Nederlandse Spoorwegen NS #1001 HO Blue Scheme Class 1000 Old-Time Electric Locomotive DCC Ready

Nederlandse Spoorwegen NS #1001 HO Blue Scheme Class 1000 Old-Time Electric Locomotive DCC Ready
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:123171
Související:Nederlandse Spoorwegen NS #1002 HO Olive Green Scheme Class 1000 Old-Time Livery Electric Locomotive DCC Ready
Výrobce: ROCO


Cena 16 973,00 Kč s 10% DPH

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - R-72495 ROCO Nederlandse Spoorwegen NS #1001 HO Blue Scheme Class 1000 Old-Time Electric Locomotive DCC Ready, epocha IV.

Stroje třídy NS 1000 byly první elektrické lokomotivy holandských železnic (NS), kterě byly v provozu mezi roky 1948 až 1982. Pro jejich nasazení byla velká část železniční sítě na západě a ve středu země již ve 30. letech elektrifikována a stroje byly nasazené pro vozbu uhelných vlaků, nákladních vlaků a dálkových osobních vlaků. Vývoj lokomotivy vycházel ze švýcarského typu Ae 4/6 upraveného pro holandskě podmínky (rok 1942, švýcarský závod v Oerlikon). Měla čtyři hnací nápravy a dvě hnané nápravy.

V letech 1947/48 byly první tři elektrické lokomotivy třídy 1000 postavené pro NS ve SLM ve Winterthuru ve Švýcarsku a dodány jako reg. čísla 1001-1003. Stroje 1004-1010 byly postaveny v letech 1948/49 na základě licence Werkspoor v Utrechtu.

Od léta 1948 byly uvedeny do provozu mezi Amsterdamem a Eindhovenem s maximální rychlostí 160 km/h s upravenými novými kolejnicemi na trati Amsterdam - Utrecht. Brzy se však ukázalo, že pro tuto rychlost nejsou vhodné a jejich maximální rychlost byla snížena na 100 km/h. Do roku 1954 byly poté nasazovány v nákladní dopravě. V 70. letech byly nadále v provozu pro osobní dopravu. Lokomotivami třídy 1000 natřenými zpočátku olivově zelenou barvou a později pruskou modrou s pískově žlutým ozdobným pruhem byly taženy turistické vlaky (zimních sportů) do Rakouska a Švýcarska na nizozemském úseku Haag - Utrecht - Eindhoven - Venlo v.v. Stroj 1006 ukončil provoz po železniční nehodě v Tilburgu v roce 1961 a také stroj č. 1156.

Od roku 1975 se používaly tyto lokomtivy výhradně na jihu země, aby byly co nejblíže hlavnímu opravářskému depu NS v Tilburgu, protože byly poměrně poruchové. Po příchodu nových elektrických lokomotiv řady 1600 byly poslední stroje vyřazeny z provozu v roce 1982 (po 34 letech). Lokomotiva 1010, původně zapůjčená od společnosti STIBANS od roku 2009, se zachovala v železničním muzeu v Utrechtu.

N.V. Nederlandse Spoorwegen (NS) je nizozemská železniční společnost s ručením omezeným, jejíž akcie vlastní nizozemská vláda. Tato polostátní společnost byla založena v roce 1938 a až do roku 1994 byla jediným vlastníkem a správcem všech železničních tratí v Nizozemsku, stanic a kolejových vozidel pro přepravu cestujících. Nizozemské železnice nikdy nebyly plně státní společností. To znamená, že společnost NS měla mnohem větší volnost, a to jak finanční, tak provozní. Od roku 1938 do roku 1994 byla společnost NS vlastníkem a správcem nizozemské železniční infrastruktury a provozovatelem všech dopravních služeb na ní poskytovaných. V roce 1995 byla NS privatizována. Přišla o vlastnictví a správu železniční infrastruktury a o výhradní právo poskytovat služby železniční dopravy. V roce 2002 byla infrastruktura formálně převedena pod Ministerstvo dopravy, veřejných prací a vodního hospodářství.

Hlavními činnostmi NS jsou v současné době osobní železniční doprava a provozování stanic. NS je akciová společnost, jejímž jediným akcionářem je nizozemský stát. Akcie jsou od 1. ledna 2005 v držení Ministerstva financí. Nederlandse Spoorwegen (NS; nizozemsky: [ˌneːdərlɑntsə ˈspoːrʋeːɣə(n)] (anglicky: "Dutch Railways") je nizozemská státní společnost se sídlem v Utrechtu jako hlavní provozovatel osobní železniční dopravy v Nizozemsku. NS poskytuje železniční služby na nizozemské hlavní železniční síti (nizozemsky: hoofdrailnet), která je nejvytíženější v Evropské unii a třetí nejvytíženější na světě po Švýcarsku a Japonsku.

■ Dceřiné společnosti NS jsou
- Abellio, Abellio Greater Anglia (60 %), Abellio Londýn, Abellio ScotRail, East Midlands Railway, Merseyrail (50 %), Nedkoleje, NSRegio (99 %), West Midlands Trains (70 %), WestfalenBahn.

■ Abellio je dceřinou společností NS pro operace mimo Nizozemsko. Abellio získalo několik železničních franšíz ve Velké Británii a Německu (podíly ve společnostech Serco-Abellio, Northern Rail, Abellio London a Abellio Surrey, ScotRail, Greater Anglia, East Anglia a West Midlands, East Midlands atd).
■ NS Reizigers (NSR) - NS Travellers, odpovědná za osobní vlakovou dopravu a za zaměstnávání strojvedoucích a průvodčích.
■ NS Stations - výsledek sloučení předchozích firem - má na starosti provoz všech 404 železničních stanic v Nizozemsku, tj. i těch, které obsluhují jiné železniční společnosti než NS Reizigers.
■ NS Vastgoed - vlastní 48 km2 pozemků, často v blízkosti stanic, a tyto plochy rozvíjí a provozuje jako veřejné dopravní uzly, kanceláře a byty.
■ NedTrain - údržba vlaků.
■ NS Commercie - rozvoj obchodu a produktů, marketing, prodej a služby zákazníkům.
■ NS International - provozovatel vysokorychlostních mezinárodních spojů Fyra na trati HSL-Zuid, Thalys (z Amsterdamu do Paříže), ICE (do německého Porúří), Intercities (do Berlína a Bruselu) a švýcarské CityNightLine (do Mnichova a Curychu) ve spolupráci s NS Reizigers a zahraničními partnery.

Při jednání s veřejností se tyto rozdíly nedělají a používají se termíny Nederlandse Spoorwegen a NS. NS má smlouvy se společnostmi Connexxion a BBA, nyní Veolia Transport, na poskytování autobusové dopravy, která nahrazuje vlakovou dopravu v případě plánovaného i neplánovaného zrušení.
Dne 23. července 2010 prodala společnost NS společnost Strukton stavební společnosti Oranjewoud N.V.. Tím se uzavřela dlouhá historie plánování, projektování a realizace výstavby tratí prováděné společností NS.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz