Rolls-Royce RR Cullinan Red 1/18 Die-Cast Vehicle

Rolls-Royce RR Cullinan Red 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast - 1/18 a další
AUTÍČKA PRO SBĚRATELE - MODELY 1/18 a další
Kód:DC613437
Výrobce: Unspecified


Cena 19 893,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Rolls-Royce RR Cullinan by Dealer Edition v červeném laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Rolls-Royce odhalil Cullinan na začátku roku 2018. Pětidveřové SUV sdílí platformu "Architecture of Luxury" a mnoho komponentů s modelem Phantom. Rolls-Royce Cullinan je luxusní sportovně-užitkové vozidlo (SUV) plné velikosti vyráběné společností Rolls-Royce Motor Cars. Cullinan je jedinečným SUV, které Rolls-Royce uvedl na trh, a je také prvním vozem značky s pohonem všech kol. Je pojmenován po diamantu Cullinan, největším surovém diamantu drahokamové kvality, který byl kdy objeven - 3106,75 karátu. V USA není osvobozen od daně z benzinu, protože je klasifikován jako kombi, nikoli jako SUV.

V modelové řadě Rolls-Royce se Cullinan nachází nad modelem Ghost a pod modelem Phantom, jeho základní cena ve Spojených státech činí přibližně 325 000 USD (255 000 Kč) a byl představen v květnu 2018 na Concorso d Eleganza Villa d Este.

Cullinan používá přední nápravu s dvojitými vahadly a zadní nápravu s pětiprvkovým zavěšením. Je vybaven samonivelačním vzduchovým odpružením a elektronicky řízenými tlumiči vpředu i vzadu. Je také vybaven elektricky ovládanými aktivními protiprokluzovými tyčemi.

Cullinan je také vybaven stereokamerou integrovanou do předního skla, která snímá vozovku před vozem a aktivně upravuje odpružení tak, aby se zlepšila kvalita jízdy. Tento systém, který Rolls-Royce nazývá "The Flagbearer", funguje až do rychlosti 100 km/h. Michael Snell, marketingový manažer pro Ameriku společnosti Rolls-Royce Motor Cars NA, prohlásil: "Ani po aktualizovaných vylepšeních odpružení a pohonných systémů modelu Cullinan nedošlo ke zhoršení jízdních vlastností, protože vůz si stále zachovává náš charakteristický zážitek "Magic Carpet Ride" při jízdě jakýmkoli terénem.".

Stejně jako Phantom VIII využívá Cullinan systém řízení všech kol, který zlepšuje manévrovatelnost při nízkých rychlostech i stabilitu při vyšších rychlostech. Jedinou volitelnou převodovkou modelu Cullinan je osmistupňová automatická převodovka ZF 8HP .Cullinan využívá systém trvalého pohonu všech kol. Cullinan nelze k ničemu přirovnat, rovnocennou konkurenci nemá. Využívá novou celohliníkovou platformu, která poslouží jako základ všech budoucích modelů a jako první ji dostal nový Phantom. Vůbec první SUV v historii značky rozhodně nečiní žádné kompromisy v konstrukci podvozku, výbavě, možnostech individualizace či pohonné jednotce. Jako prozatím jediný a základní motor je použit dvojitě přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,75 l, který nabízí výkon 420 kW (571 k) v 5000 min-1 a točivý moment 850 Nm od 1600 min-1. Jeho sílu přenáší osmistupňový automat ZF s hydrodynamickým měničem na všechna kola. Redukci tento Rolls-Royce nepotřebuje.

Zrychlení Rolls-Royce neuvádí, ale předpokládáme, že se těžký a hranatý Cullinan, který oficiálně váží 2660 kg, rozjede na 100 km/h za méně než pět sekund. Nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h. Spotřebu, respektive její předběžný odhad, nicméně firma zveřejnila. Hodnota 15 litrů na 100 km asi potenciální klientelu vůbec zajímat nebude. Rolls-Royce Cullinan měří na délku 5341 mm, je široký 2164 mm (bez zrcátek) a vysoký je 1835 mm. Rozvor má délku 3295 mm. Namísto pětimístného provedení se zavazadlovým prostorem o objemu 600 litrů a sklopnými zadními opěradly (ty mají u značky Rolls-Royce premiéru) si můžete zvolit luxusnější čtyřmístné s velkorysými zadními křesly. Zavazadelník se v takovém případě zmenší na 526 litrů. Kufr může být vybaven dvojicí piknikových křesílek.

Samozřejmostí je nastavitelný vzduchový podvozek, který by měl poskytovat tradiční „jízdu na létajícím kouzelném koberci“ i mimo zpevněné silnice. Při nastupování se vůz o 40 mm sníží. Cullinan také jezdí na speciálních 22″ ráfcích. Ty mají opět, podle tradice, vyvážené centrální logo RR, které se při jízdě neotáčí společně s ráfkem a vždy míří kolmo k vozovce, aby bylo i za jízdy čitelné.

Uvnitř je Cullinan vskutku tradiční Rolls-Royce s vysokým důrazem na jednoduchost a eleganci. Přesto nechybí moderní infotainment a vymoženosti jako palubní internet. Rolls-Royce své SUV vybavil také nejmodernějšími bezpečnostními a asistenčními systémy, které má automobilka k dispozici.

Rolls-Royce Motor Cars Limited je britský výrobce luxusních automobilů, který působí ve speciálně vybudovaných administrativních a výrobních prostorách otevřených v roce 2003 naproti historickému okruhu Goodwood Circuit v Goodwoodu v Západním Sussexu ve Spojeném království. Od roku 2003 výhradním výrobcem automobilů značky Rolls-Royce.

Ačkoli se značka Rolls-Royce používá již od roku 1906, nemá dceřiná společnost Rolls-Royce Motor Cars společnosti BMW AG žádný přímý vztah k vozům značky Rolls-Royce vyrobeným před rokem 2003, kromě toho, že byla před rokem 2003 hlavním dodavatelem motorů a dalších zařízení. Dceřiná společnost Bentley Motors Limited koncernu Volkswagen AG je přímým nástupcem Rolls-Royce Motors a různých dalších předchozích subjektů, které vyráběly vozy značek Rolls-Royce a Bentley v období mezi založením jednotlivých společností a rokem 2003, kdy subjekt kontrolovaný BMW začal vyrábět vozy pod značkou Rolls-Royce.

Prvním produktem nabízeným k prodeji v roce 2003 byl čtyřdveřový sedan Rolls-Royce Phantom. Od té doby společnost rozšířila svou produktovou řadu o verze Phantom Sedan s prodlouženým rozvorem, dvoudveřové kupé a kabriolet, stejně jako o menší čtyřdveřový sedan Ghost, dvoudveřové kupé Wraith, kabriolet Dawn a SUV Cullinan.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz