Dieselová lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - Sudexpress scale model trains 144110DC Engenharia e Obras Ferrovárias, S.A. SOMAFEL #1441 HO CP Class EE 1400 Diesel-Electric Locomotive DCC Ready, epocha VI.

■ Dieselová lokomotiva třídy 1400 portugalské železniční inženýrské a stavební společnosti Engenharia e Obras Ferrovárias, S.A. (dříve ve vozovém parku portugalských železnic CP jako 1441). ■ Kovový podvozek a karoserie z vysoce kvalitního vstřikovaného plastu. ■ Model má rozhraní 21 pin MTC Socket (NEM660) - (pro dodatečný příjem digitálního dekodéru s dekodérem Loksound V4.0 M4 (DCC) s rozsáhlými zvukovými funkcemi). ■ Výkonný 5-pólový DC motor se setrvačníky a 4 poháněnými nápravami zaručuje výborné jízdní vlastnosti. ■ 1 čelní a 2 koncové LED světlomety se mění podle směru jízdy. ■ Detailně zpracovaný interiér kabiny a další částí modelu. ■ Šachta/hřídel NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky: 147 mm.

Řada 1400 je série 67 dieselelektrických lokomotiv vyrobených pro Portugalské železnice (CP) v letech 1967-1969. Jejich maximální rychlost je 105 km/h.

Byly objednány především proto, aby nahradily parní lokomotivy, které se tehdy ještě používaly v CP. Byly navrženy a zkonstruovány firmou English Electric a mechanicky věrně kopírují lokomotivy třídy 20 britských drah, používají však výkonnější, mezichlazenou verzi motoru 8CSVT třídy 20 s výkonem 1330 k. V roce 2012 byly tyto lokomotivy nahrazeny lokomotivami třídy 20 s motorem 8SVT. Lokomotivy byly navrženy pro rozchod 1 668 mm (5 stop 21⁄32 palce) na Pyrenejském poloostrově a větší ložnou plochu, než je možné ve Velké Británii. Prvních deset lokomotiv bylo vyrobeno v Anglii ve slévárně Vulcan v Newton-le-Willows, ale zbývající lokomotivy byly smontovány v Portugalsku u firmy Sorefame. Lokomotivy sdílejí mnoho komponentů s většími a výkonnějšími lokomotivami Série 1800.

Během prvních let 21. století byly některé z nich prodány pro další službu v Argentině, ale od roku 2012 jich mnoho zůstává v provozu u společnosti CP.

Engenharia e Obras Ferrovárias, S.A., známější jako SOMAFEL, je portugalská železniční inženýrská a stavební společnost. Je popisována jako akciová společnost se sídlem v Porto Salvo, jejíž hlavní činností je výstavba, renovace a údržba železniční infrastruktury a výstavba různých staveb nezbytných pro železniční činnost, které však přímo nespadají do tohoto tématu, jako jsou mimo jiné náspy, odvodnění a zdi apod.

CP - Comboios de Portugal, EPE (CP) je státní společnost, která provozuje osobní vlaky v Portugalsku. Před červnem 2009 CP se označovala jako Caminhos de Ferro Portugueses (česky: Portugalské železnice), ačkoli společnost od roku 2004 používá své současné označení jako obchodní značku.

Dne 28. října 1856 byla v Portugalsku slavnostně otevřena první železniční trať mezi Lisabonem a Carregadem: zrodila se společnost Companhia dos Caminhos de Ferro Portugueses. Síť byla postupně rozšiřována jak na jih od řeky Tagus, tak na sever země, do metropolitních oblastí Lisabonu a Porta a do Španělska. Ve druhé polovině 20. století byla většina vozového parku CP s vyrobena v Portugalsku společností Sorefame - zejména vozy s karoserií z nerezové oceli.

Postupně byla zavedena elektrifikace o něco méně než poloviny sítě. V roce 1975 byla společnost znárodněna a její název byl zkrácen na CP, Od roku 2010 měl být realizován plán konečně propojit všechna okresní města plně elektrifikovanou dvojitou tratí. Část tohoto plánu je založena na modelu Swiss Rail 2000.

Manuel Antunes Frasquilho zastával v letech 1996-1997 funkci předsedy představenstva.

Trať Vouga je nyní jedinou úzkorozchodnou tratí, která zůstala v provozu - i ta je určena k uzavření.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz