Československé Dráhy ČSD #SV76269 HO Type Faccs/Sas Bottom Discharge Self-Unloading 2-Bay Dump Car Wagon samovyklápěcí vagón na přepravu sypkých hmot

Československé Dráhy ČSD #SV76269 HO Type Faccs/Sas Bottom Discharge Self-Unloading 2-Bay Dump Car Wagon  samovyklápěcí vagón na přepravu sypkých hmot
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:LOKO VAGÓNY WAGONS CARS - MODELY HO a další
Kód:EP2575
Výrobce: Unspecified


Cena 1 693,00 Kč s 21% DPH

Samovyklápěcí nákladní vagón modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve modelářské kvalitě - samovyklápěcí vagón na přepravu sypkých hmot - ČS Train Československé Dráhy ČSD #SV76269 HO Type Faccs/Sas Bottom Discharge Self-Unloading 2-Bay Dump Car Wagon, typ 9-407.0 .

Vozy Faccs v provedení řady Sas, všech možných typů vyrobených v Popradu i ve Studénce, v tisícových počtech dodnes brázdí koleje Evropy ať již na původních podvozcích 26-2.8 nebo na podvozcích různých modifikací Y25. Svým teritoriem působnosti jsou dnes v provozu od Itálie po Norsko, samozřejmě stále v největším počtu v Česku u firmy ČD Cargo, a.s. Většinou jsou jejich úkoly v přepravě štěrků, písků, vápna, zaštěrkování tratí a dodnes potvrzují vhodnost své konstrukce staré 45 let.

Nedostatek vozů Faccs/Sasz pro přepravu vápna přivedl v roce 1985 podnik NHKG, n.p. Ostrava Kunčice k doplnění střechy na vůz Faccs (tehdy označený Faccpps) typ 9-407.0. Stavba střechy byla provedena v ŽOS Trnava podle technické dokumentace Vagónky Studénka.

Vůz umožňuje mechanizovanou nakládku a vykládku samospádem vně kolejí nebo mezi koleje. Vykládací zařízení dovoluje regulovat množství vykládaného substrátu, což je důležité při vykládce na pásový transportér, přerušení vykládky a dále vykládku za jízdy (štěrkování kolejového lože). Boční klapky lze otevírat postupně a vykládat tedy buď jednou výsypkou anebo oběma výsypkami najednou. Vykládací zařízení se obsluhuje pákovým mechanismem z plošiny vozu.

Svařovaná skříň o příčném průřezu "X" má všechny stěny sklonu 40°. Sestává se z bočních stěn, v nichž dole je na kluzných plochách po dvou vykládacích otvorech, z čelních stěn, ze střední horní výztuhy a sedlové podlahy. Kostra skříně je z válcovaných profilů a tvoří s kostrou spodku jeden nosný celek. Obložné plechy skříně jsou silné 4 mm, sedlová podlaha 6 mm a kluzné plechy skříně 5 mm. Použitá ocel je jakosti 11 373.

Kostru spodku vozu tvoří rámová konstrukce, svařovaná většinou z válcovaných profilů. Všechny nosné prvky jsou z uklidněné oceli jakosti 11 375. Boční uzávěry vykládacích otvorů skříně jsou řešeny jako svařované válcové otočné segmenty. Obložné plechy jsou tloušťky 6 mm a z oceli jakosti 11 373.

Mechanismus pro ovládání bočních uzávěrů je ruční se zařízením pro regulovanou vykládku, umožňující usměrnění toku vykládaných hmot. Zařízení pro jeden bok vozu je ovládáno z dvojicí ručních pák, umístěných na pracovní plošině vozu. Ruční páky působí přes teleskopický hřídel na převodové páky bočních uzávěrů (segmentů), které jsou pomocí táhel otevírány a zavírány. Základní poloha ručních ovládacích pák je svislá (boční uzávěry uzavřeny) a v této poloze jsou páky zajištěny. Pohybem pák směrem k podélné ose vozu až o 90° jsou boční segmenty otevírány. Ovládací síla je max. 30 kp.

Před vykládkou mezi koleje je nutno nastavit otočné klapky (štíty) v prostoru výsypek do polohy kolmé k rovině kluzné plochy. Nastavení se provádí ruční pákou z pracovní plošiny vozu, u každé výsypky samostatně. Na vůz je možno dosadit přídavné panely se soupravou pneumatického ovládání klapek. Na sériových vozech pro ČSD není použito. Výstroj vozu (plošiny se zábradlím, stupačky, madla, držáky návěstních svítilen, háky na lano, žebříky) je provedena podle vyhlášek UIC 532, 533 a 536.

Era I Privately owned and provincial railroads from the startup phase of railroads to about 1925.

Era II Formation of the large state railroad networks from 1925 to 1945.

Era III New organization of the European railroads and modernization of the locomotives and rolling stock from 1945 to 1970.

Era IV All locomotives and cars lettered according to standard European regulations, the so called UIC computer lettering, from 1970 to 1990.

Era V Changes in the color schemes and the origins of the high speed networks since 1990.

Era VI Introduction by the UIC since 2006 of new guidelines for lettering. Locomotives are now given a 12 digit UIC number.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz