• die-cast body with plastic detail parts. • die-cast operating trucks. • navigates O-42 curves. • removable trailer with operating door. • operating couplers. • car length 15"; car height 4.75" with trailer, 2" high without trailer.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz