Diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve špičkové kvalitě - 4286 BLI Electro Motive GM #4354 HO Demonstrator Blue & White Scheme EMD SD45 Diesel-Electric Road Switcher Locomotive DCC & Sound Paragon4.

■ Individuálně ovládaná světla pro model EMD SD45 - čelní, koncové, Mars Light (pouze SP), pro číselnou tabuli (přední a zadní), přední a zadní registrační, nouzové světlo (pouze SP), rotující maják (ATSF, BN, UP), světlo kabiny. ■ Zvukový a řídicí systém Paragon 4 se systémem ROLLING THUNDER, tj. revoluční řízení zvuku, chodu motoru a světel integrovaným dekodérem DCC. Paragon4 a Rolling ThunderTM překonává výkonem, funkcemi a použitelností ostatní konkurenci. ■ Integrovaný dvourežimový dekodér pro řízení motoru pomocí zpětného elektromagnetického pole pro vynikající regulaci chodu modelu při nízkých rychlostech v analogovém i DCC režimu. ■ Mechanismus v režimu Switcher pro přesný pohon navržený pro tažení těžkých nákladů a pro plynulý chod při nízkých rychlostech (díky zvýšené kapacitě vestavěného kondenzátoru ). ■ Pětipólový motor s našikmo vinutým rotorem. ■ Lze zaznamenávat provoz DCC pro automatické přehrávání. ■ Pohon na všech nápravách. ■ Tělo modelu z kompozitu ABS a podvozek z tlakově litého odlitku. ■ Velmi přesné lakování a nápisy lokomotivy podle originálního schématu. ■ Mnoho samostatných detailů, jako jsou zábradlí, kovové schůdky, ventilátory, sluneční clony, antény a další! ■ Figurka mašinfíry. ■ Funkce světlometů v režimu Pro Lighting typické pro danou železniční společnost. ■ Charakteristické zvuky pro stroj EMD SD45. ■ Kovová spřáhla kompatibilní s typem Kadee (2). ■ Určeno pro provoz na kolejích s kódem 70, 83 a 100. ■ Minimální provozní poloměr: 46 cm (18 palců). ■ Samostatně ovládané čelní světlomety, zadní světlo, obrysová světla a světla na číselné tabuli. ■ Možné varianty typické pro jednotlivé železniční společnosti - krátké kapoty, boční rám vozu, sluneční clony, dynamický vzhled krytu brzd, deflektor větru/zpětné zrcátko na bocích kabiny, loketní opěrky u okna kabiny, typ a umístění střešní antény na kabině, typ/umístění rotujícího majáku, typ uspořádání předních světlometů, typ zadní číselné tabule, typ ventilátoru chladiče, čelní náprava, zadní náprava, klimatizace na střeše kabiny pouze u ATSF, spřažení více MU jednotek, přesné umístění zvonku.

■ Paragon4 s Rolling ThunderTM navazuje na špičkové funkce svého předchůdce Paragon3 a přidává následující velmi žádané funkce:

■ Pro měřítko HO jsou v dekodéru zabudované kondenzátory BLI GoPack! pro nepřerušenost napájení. Stačí na to, aby poskytly několik sekund času na projetí mrtvých míst na trati, ale na rozdíl od podobných externích produktů lze kondenzátory ovládat pomocí softwaru. Například při použití blokového řízení lze nastavit CV12 na 1, aby se model zastavil po 1 sekundě, nebo ho úplně vypnout nastavením CV12 na 0. Kondenzátory jsou také automaticky vypnuty na programové koleji, takže nezasahují do zpětného čtení CV. Díky tomu je Paragon4 plně kompatibilní s většinou systémů na trhu, včetně Digitrax, NCE, MRC a Decoder Pro.

Zvukový a řídicí systém Paragon 4 :

■ Pracuje v režimu DC a DCC s vylepšenou regulací rychlosti DC (pro DC Sound v analogu použijte DCMaster). ■ Vestavěný kondenzátor GoPack! pro provoz po nerovné trati. ■ Kondenzátor GoPack! je automaticky vypnut na programované koleji pro plnou kompatibilitu s dekodérem JMRI Pro. ■ Režim osvětlení Pro Lighting nabízí individuální ovládání všech světel na modelu. ■ Režim Switcher pro přesné ovládání chodu modelu při nízkých rychlostech. ■ Režim Record & Play - nahrává a přehrává zvuky a aktivity na kolejšti jednorázově nebo opakovaně pro automatický provoz. ■ Zvuk s vysokým rozlišením. ■ Zvuk píšťalky s volitelnou délkou a zabarvením pískotu. ■ Výběr ze 3 volitelných zvuků klaksonů ■ Zvuk vzdechové píšťaly nebo parní houkačky podle typu lokomotivy - obě lze snadno přehrávat jak hlavní. ■ Nastavitelný interval zvuku zvonu pro rychlejší nebo pomalejší zvonění. ■ Četné uživatelsky nastavitelné funkce pomocí dostupných tlačítek. ■ Vícero realistických hovorů posádky lokomotivy. ■ Automatická signalizace železničního přejezdu. ■ Automatické návěstidlo pro jízdu vpřed / vzad - po aktivaci dojde k zastavení a ozve se tón. Při rozjezdu se ozve tón dvakrát. Při jízdě vzad tón zazní třikrát. ■ Intenzita zvuku v režimu Prime Mover se mění v závislosti na zatížení lokomotivy. ■ Individuálně nastavitelná hlasitost zvuku pro každý zvuový efekt. ■ Tlačítko EZ Reset pro rychlý návrat k výchozímu nastavení z výroby.

Tyto inovace umožní modelářům strávit méně času řešením drobných, nepříjemných problémů s kolejištěm a věnovat více času samotnému provozu jejich železniční říše. Šťastnou cestu na modelové železnici!

Divize General Motors Electro-Motive EMD vyrobila v období od prosince 1965 do roku 1971 1260 kusů strojů řady SD45, tj. šestinápravové diesel-elektrické lokomotivy s dvacetiválcovým motorem EMD 645E3 o výkonu 3600 koní (2680 kW), která je na stejném rámu jako lokomotivy SD38, SD39, SD40 a SDP40. První sériový SD45 - GN #400 - se jmenoval Hustle Muscle. Stroje sloužily na železnicích tratích společností Burlington Northern, Southern Pacific, Santa Fe, Pennsylvania, Great Northern, Union Pacific a Northern Pacific Railway a mnoha dalších. Kliková hřídel často nefungovala v důsledku ohybu bloku motoru. Problémy měl odstranit SD45-2, neboť SD45 o výkonu 3 600 koní, tj. o 600 koní (450 kW) vyšší výkon než motor 16-645E3 v SD40, byl v době kolem roku 2013 žádaný. V současnosti jsou exempláře lokomotivy uložené v muzeích the GN Railway Historical Society, the St Louis Museum of Transportation, the Virginia Museum of Transportation, the Utah State Railroad Museum, the Illinois Railway Museum a the Lake Superior Railroad Museum. Od roku 2022 byla většina vozů SD45 vyřazena, sešrotována nebo přestavěna na standardní verzi SD40-2 (v roce 1972) nebo s ním související SD45T-2 "Tunnel Motor".

Unikátní na konstrukci lokomotivy SD45 byly její rozšířené chladiče flared radiators (které SD45-2 nemá) - šlo o první typ (a jeden z mála) dieselových lokomotiv postavených společností EMD, které měly takovou unikátní konstrukci (s výjimkou GP40P-2 a dalších speciálních lokomotiv), a původní SD45 je také jedinou oficiální dieselovou lokomotivou postavenou společností EMD, která má rozšířené chladiče. Ostatní jsou přestavby od jiných společností (kromě pozdějších jednotek s modelovým označením SD70I/SD70AC, které rozšířené chladiče mají).

Model SD45-2 byl zpočátku úspěšný a v rámci řady EMD "Dash 2" neměl v počátečních fázích výroby a při oficiálním představení modelu téměř žádné nedostatky. Byl oblíbený a kompatibilní i s původním modelem SD45 s velkým dvacetiválcovým motorem a vytrval o něco déle než většina jednotek SD45 u různých majitelů.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz